Kdo je to?
Kdo je Marek Němec? Životopis Marek Němec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Marek Němec?

Kdo je Marek Němec? Životopis, informace, biografie, herectví

Marek Němec je český filmový, seriálový a dabingový herec, divadelní režisér a moderátor. Němec se narodil v Chebu. Po základní škole studoval střední průmyslovou školu stavební. Po maturitě na střední škole se rozhodl pro herectví, a tak se přihlásil na Divadelní fakultu Akademie múzických umění (DAMU) v Praze na obor herectví. V průběhu studia hostoval v Divadle v Celetné (Richard III., Krása a půvab perverzit), v Divadle DISK (Polaroidy) a od roku 2001 byl členem divadelního spolku Kašpar. Po absolutoriu na DAMU začal vystupovat v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Dále hostoval v Divadle v Dlouhé. Němec ztvárnil role v inscenacích Vojcek, Běsi, Poslední úděl, Tři mušketýři, Romeo a Julie, Mnoho povyku pro nic, Macbeth, Bez roucha, Snímek 51, Sirotci, aj. Herectví začal rovněž vyučovat na DAMU na katedře činoherního divadla.
Jako režisér má za sebou režírování několika divadelních her, mezi které patří Utrpení mladého Werthera, Terminus, Baal, Opilí, Howie a Rookie Lee, Švanda dudák nebo Middletown.
Němec debutoval ve filmu v roce 2001 v komedii Jak ukrást Dagmaru. Od té doby má na kontě jedenáct filmů, jako např. Non Plus Ultras (2004), Protektor (2009), Ženská na vrcholu (2019), Za vším hledej ženu, Spolu (2022).
Němec se proslavil také díky rolím v televizních seriálech Ordinace v růžové zahradě (2006-2007), Expozitura (2009), Zdivočelá země (2012), Vraždy v kruhu (2015), Atentát (2015-2016), Labyrint (2017), Modrý kód, Lynč (2018), Poldové a nemluvně (2020), Sestřičky Modrý kód (2020-2021), Zoo (2022) a 1. MISE (2021-2022). V seriálech 1. MISE a Sestřičky Modrý kód hraje roli doktora Davida Hofbauera.
Pracuje také pro Českou televizi jako moderátor pořadů TamTam a Studio kamarád. Zahrál si i ve videoklipu Slovenský klín od české kapely Chinaski.
Marek Němec byl ženatý v letech 2018-2021 s Johanou Němcovou. Z krátkého manželství vzešly dvě děti (Matěj a Rozálie).Kdo je Marek Němec? Životopis Marek Němec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Marek Němec

Národnost: česká
Datum narození: 24. 4. 1981
Místo narození: Cheb, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Marek Němec sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Subvence? Víte co je Doslov? Vzpomněli byste si na význam slova Rukojeť? Vzpomněli byste si co označuje výraz Etnikum?

Klíčová slova: kdo je Marek Němec?, osobnosti, datum narození, Marek Němec, wikipedie, narození, lexikon, národnost, životopis, zajímavosti, osobnost, popis, herectví, biografie, místo narození, život

Pojem Marek Němec je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Marek Němec lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Marek Němec na Google obrázcích

Hledat termín Marek Němec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Marek Němec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Marek Němec ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Marek Němec ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Marek Němec například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Marek Němec? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Marek Němec? Kdy se narodil Marek Němec? Kde se narodil Marek Němec? Marek Němec je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marek Němec třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marek Němec i v jiné kategorii než je herectví.