Kdo je to?
Kdo je Marek Němec? Životopis Marek Němec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Marek Němec

Kdo je Marek Němec? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Marek Němec je český filmový, seriálový a dabingový herec, divadelní režisér a moderátor. Němec se narodil v Chebu. Po základní škole studoval střední průmyslovou školu stavební. Po maturitě na střední škole se rozhodl pro herectví, a tak se přihlásil na Divadelní fakultu Akademie múzických umění (DAMU) v Praze na obor herectví. V průběhu studia hostoval v Divadle v Celetné (Richard III., Krása a půvab perverzit), v Divadle DISK (Polaroidy) a od roku 2001 byl členem divadelního spolku Kašpar. Po absolutoriu na DAMU začal vystupovat v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Dále hostoval v Divadle v Dlouhé. Němec ztvárnil role v inscenacích Vojcek, Běsi, Poslední úděl, Tři mušketýři, Romeo a Julie, Mnoho povyku pro nic, Macbeth, Bez roucha, Snímek 51, Sirotci, aj. Herectví začal rovněž vyučovat na DAMU na katedře činoherního divadla.
Jako režisér má za sebou režírování několika divadelních her, mezi které patří Utrpení mladého Werthera, Terminus, Baal, Opilí, Howie a Rookie Lee, Švanda dudák nebo Middletown.
Němec debutoval ve filmu v roce 2001 v komedii Jak ukrást Dagmaru. Od té doby má na kontě jedenáct filmů, jako např. Non Plus Ultras (2004), Protektor (2009), Ženská na vrcholu (2019), Za vším hledej ženu, Spolu (2022).
Němec se proslavil také díky rolím v televizních seriálech Ordinace v růžové zahradě (2006-2007), Expozitura (2009), Zdivočelá země (2012), Vraždy v kruhu (2015), Atentát (2015-2016), Labyrint (2017), Modrý kód, Lynč (2018), Poldové a nemluvně (2020), Sestřičky Modrý kód (2020-2021), Zoo (2022) a 1. MISE (2021-2022). V seriálech 1. MISE a Sestřičky Modrý kód hraje roli doktora Davida Hofbauera.
Pracuje také pro Českou televizi jako moderátor pořadů TamTam a Studio kamarád. Zahrál si i ve videoklipu Slovenský klín od české kapely Chinaski.
Marek Němec byl ženatý v letech 2018-2021 s Johanou Němcovou. Z krátkého manželství vzešly dvě děti (Matěj a Rozálie).



Kdo je Marek Němec? Životopis Marek Němec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Marek Němec

Národnost: česká
Datum narození: 24. 4. 1981
Místo narození: Cheb, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Marek Němec s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Streamování? Víte co je Vantroky? Vzpomněli byste si na význam slova Laser game? Vzpomněli byste si co označuje výraz Virus Zika?

Klíčová slova: informace, osobnost, lexikon, datum narození, biografie, životopis, osobnosti, Marek Němec, herectví, wiki, popis, život, Marek Němec, kdo je Marek Němec?, místo narození, národnost

Pojem Marek Němec je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Marek Němec na Google.cz

Najít heslo Marek Němec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Marek Němec ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marek Němec ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Marek Němec na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Marek Němec například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marek Němec

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Marek Němec? Kdy se narodil Marek Němec? Kde se narodil Marek Němec? Marek Němec patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herec zelené oči, marek Němec, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Marek Němec dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marek Němec i v jiné kategorii než je herectví.