Kdo je to?
Kdo je Ajumi Hamasaki? Životopis Ajumi Hamasaki, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Ajumi Hamasaki?

Kdo je Ajumi Hamasaki? Životopis, informace, biografie, hudba

Ajumi Hamasaki je japonská zpěvačka.
Též známá jako Ayu.
Hamasaki zřejmě velmi toužila po kariéře v showbyznysu. Ve 14 letech se přesunula do Tokia, kde zkoušela prorazit jako modelka, zpěvačka či herečka. Zpočátku se jí příliš nedařilo, její první rapová nahrávka propadla, jako herečka získávala jen menší role v béčkových filmech.
Pak ale přišlo její první album A Song for ×× (1999), které vydala ve dvaceti letech a které ji okamžitě vystřelilo na vrchol japonské hitparády a z Ayu se stala takřka přes noc národní hvězda. Ani ne do roka přišlo další album Loveppears. V roce 2000 pak přišlo album Duty, které definitivně potvrdilo, že Ayu je velká hudební star. Její písně a texty často zpracovávaly její emoce a duševní rozpoložení, čímž reflektovaly životní zklamání, frustraci a beznaděj mladé generace. Ayu se proto začalo přezdívat "hlas ztracené generace". Její písně oslovovaly fanoušky napříč japonskou společností a Ayu se hřála na výsluní hudební slávy.
Její popularita v Japonsku se přenesla i do dalších asijských zemí a Ayu se tak stala jednou z nejpopulárnějších popových zpěvaček na tomto kontinentu.
Svého úspěchu dokázala využít a každý rok vydávala jedno až dvě další alba. Zmiňme ještě například velmi úspěšné My story z roku 2004. S postupující kariérou se u Ayu objevila tendence vydávat tzv. minialba - je to napříkla Memorial Adress z roku 2003 nebo FIVE z roku 2011.
V roce 2023 oslavila 25 let na scéně a jako dárek si připravila osmnácté studiové album Remember You.Kdo je Ajumi Hamasaki? Životopis Ajumi Hamasaki, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Ajumi Hamasaki

Národnost: japonská
Datum narození: 2. října 1978
Místo narození: Fukuoka, Japonsko

Líbí se stručný životopis s osobou Ajumi Hamasaki? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Lutein? Znáte definici termínu Proaktivní přístup? Vzpomenete si na definici slova Život? Pamatujete si definici pojmu Termínovaný vklad?

Klíčová slova: zajímavosti, hudba, Ajumi Hamasaki, osobnosti, životopis, národnost, narození, biografie, lexikon, kdo je Ajumi Hamasaki?, vysvětlení, informace, wiki, kdy se narodila Ajumi Hamasaki?, místo narození, život

Pojem Ajumi Hamasaki je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Ajumi Hamasaki ve Wikipedii

Vyhledat heslo Ajumi Hamasaki ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Ajumi Hamasaki ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Ajumi Hamasaki ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ajumi Hamasaki ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ajumi Hamasaki například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Ajumi Hamasaki?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ajumi Hamasaki? Kdy se narodila Ajumi Hamasaki? Kde se narodila Ajumi Hamasaki? Ajumi Hamasaki se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ajumi Hamasaki řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ajumi Hamasaki i v jiné kategorii než je hudba.