Kdo je to?
Kdo je Ajumi Hamasaki? Životopis Ajumi Hamasaki, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Ajumi Hamasaki

Kdo je Ajumi Hamasaki? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ajumi Hamasaki je japonská zpěvačka.
Též známá jako Ayu.
Hamasaki zřejmě velmi toužila po kariéře v showbyznysu. Ve 14 letech se přesunula do Tokia, kde zkoušela prorazit jako modelka, zpěvačka či herečka. Zpočátku se jí příliš nedařilo, její první rapová nahrávka propadla, jako herečka získávala jen menší role v béčkových filmech.
Pak ale přišlo její první album A Song for ×× (1999), které vydala ve dvaceti letech a které ji okamžitě vystřelilo na vrchol japonské hitparády a z Ayu se stala takřka přes noc národní hvězda. Ani ne do roka přišlo další album Loveppears. V roce 2000 pak přišlo album Duty, které definitivně potvrdilo, že Ayu je velká hudební star. Její písně a texty často zpracovávaly její emoce a duševní rozpoložení, čímž reflektovaly životní zklamání, frustraci a beznaděj mladé generace. Ayu se proto začalo přezdívat "hlas ztracené generace". Její písně oslovovaly fanoušky napříč japonskou společností a Ayu se hřála na výsluní hudební slávy.
Její popularita v Japonsku se přenesla i do dalších asijských zemí a Ayu se tak stala jednou z nejpopulárnějších popových zpěvaček na tomto kontinentu.
Svého úspěchu dokázala využít a každý rok vydávala jedno až dvě další alba. Zmiňme ještě například velmi úspěšné My story z roku 2004. S postupující kariérou se u Ayu objevila tendence vydávat tzv. minialba - je to napříkla Memorial Adress z roku 2003 nebo FIVE z roku 2011.
V roce 2023 oslavila 25 let na scéně a jako dárek si připravila osmnácté studiové album Remember You.Kdo je Ajumi Hamasaki? Životopis Ajumi Hamasaki, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Ajumi Hamasaki

Národnost: japonská
Datum narození: 2. října 1978
Místo narození: Fukuoka, Japonsko

Líbí se stručný životopis s osobou Ajumi Hamasaki? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Jackpot? Znáte pojem Wallpaper? Vzpomenete si na definici slova Raspberry pi? Vzpomenete si na definici slova Geografie?

Klíčová slova: osobnosti, wiki, informace, kde se narodila Ajumi Hamasaki?, narození, wikipedie, osobnost, hudba, vysvětlení, zajímavosti, lexikon, kdy se narodila Ajumi Hamasaki?, život, kdo je Ajumi Hamasaki?, datum narození, Ajumi Hamasaki

Pojem Ajumi Hamasaki je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Ajumi Hamasaki v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ajumi Hamasaki ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Ajumi Hamasaki ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Ajumi Hamasaki ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Ajumi Hamasaki ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Ajumi Hamasaki na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ajumi Hamasaki například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ajumi Hamasaki

Nyní již víte Kdo je to Ajumi Hamasaki? Kdy se narodila Ajumi Hamasaki? Kde se narodila Ajumi Hamasaki? Ajumi Hamasaki se nachází v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ajumi Hamasaki např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ajumi Hamasaki i v jiné kategorii než je hudba.