Kdo je to?
Kdo je Bruce Springsteen? Životopis Bruce Springsteen, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Bruce Springsteen?

Kdo je Bruce Springsteen? Životopis, informace, biografie, hudba

Bruce Springsteen je americký zpěvák a hudebník.
Springsteenova hudba se pohybuje v žánrech blues, rock a folk.
První album vydal ve 24 letech, už v něm zazněl se ukázal jako výrazný talent. V roce 1975 následovalo album Born to run, které se stalo jeho nejvýznamnějším počinem. Born to run zní sebevědomými rockovými rytmy a navíc se mu podařilo splynout s dobovou atmosférou, což vyneslo Springsteena na vrchol popularity. Schopnost vyjádřit frustraci a negativní naladění americké společnosti byly tím, co k Springsteenovi přivádělo fanoušky.
Nejdůležitější část své kariéry strávil s kapelou E Street Band, jejíž složení se v průběhu času měnilo. Skupina se dokonce na nějaký čas rozpadla, ale pak se hudebníci znovu dali dohromady.
Springsteen byl hudebně velmi aktivní, vydal několik desítek alb. Kromě Born to run, zmiňme velmi významné album Born in U.S.A (1984), syrová a depresivní hudba zde opět komentovala stav politiky a společnosti. Springsteenova akustická tvorba (např. album Nebraska, 1982) sice často netrhala žebříčky hitparád, ale výrazně ovlivnila žánr a další hudebníky.
Kromě hudby se po celý život angažoval i v politickém životě, ať už angažovanou tvorbou, veřejně sdělovanými názory nebo podporou některých politiků.
Bruce Springsteen je jedním z nejvýznamnějších hudebníků 20. století. Je držitelem mnoha hudebních ocenění a dostává se mu popularity globální megastar.Kdo je Bruce Springsteen? Životopis Bruce Springsteen, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Bruce Springsteen

Národnost: americká
Datum narození: 23. září 1949
Místo narození: Ney Jersey

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Bruce Springsteen? s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Porodní plán? Znáte termín Erdomed? Pamatujete si definici pojmu Holismus? Víte, co je to ČVOP?

Klíčová slova: život, osobnost, datum narození, popis, Bruce Springsteen, životopis, místo narození, wiki, wikipedie, osobnosti, biografie, narození, zajímavosti, lexikon, hudba, vysvětlení

Pojem Bruce Springsteen je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Bruce Springsteen na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Bruce Springsteen na Youtube

Zkusit najít heslo Bruce Springsteen na Google.cz

Najít pojem Bruce Springsteen ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Bruce Springsteen ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruce Springsteen například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Bruce Springsteen?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bruce Springsteen? Kdy se narodil Bruce Springsteen? Kde se narodil Bruce Springsteen? Bruce Springsteen se nachází v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Bruce Springsteen kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bruce Springsteen i v jiné kategorii než je hudba.