Kdo je to?
Kdo je Dominik Landsman? Životopis Dominik Landsman, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo je Dominik Landsman?

Kdo je Dominik Landsman? Životopis, informace, biografie, literatura

Dominik Landsman je český spisovatel, blogger, satirik píšící pro časopis Reflex (Divoký kačer) a autor bestselleru Deníček moderního fotra. Landsman se narodil v Brně. Po maturitě na střední škole začal studovat obor finance na Vysokém učení technickém v Brně (VUT). Po úspěšném studiu chvíli pracoval jako realitní makléř. Později se rozhodl dát výpověď a místo své ženy zůstal doma na rodičovské dovolené. O zážitcích z rodičovské začal psát na svém blogu. Tyto příspěvky měly obrovský úspěch, a tak se Landsman rozhodl vydat soubor těchto příspěvků pod titulem Deníček moderního fotra (2012). Tato kniha se stala bestsellerem v ČR a v roce 2021 se dočkala dokonce i filmového zpracování s Jiřím Mádlem a Terezou Rambou v hlavních rolích.
Po prvním dílu Deníčku moderního fotra vydal Landsman další knihy pod názvy Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech (2014), Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil (2016), Továrna na debilno (2017), Lapuťák a kapitán Adorabl (2017), Vzpoura pražské kavárny (2018), Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí (2018), Dovolená s moderním fotrem (2018), Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána (2019), Bez frází a bez jůtubu, Na chalupě s moderním fotrem, Někdo mě má rád (2020), Karanténa s moderním fotrem (2021).
Landsman obdržel roku 2015 cenu Magnesia Litera v kategorii Blog roku a v roce 2020 získal cenu Kniha roku v kategorii Pro děti s titulem Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána.



Kdo je Dominik Landsman? Životopis Dominik Landsman, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Dominik Landsman

Národnost: česká
Datum narození: 14. 10. 1985
Místo narození: Brno, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Dominik Landsman s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Minerál? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bulimie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hidžáb? Znáte termín Domicil?

Klíčová slova: místo narození, datum narození, informace, vysvětlení, zajímavosti, životopis, narození, kdy se narodil Dominik Landsman?, kde se narodil Dominik Landsman?, Dominik Landsman, literatura, národnost, Dominik Landsman, lexikon, osobnosti, život

Pojem Dominik Landsman je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Dominik Landsman ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dominik Landsman ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Dominik Landsman ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Dominik Landsman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Dominik Landsman ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dominik Landsman například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Dominik Landsman?

Nyní již víte Kdo je to Dominik Landsman? Kdy se narodil Dominik Landsman? Kde se narodil Dominik Landsman? Dominik Landsman je v kategorii Literatura

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Dominik Landsman dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dominik Landsman i v jiné kategorii než je literatura.