Kdo je to?
Kdo je Dominik Landsman? Životopis Dominik Landsman, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Dominik Landsman

Kdo je Dominik Landsman? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Dominik Landsman je český spisovatel, blogger, satirik píšící pro časopis Reflex (Divoký kačer) a autor bestselleru Deníček moderního fotra. Landsman se narodil v Brně. Po maturitě na střední škole začal studovat obor finance na Vysokém učení technickém v Brně (VUT). Po úspěšném studiu chvíli pracoval jako realitní makléř. Později se rozhodl dát výpověď a místo své ženy zůstal doma na rodičovské dovolené. O zážitcích z rodičovské začal psát na svém blogu. Tyto příspěvky měly obrovský úspěch, a tak se Landsman rozhodl vydat soubor těchto příspěvků pod titulem Deníček moderního fotra (2012). Tato kniha se stala bestsellerem v ČR a v roce 2021 se dočkala dokonce i filmového zpracování s Jiřím Mádlem a Terezou Rambou v hlavních rolích.
Po prvním dílu Deníčku moderního fotra vydal Landsman další knihy pod názvy Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech (2014), Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil (2016), Továrna na debilno (2017), Lapuťák a kapitán Adorabl (2017), Vzpoura pražské kavárny (2018), Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí (2018), Dovolená s moderním fotrem (2018), Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána (2019), Bez frází a bez jůtubu, Na chalupě s moderním fotrem, Někdo mě má rád (2020), Karanténa s moderním fotrem (2021).
Landsman obdržel roku 2015 cenu Magnesia Litera v kategorii Blog roku a v roce 2020 získal cenu Kniha roku v kategorii Pro děti s titulem Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána.Kdo je Dominik Landsman? Životopis Dominik Landsman, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Dominik Landsman

Národnost: česká
Datum narození: 14. 10. 1985
Místo narození: Brno, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Dominik Landsman? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Serverhosting? Víte co je Biosféra? Vzpomněli byste si co znamená slovo Plutokracie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Chitin?

Klíčová slova: osobnosti, biografie, popis, datum narození, osobnost, zajímavosti, narození, kdy se narodil Dominik Landsman?, národnost, wiki, lexikon, wikipedie, vysvětlení, Dominik Landsman, místo narození, informace

Pojem Dominik Landsman je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Dominik Landsman

Zkusit najít frázi Dominik Landsman ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dominik Landsman ve Wikimedia Commons

Hledat termín Dominik Landsman na Google obrázcích

Najít termín Dominik Landsman ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Dominik Landsman ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dominik Landsman například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Dominik Landsman? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dominik Landsman? Kdy se narodil Dominik Landsman? Kde se narodil Dominik Landsman? Dominik Landsman patří do sekce Literatura

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dominik Landsman dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dominik Landsman i v jiné kategorii než je literatura.