Kdo je to?
Kdo je Michal Mareda? Životopis Michal Mareda, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Michal Mareda

Kdo je Michal Mareda? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Michal Mareda je český hudebník a zpěvák. Frontman známé skupiny Vypsaná fiXa.
Studoval na pedagogické fakultě, avšak studia nedokončil. Přesto se po studiích dál věnoval práci s dětmi - ať už jako vychovatel dětí s postižením nebo později v divadelně-hudební skupině zaměřené na dětské publikum Kašpárek v rohlíku. Tento dětský kabaret byl založen v roce 2007 a pracuje s hudebním žánrem nazvaným bejbypank, který trochu ironicky odkazuje na klasický punk. Kašpárek v rohlíku absolvoval řadu turné a vydal několik alb.
Hlavní hudební kariéra Michala Maredy se však spojuje s kapelou Vypsaná fiXa. Ta byla založena v roce 1994, Mareda v ní zastává role kytaristy a zpěváka. Kapela se označuje za pop punkovou.
V průběhu let vydala Vypsaná fiXa celou řadu alb - v roce 2001 to bylo Brutální všechno. Jejich alba Fenomén a Klenot (2007, resp. 2009) byla nominována na cenu ankety Anděl. Skupina též spolupracovala na hudbě k filmům Václav či Čtyři slunce.
Mareda sám občas spolupracuje i s dalšími tvůrci - například skupinami Wohnout či Horkýže Slíže.Kdo je Michal Mareda? Životopis Michal Mareda, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Michal Mareda

Národnost: česká
Datum narození: 5. červen 1974

Sdílejte tuto stránku s osobností Michal Mareda s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Zimní čas? Víte co je Bungee jumping? Pamatujete si definici pojmu Paskvil? Vzpomněli byste si co označuje výraz Uherský rok?

Klíčová slova: kdy se narodil Michal Mareda?, život, osobnost, hudba, wiki, biografie, informace, datum narození, národnost, lexikon, zajímavosti, osobnosti, popis, hudba, Michal Mareda, kdo je Michal Mareda?

Pojem Michal Mareda je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Michal Mareda

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Mareda ve Wikimedia Commons

Najít pojem Michal Mareda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Michal Mareda ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Michal Mareda ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Michal Mareda na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Mareda například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Mareda

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Michal Mareda? Kdy se narodil Michal Mareda? Michal Mareda patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, fialová kytara, michal Mareda, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Michal Mareda dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Mareda i v jiné kategorii než je hudba.