Kdo je to?
Kdo je Michal Mareda? Životopis Michal Mareda, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Michal Mareda?

Kdo je Michal Mareda? Životopis, informace, biografie, hudba

Michal Mareda je český hudebník a zpěvák. Frontman známé skupiny Vypsaná fiXa.
Studoval na pedagogické fakultě, avšak studia nedokončil. Přesto se po studiích dál věnoval práci s dětmi - ať už jako vychovatel dětí s postižením nebo později v divadelně-hudební skupině zaměřené na dětské publikum Kašpárek v rohlíku. Tento dětský kabaret byl založen v roce 2007 a pracuje s hudebním žánrem nazvaným bejbypank, který trochu ironicky odkazuje na klasický punk. Kašpárek v rohlíku absolvoval řadu turné a vydal několik alb.
Hlavní hudební kariéra Michala Maredy se však spojuje s kapelou Vypsaná fiXa. Ta byla založena v roce 1994, Mareda v ní zastává role kytaristy a zpěváka. Kapela se označuje za pop punkovou.
V průběhu let vydala Vypsaná fiXa celou řadu alb - v roce 2001 to bylo Brutální všechno. Jejich alba Fenomén a Klenot (2007, resp. 2009) byla nominována na cenu ankety Anděl. Skupina též spolupracovala na hudbě k filmům Václav či Čtyři slunce.
Mareda sám občas spolupracuje i s dalšími tvůrci - například skupinami Wohnout či Horkýže Slíže.Kdo je Michal Mareda? Životopis Michal Mareda, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Michal Mareda

Národnost: česká
Datum narození: 5. červen 1974

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Michal Mareda sdílet s kolegy na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Den svatého Patrika? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rula? Pamatujete si definici pojmu Indoktrinace? Víte co je Souhvězdí?

Klíčová slova: život, vysvětlení, hudba, hudba, Michal Mareda, zajímavosti, Michal Mareda, informace, kdy se narodil Michal Mareda?, kdo je Michal Mareda?, osobnosti, popis, wikipedie, datum narození, biografie, wiki

Pojem Michal Mareda je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Michal Mareda hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Michal Mareda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Michal Mareda v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Mareda ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Michal Mareda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Michal Mareda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Mareda například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Michal Mareda? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Michal Mareda? Kdy se narodil Michal Mareda? Michal Mareda se nachází v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Michal Mareda dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Mareda i v jiné kategorii než je hudba.