Kdo je to?
Kdo je to Cherubín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cherubín? Lidé, křesťanství

Kdo je to Cherubín?

Co znamená a jaký je význam slova Cherubín?

Cherubín (též cherub) je anděl, který se objevuje v křesťanských textech.
Cherubín je nadpozemská bytost podřízená jedinému Bohu. Patří mezi křesťanské anděly, zmínka o cherubech se vyskytuje v Bibli na několika místech a následně našli své místo i v pozdějších teologických textech. Původně byli zobrazováni nejen s lidskými, ale i se zvířecími rysy. Postupně se však ustálilo zobrazování jako bytosti s půvabným lidským, případně dětským obličejem.
Cherubíni byli častým motivem pro náboženské umění.Kdo je to Cherubín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cherubín? Lidé, křesťanství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Cherubín? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Slanisko? Vzpomněli byste si co znamená slovo Femicida? Vzpomněli byste si co znamená slovo Polarizační filtr? Víte co je Rozešívačka?

Klíčová slova: křesťanství, původ slova, odborný výraz, Cherubín, heslo, definice, lexikon, přesný výraz, wikipedie, popis, Cherubín, synonymum, význam pojmu, wiki, formulace, informace

Pojem Cherubín je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Cherubín v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Cherubín ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Cherubín ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Cherubín na Google.cz

Vyhledat výraz Cherubín ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Cherubín v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Cherubín například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Cherubín? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Cherubín? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cherubín? Definice pojmu Cherubín je v sekci Křesťanství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Čerstvé informace hledejte výraz, definici, slovo, termín dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Cherubín i jinde než v sekci než v křesťanství.