Kdo je to?
Kdo je to Cherubín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cherubín? Lidé, křesťanství

Kdo je to Cherubín?

Jaký je význam slova Cherubín? Co to znamená?

Cherubín (též cherub) je anděl, který se objevuje v křesťanských textech.
Cherubín je nadpozemská bytost podřízená jedinému Bohu. Patří mezi křesťanské anděly, zmínka o cherubech se vyskytuje v Bibli na několika místech a následně našli své místo i v pozdějších teologických textech. Původně byli zobrazováni nejen s lidskými, ale i se zvířecími rysy. Postupně se však ustálilo zobrazování jako bytosti s půvabným lidským, případně dětským obličejem.
Cherubíni byli častým motivem pro náboženské umění.Kdo je to Cherubín? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cherubín? Lidé, křesťanství

Zaujala vás definice pojmu Cherubín? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Luxusní statek? Rozumíte pojmu Pasivní agrese? Vzpomněli byste si co znamená slovo Očkování? Znáte pojem Zvratné sloveso?

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, křesťanství, přesný význam, původ slova, informace, přesný výraz, synonymum, wikipedie, heslo, co znamená, pojem, definice, wiki, slovo, Cherubín

Pojem Cherubín je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Cherubín ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Cherubín ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Cherubín na Youtube

Zkusit najít pojem Cherubín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Cherubín ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cherubín například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Cherubín? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Cherubín? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cherubín? Definice pojmu Cherubín patří do sekce Křesťanství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, text, termín, pojem kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cherubín v jiné sekci než křesťanství.