Kdo je to?
Kdo je Michal Koudelka? Životopis Michal Koudelka, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Michal Koudelka

Kdo je Michal Koudelka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Michal Koudelka je český zpravodajec, od roku 2016 ředitel české Bezpečnostní informační služby.
Vystudoval Fakultu stavební Českého vysokého učení technického v Praze.
Od roku 1992 začal pracovat ve Federální informační bezpečností službě, ze které se na území České republiky stala po rozdělení Československa Bezpečnostní informační služba - BIS. Zde pracoval v odboru boje proti terorismu a později na kontrašpionáži.
Ředitelem BIS se stal v roce 2016 za vlády premiéra Bohuslava Sobotky. Koudelka v této funkci čelil dlouhodobé nelibosti prezidenta Miloše Zemana. Zeman jej zaprvé opakovaně odmítal povýšit do hodnosti generála i přes to, že toto povýšení vláda vytrvale navrhovala. Zadruhé Koudelku a spolu s ním i celou BIS několikrát veřejně kritizoval a urážel. Známý je jeho výrok, kdy zpravodajce z BIS označil za čučkaře. Koudelku kritizoval především proto, že služba pod jeho vedením podle Zemana podceňovala riziko islámského terorismu a naopak přeceňovala riziko činnosti ruských a čínských agentů v zemi.
V roce 2021 Michalu Koudelkovi vypršel mandát ředitele BIS. Končící vláda Andreje Babiše jej nechtěla znovu jmenovat před volbami, a tak vedl tajnou službu jen z pověření. V roce 2022 jej vláda Petra Fialy řádně potvrdila jako ředitele BIS na další pětileté období.Kdo je Michal Koudelka? Životopis Michal Koudelka, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní data o osobě Michal Koudelka

Národnost: česká
Datum narození: 1965

Sdílejte tuto stránku s osobností Michal Koudelka s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Vánoční liturgie? Víte co je CreepyPasta? Víte, co je to Etážové topení? Vzpomněli byste si co označuje výraz NATO?

Klíčová slova: osobnost, lexikon, osobnosti, informace, popis, biografie, kdo je Michal Koudelka?, wikipedie, vysvětlení, kdy se narodil Michal Koudelka?, datum narození, zajímavosti, politika, národnost, Michal Koudelka, Michal Koudelka

Pojem Michal Koudelka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Michal Koudelka na Google obrázcích

Vyhledat termín Michal Koudelka ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Michal Koudelka ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Michal Koudelka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Michal Koudelka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Koudelka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Koudelka

Teď už víte Kdo je to Michal Koudelka? Kdy se narodil Michal Koudelka? Michal Koudelka patří do kategorie Politika

Kategorie politika, kongresmenka, michal Koudelka, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Michal Koudelka dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Koudelka i v jiné kategorii než je politika.