Kdo je to?
Kdo je Andrea Růžičková? Životopis Andrea Růžičková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Andrea Růžičková

Kdo je Andrea Růžičková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Andrea Růžičková se narodila jako Andrea Kerestešová 21. července 1984 v obci Hlinné poblíž Vranova nad Topľou. Její matka pracovala jako učitelka, a proto i Andrea nastoupila na střední pedagogickou školu, kde se zabývala učitelstvím na prvním stupni základní školy. Po maturitě pokračovala na Pedagogickou fakultu univerzity v Trnavě, kde dosáhla na magisterský titul v oboru tvořivá dramatika.
Učitelskou dráhu však vyměnila za herectví. Po škole začala natáčet televizní reklamy a objevila se například v kampani filmy Vodafone.
Ve filmu se poprvé objevila v roce 2006, kdy si zahrála postavu Kláry v komedii Karla Janáka Rafťáci. Tři roky nato získala roli v historickém romantickém dramatu 3 sezóny v pekle a následně si zahrála v japonské romantické komedii Nodame Cantabile: saišú gakušó zenpen. Od té doby ji mohli diváci vidět v dramatické komedii Romana Kašparovského Všiváci nebo v komedii Celebrity s.r.o.
Hlavní roli získala v romantické komedii z roku 2016 Jak se zbavit nevěsty, kde zazářila po boku Lenky Vlasákové a Davida Matáska. Výrazná pro ni také byla postava Ivany v česko-slovenském dramatu Tomáše Magnuska Voda, čo ma drží nad vodou.
Andrea natočila i několik seriálů. Začínala v poměrně bídně hodnoceném seriálu Jaromíra Polišenského Světla pasáže, ve stejném roce 2007 však získala také roli doktorky Mariky Lukáčové v Ordinaci v růžové zahradě. O dva roky později se začala objevovat jako Eva Dvořáková v retro seriálu Vyprávěj.
K „jejím“ seriálům patří také 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Dokonalý svět, Cesty domů nebo Chlap. Nejnovějším seriálovým projektem, v němž mohou Andreu Růžičkovou diváci sledovat je komedie Karla Janáka Agrometal.
Spolupracuje s českou slow fashion značkou Tedys, pro níž navrhla vlastní kolekci #nARuby.
Miluje focení uměleckých fotografií.
Andrea Růžičková se provdala v roce 2016 za hudebního skladatele Mikoláše Růžičku. Manželé spolu vychovávají dva syny Tobiáše (2017) a Jáchyma (2019). Rodina v minulosti žila na pražských Vinohradech, malý byt jí však začal být postupem času poněkud těsný, a proto manželé zakoupili starý kamenný dům ze šestnáctého století ve středních Čechách.Kdo je Andrea Růžičková? Životopis Andrea Růžičková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Andrea Růžičková

Národnost: slovenská
Datum narození: 21. července 1984
Místo narození: Vranov nad Topľou

Tento text (Andrea Růžičková) můžete samozřejmě sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Čtvrtfinále? Víte, co je to Svěrka? Vzpomenete si na definici slova Smart TV? Rozumíte pojmu Exacerbace?

Klíčová slova: herectví, popis, osobnost, kde se narodila Andrea Růžičková?, Andrea Růžičková, herectví, biografie, kdo je Andrea Růžičková?, kdy se narodila Andrea Růžičková?, život, wiki, životopis, narození, osobnosti, místo narození, vysvětlení

Pojem Andrea Růžičková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Andrea Růžičková

Hledat videa s názvem Andrea Růžičková na Youtube

Najít výraz Andrea Růžičková na Google.cz

Vyhledat heslo Andrea Růžičková ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Andrea Růžičková ve vyhledávači Qwant

Najít termín Andrea Růžičková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Andrea Růžičková například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Andrea Růžičková?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Andrea Růžičková? Kdy se narodila Andrea Růžičková? Kde se narodila Andrea Růžičková? Andrea Růžičková je v sekci Herectví

Kategorie herectví, skořicové dlouhé vlasy, andrea Růžičková, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Andrea Růžičková například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andrea Růžičková i v jiné kategorii než je herectví.