Kdo je to?
Kdo byl Václav Postránecký? Životopis Václav Postránecký, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Václav Postránecký

Kdo byl Václav Postránecký? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Václav Postránecký byl český herec.
Kolem filmu a divadla se motal už od dětství. V 70. letech působil v Městských divadlech pražských, od roku 1979 se stal členem hereckého souboru Národního divadla. Na divadelních prknech vytvořil například postavu Valdštejna ve Vévodkyni valdštejnských vojsk, Edgara v Králi Learovi, Rogožina v Idiotovi či prince Jindřicha v Jindřichu IV, Winstona Churchilla v Audienci u královny či Oidipa.
Menší role ve filmech hrál už od 50. letech, málokdy to však byly zapamatovatelné úlohy. Do širšího povědomí tak vstoupil až v roce 1982 s populární komedií S tebou mě baví svět. Zásadní role pak začaly přicházet po roce 1989. Nezapomenutelný je Postránecký v Černých baronech (1992). V roce 1995 si zahrál v televizních filmech Napolena v Generálce Jeho Veličenstva i odbojáře ve válečném Generálu Eliášovi. V roce 1998 jej diváci mohli vidět třeba v Atentátu na ministra financí, o rok později v hlavní roli v Ortelu. Po roce 2000 na Postráneckého čekaly především role v komediích - Ro(c)k podvraťáků (2006), Jak se krotí krokodýli (2006), Bobule (2008), Líbáš jako Bůh (2009), Přijde letos Ježíšek (2013) aj.
Velmi často jej diváci mohli vidět v seriálové tvorbě. Hrál v Létajícím Čestmírovi (1983) a Zlé krvi (1986). Pozornost si získal v Cirkusu Humberto (1988) a později třeba v Bylo nás pět (1994). V novém miléniu se objevil v menší roli v Četnických humoreskách a v řadě oblíbených seriálů jako Doktoři z Počátků, Vinaři nebo Krejzovi.
Mimojiné působil i jako ředitel Herecké asociace.
Stal se držitelem Ceny Thálie.Kdo byl Václav Postránecký? Životopis Václav Postránecký, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Václav Postránecký

Národnost: česká
Datum narození: 8. září 1943
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 7. května 2019

Sdílejte tuto stránku s osobností Václav Postránecký s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Fantasy? Víte co je Konflikt? Znáte definici termínu Sponse? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kraslice?

Klíčová slova: nežijící, národnost, biografie, místo narození, kdo to je, národnost, herectví, wiki, vysvětlení, datum úmrtí, popis, datum narození, životopis, Václav Postránecký, herectví, život

Pojem Václav Postránecký je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Václav Postránecký

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Václav Postránecký ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Václav Postránecký na Google.cz

Zkusit najít Václav Postránecký na Google obrázcích

Vyhledat slovo Václav Postránecký ve Wikislovníku

Vyhledat termín Václav Postránecký ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Postránecký například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Václav Postránecký? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Václav Postránecký? Kdy se narodil Václav Postránecký? Kde se narodil Václav Postránecký? Kdy zemřel Václav Postránecký? Václav Postránecký patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herečka s ovocem, václav Postránecký, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Václav Postránecký kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Postránecký i v jiné kategorii než je herectví.