Kdo je to?
Kdo je to Jmenovec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jmenovec? Lidé, vztahy

Jmenovec

Jaký je význam slova Jmenovec? Co to znamená?

Jmenovec je člověk, který má stejné jméno jako jiná osoba. Může se použít jak v kontextu křestního jména (Karel Novák - Karel Veselý), tak pro shodné jméno i příjmení (Karel Novák - Karel Novák) či shodná příjmení (Karel Novák - Jan Novák). Být jmenovcem je tedy především u frekventovaných jmen poměrně běžnou záležitostí.
Být něčím jmenovcem může přinášet potíže tehdy, pokud žijí oba nositelé jména blízko sebe, například v jedné ulici. V takovém případě je například pro potřeby úřadů, pošty atd. nutné rozlišovat oba jedince podle data narození, rodného čísla a dalších prostředků identifikace.
Ženská varianta slova jmenovkyně existuje, nicméně v jazyce je méně často používaná.Kdo je to Jmenovec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jmenovec? Lidé, vztahy

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Pařížská káva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Franchising? Znáte termín Duchovno? Víte co je Atribut?

Klíčová slova: vysvětlení, etymologie, přesný výraz, vztahy, Jmenovec, pojem, wiki, význam, definice, formulace, heslo, informace, význam pojmu, termín, Jmenovec, odborný výraz

Pojem Jmenovec je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Jmenovec ve Wikipedii

Hledat heslo Jmenovec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Jmenovec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Jmenovec ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Jmenovec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmenovec například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Jmenovec

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Jmenovec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jmenovec? Definice pojmu Jmenovec je v sekci Vztahy

Text vytvořen pro Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, definici například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Jmenovec i v jiné sekci než je kategorie vztahy.