Kdo je to?
Kdo je Miroslav Kemel? Životopis Miroslav Kemel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Miroslav Kemel

Kdo je Miroslav Kemel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Miroslav Kemel je český kreslíř, karikaturista a písničkář.
Vystudoval Stavební fakultu ČVUT. Velmi brzy se však začal profilovat jako kreslíř a karikaturista. Jeho kreslené vtipy a komentáře k politickému či společenskému dění se objevovaly ve většině významných českých novin a časopisů či internetových deníků (například Lidové noviny, Mladá fronta Dnes či Právo a Novinky.cz)
Jako kreslíř spolupracuje také s Českým olympijským výborem, pro který navrhl propagační spoty.
Jeho kreslené vtipy se staly velmi oblíbenými a dokonce vyšly i knižně. Například Karikatůry do Evropy (2002), Posmutnělé žerty (2013) nebo Nedělej mi ostudu a padej do hospody (2021).
V 80. letech začal Miroslav Kemel vystupovat i se svou hudební tvorbou. Začal skládat vlastní písně a doprovázet se k nim i na řadu hudebních nástrojů - na akordeon, kytaru a další. Na některých vystoupeních tvoří uměleckou dvojici s hercem Vladimírem Javorským. Z jeho hudebních alb zmiňme například: Krajem šel anděl (2011) nebo novější Vlčí stopy (2021).Kdo je Miroslav Kemel? Životopis Miroslav Kemel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Miroslav Kemel

Národnost: česká
Datum narození: 11. listopadu 1963
Místo narození: Praha

Tento text (Miroslav Kemel) můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Naturopatie? Pamatujete si definici pojmu Homeopatie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Autismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Elektronka?

Klíčová slova: wiki, místo narození, vysvětlení, zajímavosti, národnost, popis, lexikon, informace, hudba, kde se narodil Miroslav Kemel?, biografie, datum narození, životopis, kdo je Miroslav Kemel?, osobnosti, Miroslav Kemel

Pojem Miroslav Kemel je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Miroslav Kemel

Zkusit najít termín Miroslav Kemel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Miroslav Kemel ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Miroslav Kemel na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Miroslav Kemel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Miroslav Kemel na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Kemel například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miroslav Kemel

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Miroslav Kemel? Kdy se narodil Miroslav Kemel? Kde se narodil Miroslav Kemel? Miroslav Kemel je v sekci Hudba

Kategorie hudba, basa nástroj, miroslav Kemel, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Kemel např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Kemel i v jiné kategorii než je hudba.