Kdo je to?
Kdo je Miroslav Kemel? Životopis Miroslav Kemel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Miroslav Kemel?

Kdo je Miroslav Kemel? Životopis, informace, biografie, hudba

Miroslav Kemel je český kreslíř, karikaturista a písničkář.
Vystudoval Stavební fakultu ČVUT. Velmi brzy se však začal profilovat jako kreslíř a karikaturista. Jeho kreslené vtipy a komentáře k politickému či společenskému dění se objevovaly ve většině významných českých novin a časopisů či internetových deníků (například Lidové noviny, Mladá fronta Dnes či Právo a Novinky.cz)
Jako kreslíř spolupracuje také s Českým olympijským výborem, pro který navrhl propagační spoty.
Jeho kreslené vtipy se staly velmi oblíbenými a dokonce vyšly i knižně. Například Karikatůry do Evropy (2002), Posmutnělé žerty (2013) nebo Nedělej mi ostudu a padej do hospody (2021).
V 80. letech začal Miroslav Kemel vystupovat i se svou hudební tvorbou. Začal skládat vlastní písně a doprovázet se k nim i na řadu hudebních nástrojů - na akordeon, kytaru a další. Na některých vystoupeních tvoří uměleckou dvojici s hercem Vladimírem Javorským. Z jeho hudebních alb zmiňme například: Krajem šel anděl (2011) nebo novější Vlčí stopy (2021).Kdo je Miroslav Kemel? Životopis Miroslav Kemel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Miroslav Kemel

Národnost: česká
Datum narození: 11. listopadu 1963
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Miroslav Kemel sdílet s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Čubrica? Rozumíte pojmu Šantán? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hematom? Znáte pojem Hangouts?

Klíčová slova: osobnosti, životopis, Miroslav Kemel, datum narození, popis, narození, kdo je Miroslav Kemel?, lexikon, wikipedie, národnost, kdy se narodil Miroslav Kemel?, informace, život, místo narození, Miroslav Kemel, vysvětlení

Pojem Miroslav Kemel je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Miroslav Kemel ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Miroslav Kemel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Miroslav Kemel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Miroslav Kemel na Youtube

Zkusit najít slovo Miroslav Kemel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Kemel například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Miroslav Kemel? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Miroslav Kemel? Kdy se narodil Miroslav Kemel? Kde se narodil Miroslav Kemel? Miroslav Kemel je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Kemel dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Kemel i v jiné kategorii než je hudba.