Kdo je to?
Kdo je Milan Bauman? Životopis Milan Bauman, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo je Milan Bauman?

Kdo je Milan Bauman? Životopis, informace, biografie, novináři

Milan Bauman je český rozhlasový redaktor, novinář a spisovatel.
Vystudoval Fakultu sociálních věd a publicistiky Karlovy univerzity a následně získal doktorát na Fakultě žurnalistiky.
Od mládí se zajímal o vědu a vesmír. Do tehdejšího Československého rozhlasu nastoupil už jako velmi mladý, v roce 1961, a začal se zde věnovat tématům spojeným s vědou a vysílání pro mládež. Stál u zrodu pořadu Meteor, zaměřeného na mládež. V rozhlase působil po celou svou kariéru a do značné míry stál u zrodu vědecké sekce vysílání a stal se jeho nejvýraznějším hlasem. Desítky let přinášel posluchačům zprávy z oblasti světové vědy, věnoval se dobývání vesmíru, které tehdy pobláznilo svět, snažil se vědu popularizovat a propagovat pokrok.
Jeho fascinace vědou a vesmírem se projevovalo i na jeho literární tvorbě. Je autorem knih Na prahu neznámých světů; Labyrint říše rozumu; Mozek, zázrak na pět aj., které lze buď žánrově zařadit do kategorie sci-fi, nebo slouží jako vědecké popularizační publikace. Taktéž napsal scénář k sci-fi seriálu pro děti Tunel Omega.Kdo je Milan Bauman? Životopis Milan Bauman, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní informace o osobě Milan Bauman

Národnost: česká
Datum narození: 27. března 1944
Místo narození: Oxford, VB

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Milan Bauman sdílet s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu ASMR? Znáte pojem Catering? Znáte definici termínu GPS? Vzpomenete si na definici slova Elektronický podpis?

Klíčová slova: Milan Bauman, zajímavosti, život, datum narození, životopis, lexikon, místo narození, kde se narodil Milan Bauman?, osobnosti, wiki, osobnost, biografie, wikipedie, Milan Bauman, vysvětlení, národnost

Pojem Milan Bauman je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Milan Bauman zkuste tyto odkazy

Najít termín Milan Bauman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Milan Bauman na Google obrázcích

Vyhledat termín Milan Bauman ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Milan Bauman ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Milan Bauman ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Milan Bauman například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Milan Bauman

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Milan Bauman? Kdy se narodil Milan Bauman? Kde se narodil Milan Bauman? Milan Bauman je v kategorii Novináři

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Milan Bauman např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milan Bauman i v jiné kategorii než je novináři.