Kdo je to?
Kdo je Tyson Fury? Životopis Tyson Fury, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Tyson Fury?

Kdo je Tyson Fury? Životopis, informace, biografie, sport

Tyson Luke Fury je 206 cm vysoký profesionální boxer původem z Anglie a od roku 2020 mistr světa v těžké váze. Furyho předci byli katoličtí kočovníci, kteří pocházeli z Irska. Narodil se ve městě Wythenshawe v Anglii. Předčasný porod měl za následek to, že vážil pouhých 450 gramů. Otec jej pojmenoval Tyson po tehdejším mistrovi světa v těžké váze, Miku Tysonovi. Tyson začal s boxem v deseti letech a o rok později odešel ze školy. Trénovat jej začal jeho otec, který Furyho trénoval až do roku 2011. Poté ho tři roky trénoval strýc Hughie Fury (v roce 2014 zemřel), po něm další strýc Peter Fury.
Tyson Fury v amatérském boxu reprezentoval Irsko a Anglii. V roce 2006 získal pod irskou vlajkou bronzovou medaili na juniorském šampionátu, rok poté reprezentoval Anglii a získal zlatou a stříbrnou medaili na evropských juniorských šampionátech (2007). O rok později se stal juniorským mistrem Anglie v super těžké váze (2008). V onom roce Fury přešel z amatérů mezi profesionály. Jeho skóre činilo 31 vítězství (26 KO) a 4 prohry.
V profesionálním ringu vyhrál doposud 30 zápasů a pouze jednou remizoval. V roce 2011 porazil krajana Derecka Chisoru a získal titul mistra Anglie a Commonwealthu v těžké váze. Další rok získal titul těžké váhy organizace WBO.
28. 11. 2015 se utkal s ukrajinským šampiónem v těžké váze s Vladimírem Kličkem, kterého porazil na body a získal tak pásy organizací WBA (super), IBF, WBO, IBO a časopisu The Ring. Po tomto zápase Fury ukončil kariéru a tím o své tituly přišel. Vrátil se v roce 2018, kdy zvítězil ve dvou zápasech. Následoval titulový zápas s americkým šampiónem Deontayem Wilderem, který skončil remízou. Odvetný zápas se odehrál roku 2020 a tehdy se Fury radoval z vítězství (technickým KO) a získal tak mistrovské pásy organizace WBC a časopisu The Ring.Kdo je Tyson Fury? Životopis Tyson Fury, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Tyson Fury

Národnost: anglická
Datum narození: 12. 8. 1988
Místo narození: Wythenshawe, Anglie

Sdílejte tuto stránku s osobností Tyson Fury s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Flattr? Víte, co je to Lanýž? Znáte termín Sebevědomí? Rozumíte pojmu Eugenika?

Klíčová slova: sport, život, informace, osobnost, Tyson Fury, lexikon, datum narození, kde se narodil Tyson Fury?, osobnosti, místo narození, kdo je Tyson Fury?, wikipedie, wiki, sport, zajímavosti, narození

Pojem Tyson Fury je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Tyson Fury

Hledejte bez špehování slovo Tyson Fury ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Tyson Fury ve Wikislovníku

Najít výraz Tyson Fury ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tyson Fury ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tyson Fury například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Tyson Fury?

Nyní již víte Kdo je to Tyson Fury? Kdy se narodil Tyson Fury? Kde se narodil Tyson Fury? Tyson Fury je v sekci Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Tyson Fury třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tyson Fury i v jiné kategorii než je sport.