Kdo je to?
Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Životopis Ernst Kaltenbrunner, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Ernst Kaltenbrunner

Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Ernst Kaltenbrunner byl rakouský vůdce SS v rakouských zemích, generálmajor policie, prezident interpolu, advokát a válečný zločinec druhé světové války. Kaltenbrunner se narodil v rakouském městě Ried im Innkreis do rodiny advokáta. Na gymnázium chodil v Linci, odkud po maturitě odešel na univerzitě do Štýrského Hradce, kde po vzoru otce studoval práva. Po úspěšném ukončení studií pracoval nejprve jako právník v Linci a později i v Salcburku.
Roku 1932 se stal členem rakouské NSDAP a nastoupil do jednotek SS. Již o dva roky později se Kaltenbrunner dostal do čela rakouských jednotek SS (1934). Ve stejném roce byl však uvězněn na šest měsíců za jeho spoluúčast na vraždě Engelberta Dollfuße (rakouský kancléř v letech 1932-34). V dalším roce musel znovu na šest měsíců do vězení za vlastizradu.
Dne 12. 3. 1938 se připojilo Rakousko k nacistickému Německu (Anšlus Rakouska) a Kaltenbrunner získal pozici vídeňského velitele policie. Po třech letech policejního vedení obdržel hodnost policejního generálmajora.
Když byl v Praze zabit Reinhard Heydrich (1942), nahradil jej právě Kaltenbrunner v pozici velitele RSHA (Hlavní říšský bezpečnostní úřad). Jeho úkolem bylo také konečné řešení židovské otázky. Ve funkci byl až do konce války, kdy byl v květnu 1945 zajat americkými vojáky.
Byl uvězněn a roku 1946 byl souzen v Norimberských procesech za jeho zločiny proti lidskosti. Odsoudili jej k trestu smrti (oběšením). Trest byl vykonán 16. 10. 1946. Ernst Kaltenbrunner zemřel ve věku 43 let.Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Životopis Ernst Kaltenbrunner, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Ernst Kaltenbrunner

Národnost: rakouská
Datum narození: 4. 10. 1903
Místo narození: Ried Im Innkreis, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Sdílejte tuto stránku s osobností Ernst Kaltenbrunner s partnery, kolegy a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Ambulance? Vzpomněli byste si co znamená slovo Otevřená ekonomika? Znáte definici termínu Univerzita? Víte co je Ratan?

Klíčová slova: lexikon, wikipedie, kdo je Ernst Kaltenbrunner?, kde se narodil Ernst Kaltenbrunner?, Ernst Kaltenbrunner, osobnost, životopis, popis, národnost, osobnosti, vysvětlení, Kdy zemřel Ernst Kaltenbrunner, zajímavosti, datum narození, datum úmrtí, místo narození

Pojem Ernst Kaltenbrunner je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Ernst Kaltenbrunner ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Ernst Kaltenbrunner ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ernst Kaltenbrunner ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Ernst Kaltenbrunner ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ernst Kaltenbrunner ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ernst Kaltenbrunner například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Ernst Kaltenbrunner? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Kdy se narodil Ernst Kaltenbrunner? Kde se narodil Ernst Kaltenbrunner? Kdy zemřel Ernst Kaltenbrunner? Ernst Kaltenbrunner se nachází v sekci Zločin

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ernst Kaltenbrunner kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ernst Kaltenbrunner i v jiné kategorii než je zločin.