Kdo je to?
Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Životopis Ernst Kaltenbrunner, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Ernst Kaltenbrunner?

Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Životopis, informace, biografie, zločin

Ernst Kaltenbrunner byl rakouský vůdce SS v rakouských zemích, generálmajor policie, prezident interpolu, advokát a válečný zločinec druhé světové války. Kaltenbrunner se narodil v rakouském městě Ried im Innkreis do rodiny advokáta. Na gymnázium chodil v Linci, odkud po maturitě odešel na univerzitě do Štýrského Hradce, kde po vzoru otce studoval práva. Po úspěšném ukončení studií pracoval nejprve jako právník v Linci a později i v Salcburku.
Roku 1932 se stal členem rakouské NSDAP a nastoupil do jednotek SS. Již o dva roky později se Kaltenbrunner dostal do čela rakouských jednotek SS (1934). Ve stejném roce byl však uvězněn na šest měsíců za jeho spoluúčast na vraždě Engelberta Dollfuße (rakouský kancléř v letech 1932-34). V dalším roce musel znovu na šest měsíců do vězení za vlastizradu.
Dne 12. 3. 1938 se připojilo Rakousko k nacistickému Německu (Anšlus Rakouska) a Kaltenbrunner získal pozici vídeňského velitele policie. Po třech letech policejního vedení obdržel hodnost policejního generálmajora.
Když byl v Praze zabit Reinhard Heydrich (1942), nahradil jej právě Kaltenbrunner v pozici velitele RSHA (Hlavní říšský bezpečnostní úřad). Jeho úkolem bylo také konečné řešení židovské otázky. Ve funkci byl až do konce války, kdy byl v květnu 1945 zajat americkými vojáky.
Byl uvězněn a roku 1946 byl souzen v Norimberských procesech za jeho zločiny proti lidskosti. Odsoudili jej k trestu smrti (oběšením). Trest byl vykonán 16. 10. 1946. Ernst Kaltenbrunner zemřel ve věku 43 let.Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Životopis Ernst Kaltenbrunner, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Ernst Kaltenbrunner

Národnost: rakouská
Datum narození: 4. 10. 1903
Místo narození: Ried Im Innkreis, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Popis osobnosti Ernst Kaltenbrunner můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Maltovník? Znáte termín Pasivní dům? Znáte definici termínu Penále? Víte, co je to Zlatý řez?

Klíčová slova: wiki, národnost, kdo to je, nežijící, lexikon, osobnosti, datum úmrtí, osobnost, život, kdy se narodil Ernst Kaltenbrunner?, informace, narození, biografie, Ernst Kaltenbrunner, místo narození, zločin

Pojem Ernst Kaltenbrunner je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ernst Kaltenbrunner ve Wikimedia Commons

Najít pojem Ernst Kaltenbrunner v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Ernst Kaltenbrunner ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Ernst Kaltenbrunner ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Ernst Kaltenbrunner na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ernst Kaltenbrunner například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Ernst Kaltenbrunner? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Kdy se narodil Ernst Kaltenbrunner? Kde se narodil Ernst Kaltenbrunner? Kdy zemřel Ernst Kaltenbrunner? Ernst Kaltenbrunner se nachází v kategorii Zločin

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Ernst Kaltenbrunner třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ernst Kaltenbrunner i v jiné kategorii než je zločin.