Kdo je to?
Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Životopis Ernst Kaltenbrunner, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Ernst Kaltenbrunner?

Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Životopis, informace, biografie, zločin

Ernst Kaltenbrunner byl rakouský vůdce SS v rakouských zemích, generálmajor policie, prezident interpolu, advokát a válečný zločinec druhé světové války. Kaltenbrunner se narodil v rakouském městě Ried im Innkreis do rodiny advokáta. Na gymnázium chodil v Linci, odkud po maturitě odešel na univerzitě do Štýrského Hradce, kde po vzoru otce studoval práva. Po úspěšném ukončení studií pracoval nejprve jako právník v Linci a později i v Salcburku.
Roku 1932 se stal členem rakouské NSDAP a nastoupil do jednotek SS. Již o dva roky později se Kaltenbrunner dostal do čela rakouských jednotek SS (1934). Ve stejném roce byl však uvězněn na šest měsíců za jeho spoluúčast na vraždě Engelberta Dollfuße (rakouský kancléř v letech 1932-34). V dalším roce musel znovu na šest měsíců do vězení za vlastizradu.
Dne 12. 3. 1938 se připojilo Rakousko k nacistickému Německu (Anšlus Rakouska) a Kaltenbrunner získal pozici vídeňského velitele policie. Po třech letech policejního vedení obdržel hodnost policejního generálmajora.
Když byl v Praze zabit Reinhard Heydrich (1942), nahradil jej právě Kaltenbrunner v pozici velitele RSHA (Hlavní říšský bezpečnostní úřad). Jeho úkolem bylo také konečné řešení židovské otázky. Ve funkci byl až do konce války, kdy byl v květnu 1945 zajat americkými vojáky.
Byl uvězněn a roku 1946 byl souzen v Norimberských procesech za jeho zločiny proti lidskosti. Odsoudili jej k trestu smrti (oběšením). Trest byl vykonán 16. 10. 1946. Ernst Kaltenbrunner zemřel ve věku 43 let.Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Životopis Ernst Kaltenbrunner, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Ernst Kaltenbrunner

Národnost: rakouská
Datum narození: 4. 10. 1903
Místo narození: Ried Im Innkreis, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ernst Kaltenbrunner s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Maltovník? Znáte pojem Anekdota? Znáte definici termínu Rodinný dům? Vzpomenete si na definici slova Žardiniéra?

Klíčová slova: zločin, zajímavosti, kdo to je, datum úmrtí, vysvětlení, národnost, Ernst Kaltenbrunner, zločin, místo narození, kde se narodil Ernst Kaltenbrunner?, národnost, datum narození, osobnosti, kdy se narodil Ernst Kaltenbrunner?, kdo je Ernst Kaltenbrunner?, životopis

Pojem Ernst Kaltenbrunner je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Ernst Kaltenbrunner v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Ernst Kaltenbrunner ve Wikislovníku

Najít slovo Ernst Kaltenbrunner ve Wikipedii

Najít termín Ernst Kaltenbrunner na Google obrázcích

Hledat frázi Ernst Kaltenbrunner ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ernst Kaltenbrunner například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Ernst Kaltenbrunner? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Ernst Kaltenbrunner? Kdy se narodil Ernst Kaltenbrunner? Kde se narodil Ernst Kaltenbrunner? Kdy zemřel Ernst Kaltenbrunner? Ernst Kaltenbrunner se nachází v kategorii Zločin

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ernst Kaltenbrunner dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ernst Kaltenbrunner i v jiné kategorii než je zločin.