Kdo je to?
Kdo je Gabriela Vermelho? Životopis Gabriela Vermelho, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Gabriela Vermelho

Kdo je Gabriela Vermelho? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Gabriela Vermelho je česká zpěvačka, hudebnice, herečka a skladatelka.
Absolvovala hudební fakultu Ostravské univerzity. Působí jako zpěvačka, multiinstrumentalistka i herečka a skladatelka. Pohybuje se v širokém spektru žánrů - od klasiky, přes jazzovou a kabaretní hudbu až po alternativní rock.
Spolupracuje s řadou orchestrů, např. Komorním orchestrem Pavla Haase nebo Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu.
Za roli Čarodějnice Evy v oblíbeném muzikálu Balada pro banditu získala Cenu Alfréda Radoka. Z jejího dalšího účinkování na divadle zmiňme třeba roli v Malém princi.
Zabývá se též komponováním scénické hudby a hudby k dokumentům. Takto se podílela například na představení Ondina ve Středočeském divadle v Kladně, na inscenaci Jessie a Morgana na Malostranské besedě nebo v Krysaři ve Švandově divadle. Její hudba se též objevuje v baletech a Gabriela Vermelho také složila hudbu k dokumentu Uloupené mateřství.Kdo je Gabriela Vermelho? Životopis Gabriela Vermelho, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Gabriela Vermelho

Národnost: česká
Datum narození: 1976
Místo narození: Přerov

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gabriela Vermelho s vašimi sledujícími na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Hemenex? Vzpomněli byste si co označuje výraz Virál? Pamatujete si definici pojmu Bakuchiol? Znáte termín Kinetóza?

Klíčová slova: zajímavosti, kdy se narodila Gabriela Vermelho?, narození, lexikon, popis, wikipedie, osobnosti, hudba, život, místo narození, wiki, hudba, biografie, životopis, Gabriela Vermelho, osobnost

Pojem Gabriela Vermelho je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Gabriela Vermelho ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Gabriela Vermelho ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Gabriela Vermelho na Youtube

Vyhledat výraz Gabriela Vermelho ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Gabriela Vermelho ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gabriela Vermelho například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gabriela Vermelho

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Gabriela Vermelho? Kdy se narodila Gabriela Vermelho? Kde se narodila Gabriela Vermelho? Gabriela Vermelho patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, basa nástroj, gabriela Vermelho, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Gabriela Vermelho dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gabriela Vermelho i v jiné kategorii než je hudba.