Kdo je to?
Kdo je Luboš Xaver Veselý? Životopis Luboš Xaver Veselý, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo je Luboš Xaver Veselý?

Kdo je Luboš Xaver Veselý? Životopis, informace, biografie, novináři

Luboš Xaver Veselý, vlastním jménem Lubomír Veselý, je známý jako novinář. Veselý je vnímán kontroverzně, má řadu příznivců i odpůrců.
Veselý je absolventem bakalářského oboru sociální a mediální komunikace na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského. Veselého kvalifikační práce byla údajně částečným plagiátem, což on sám odmítl.
V počátcích své kariéry pracoval jako moderátor v soukromém brněnském rádiu. Celých 17 let působil na Frekvenci 1. Od roku 2015 moderoval pravidelné rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem, který je známý svým odporem a přezíravým postojem k většině novinářů.
Od roku 2019 má Veselý svůj pořad na stanici Český rozhlas. Jedná se o talk show Xaver a host. Rozruch vzbudil její díl ze září 2019, kdy byl hostem show premiér Andrej Babiš. Xaver Veselý bývá obviňován z toho, že ke svým hostům z řad politiků přistupuje servilně a nijak jim neoponuje ani nepokládá žádné kritické dotazy a vzhledem k tomu nepůsobí jeho novinářská práce profesionálně a vyváženě.
Veselý je spojován s mediální společností XTV sídlící na stejné adrese jako je jeho trvalé bydliště. Firma proslula smlouvou na natáčení reklamních spotů a rozhovorů uzavřenou se Správou Pražského hradu. Veselý však tvrdí, že s ní nemá nic společného.
V roce 2020 byl Poslaneckou sněmovnou zvolen do Rady České televize. K České televizi setrvale zaujímá silně kritický postoj, má výhrady zejména k jejímu hospodaření.Kdo je Luboš Xaver Veselý? Životopis Luboš Xaver Veselý, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Základní informace o osobě Luboš Xaver Veselý

Národnost: česká
Datum narození: 25. 12. 1968
Místo narození: Brno

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Luboš Xaver Veselý? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Instinkt? Víte, co je to WinRAR? Znáte termín Velikonoční pondělí? Rozumíte pojmu Kustovnice?

Klíčová slova: osobnost, novináři, wiki, narození, novináři, životopis, biografie, vysvětlení, osobnosti, Luboš Xaver Veselý, národnost, kdy se narodil Luboš Xaver Veselý?, wikipedie, Luboš Xaver Veselý, zajímavosti, místo narození

Pojem Luboš Xaver Veselý je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Luboš Xaver Veselý

Hledejte bez špehování slovo Luboš Xaver Veselý ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Luboš Xaver Veselý ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Luboš Xaver Veselý ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Luboš Xaver Veselý ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Luboš Xaver Veselý na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Luboš Xaver Veselý například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Luboš Xaver Veselý? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Luboš Xaver Veselý? Kdy se narodil Luboš Xaver Veselý? Kde se narodil Luboš Xaver Veselý? Luboš Xaver Veselý je v sekci Novináři

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Luboš Xaver Veselý třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Luboš Xaver Veselý i v jiné kategorii než je novináři.