Kdo je to?
Kdo je Luboš Xaver Veselý? Životopis Luboš Xaver Veselý, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Luboš Xaver Veselý

Kdo je Luboš Xaver Veselý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Luboš Xaver Veselý, vlastním jménem Lubomír Veselý, je známý jako novinář. Veselý je vnímán kontroverzně, má řadu příznivců i odpůrců.
Veselý je absolventem bakalářského oboru sociální a mediální komunikace na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského. Veselého kvalifikační práce byla údajně částečným plagiátem, což on sám odmítl.
V počátcích své kariéry pracoval jako moderátor v soukromém brněnském rádiu. Celých 17 let působil na Frekvenci 1. Od roku 2015 moderoval pravidelné rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem, který je známý svým odporem a přezíravým postojem k většině novinářů.
Od roku 2019 má Veselý svůj pořad na stanici Český rozhlas. Jedná se o talk show Xaver a host. Rozruch vzbudil její díl ze září 2019, kdy byl hostem show premiér Andrej Babiš. Xaver Veselý bývá obviňován z toho, že ke svým hostům z řad politiků přistupuje servilně a nijak jim neoponuje ani nepokládá žádné kritické dotazy a vzhledem k tomu nepůsobí jeho novinářská práce profesionálně a vyváženě.
Veselý je spojován s mediální společností XTV sídlící na stejné adrese jako je jeho trvalé bydliště. Firma proslula smlouvou na natáčení reklamních spotů a rozhovorů uzavřenou se Správou Pražského hradu. Veselý však tvrdí, že s ní nemá nic společného.
V roce 2020 byl Poslaneckou sněmovnou zvolen do Rady České televize. K České televizi setrvale zaujímá silně kritický postoj, má výhrady zejména k jejímu hospodaření.Kdo je Luboš Xaver Veselý? Životopis Luboš Xaver Veselý, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Základní údaje o osobě Luboš Xaver Veselý

Národnost: česká
Datum narození: 25. 12. 1968
Místo narození: Brno

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Luboš Xaver Veselý s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Sabat? Rozumíte pojmu Pole dance? Znáte termín Kalač? Znáte pojem Dekadentní?

Klíčová slova: zajímavosti, místo narození, biografie, kdy se narodil Luboš Xaver Veselý?, lexikon, Luboš Xaver Veselý, Luboš Xaver Veselý, životopis, datum narození, informace, osobnosti, novináři, kde se narodil Luboš Xaver Veselý?, narození, osobnost, novináři

Pojem Luboš Xaver Veselý je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Luboš Xaver Veselý ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Luboš Xaver Veselý ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Luboš Xaver Veselý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Luboš Xaver Veselý na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Luboš Xaver Veselý ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Luboš Xaver Veselý například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Luboš Xaver Veselý?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Luboš Xaver Veselý? Kdy se narodil Luboš Xaver Veselý? Kde se narodil Luboš Xaver Veselý? Luboš Xaver Veselý patří do kategorie Novináři

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Luboš Xaver Veselý dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Luboš Xaver Veselý i v jiné kategorii než je novináři.