Kdo je to?
Kdo je to Luboš Xaver Veselý? Životopis Luboš Xaver Veselý, lidé, osobnosti z novináři

Kdo je to Luboš Xaver Veselý?

Kdo je to Luboš Xaver Veselý? Stručný životopis

Luboš Xaver Veselý, vlastním jménem Lubomír Veselý, je známý jako novinář. Veselý je vnímán kontroverzně, má řadu příznivců i odpůrců.
Veselý je absolventem bakalářského oboru sociální a mediální komunikace na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského. Veselého kvalifikační práce byla údajně částečným plagiátem, což on sám odmítl.
V počátcích své kariéry pracoval jako moderátor v soukromém brněnském rádiu. Celých 17 let působil na Frekvenci 1. Od roku 2015 moderoval pravidelné rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem, který je známý svým odporem a přezíravým postojem k většině novinářů.
Od roku 2019 má Veselý svůj pořad na stanici Český rozhlas. Jedná se o talk show Xaver a host. Rozruch vzbudil její díl ze září 2019, kdy byl hostem show premiér Andrej Babiš. Xaver Veselý bývá obviňován z toho, že ke svým hostům z řad politiků přistupuje servilně a nijak jim neoponuje ani nepokládá žádné kritické dotazy a vzhledem k tomu nepůsobí jeho novinářská práce profesionálně a vyváženě.
Veselý je spojován s mediální společností XTV sídlící na stejné adrese jako je jeho trvalé bydliště. Firma proslula smlouvou na natáčení reklamních spotů a rozhovorů uzavřenou se Správou Pražského hradu. Veselý však tvrdí, že s ní nemá nic společného.
V roce 2020 byl Poslaneckou sněmovnou zvolen do Rady České televize. K České televizi setrvale zaujímá silně kritický postoj, má výhrady zejména k jejímu hospodaření.Kdo je to Luboš Xaver Veselý? Životopis Luboš Xaver Veselý, lidé, osobnosti z novináři

Základní údaje o osobě Luboš Xaver Veselý

Národnost: česká
Datum narození: 25. 12. 1968
Místo narození: Brno

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Luboš Xaver Veselý s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Instinkt? Pamatujete si definici pojmu Amygdala? Znáte termín Outlook? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sacharidy?

Klíčová slova: přesný význam, popis, vysvětlení, formulace, lexikon, původ slova, přesný výraz, wiki, co je to Luboš Xaver Veselý?, Luboš Xaver Veselý, popis, definice, novináři, význam pojmu, etymologie, informace

Pojem Luboš Xaver Veselý je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Luboš Xaver Veselý ve Wikimedia Commons

Najít heslo Luboš Xaver Veselý ve vyhledávači Yandex

Najít termín Luboš Xaver Veselý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Luboš Xaver Veselý ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Luboš Xaver Veselý například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Luboš Xaver Veselý? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Luboš Xaver Veselý? Kdo to byl Luboš Xaver Veselý? Kdy se narodil Luboš Xaver Veselý? Kde se narodil Luboš Xaver Veselý? Luboš Xaver Veselý se nachází v kategorii novináři. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Luboš Xaver Veselý dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Luboš Xaver Veselý i v jiné kategorii než je novináři.