Kdo je to?
Kdo byl Václav Havel? Životopis Václav Havel, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Václav Havel?

Kdo to byl Václav Havel? Stručný životopis

Václav Havel byl prvním porevolučním prezidentem Československa a poté byl dvakrát zvolen prezidentem ČR po rozdělení federace v roce 1993. Havel byl za totality disidentem, odpůrcem režimu a psal divadelní hry (žánr absurdní drama). Byl spoluzakladatelem Charty 77 a celkem asi 5 let strávil ve vězení. Jako prezident se těšil vážnosti a úctě zřejmě více v zahraniční než doma. Ke konci prezidentské kariéry trpěl závažnými a vleklými zdravotními potížemi částečně způsobenými dlouholetou závislostí na tabáku. Po smrti své první ženy Olgy si vzal herečku Dagmar Veškrnovou.Kdo byl Václav Havel? Životopis Václav Havel, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Václav Havel

Národnost: česká
Datum narození: 5.10. 1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 18.12 .2011

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Václav Havel? s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Keratokonus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Taekwondo? Víte co je Samospráva? Víte co je Dvanácterník?

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, informace, Václav Havel, vysvětlení, kdo to je, přesný význam, popis, lexikon, kdo je Václav Havel?, pojem, heslo, slovo, etymologie, původ slova, politici

Pojem Václav Havel je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Václav Havel

Hledat pojem Václav Havel na Google.cz

Najít termín Václav Havel ve Wikipedii

Hledat výraz Václav Havel ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Václav Havel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Havel například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Václav Havel?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Václav Havel? Kdo to byl Václav Havel? Kdy se narodil Václav Havel? Kde se narodil Václav Havel? Kdy zemřel Václav Havel? Václav Havel je v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Václav Havel dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Havel i v jiné kategorii než je politici.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.