Kdo je to?
Kdo byl Václav Havel? Životopis Václav Havel, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Václav Havel?

Kdo to byl Václav Havel? Stručný životopis

Václav Havel byl prvním porevolučním prezidentem Československa a poté byl dvakrát zvolen prezidentem ČR po rozdělení federace v roce 1993. Havel byl za totality disidentem, odpůrcem režimu a psal divadelní hry (žánr absurdní drama). Byl spoluzakladatelem Charty 77 a celkem asi 5 let strávil ve vězení. Jako prezident se těšil vážnosti a úctě zřejmě více v zahraniční než doma. Ke konci prezidentské kariéry trpěl závažnými a vleklými zdravotními potížemi částečně způsobenými dlouholetou závislostí na tabáku. Po smrti své první ženy Olgy si vzal herečku Dagmar Veškrnovou.Kdo byl Václav Havel? Životopis Václav Havel, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Václav Havel

Národnost: česká
Datum narození: 5.10. 1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 18.12 .2011

Tento text (Václav Havel) můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Keratokonus? Vzpomněli byste si na význam slova Demikát? Víte co je Samospráva? Znáte definici termínu Zápočet?

Klíčová slova: pojem, wiki, Václav Havel, přesný výraz, kdo to je, vysvětlení, odborný výraz, co je to Václav Havel?, slovo, politici, formulace, lexikon, heslo, přesný význam, synonymum, význam slova

Pojem Václav Havel je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Václav Havel

Najít pojem Václav Havel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Václav Havel na Youtube

Zkusit najít slovo Václav Havel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Václav Havel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Havel například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Václav Havel

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Václav Havel? Kdo to byl Václav Havel? Kdy se narodil Václav Havel? Kde se narodil Václav Havel? Kdy zemřel Václav Havel? Václav Havel je v kategorii politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Václav Havel řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Havel i v jiné kategorii než je politici.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.