Kdo je to?
Kdo je Marcel Zmožek? Životopis Marcel Zmožek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Marcel Zmožek?

Kdo je Marcel Zmožek? Životopis, informace, biografie, hudba

Marcel Zmožek je český hudební skladatel, zpěvák a textař. Zmožek se narodil v Karviné do rodiny skladatele Jiřího Zmožka. Po svém otci zdědil pěvecké nadání a brzy se hudbě začal věnovat. Už v šesti letech patřil k pěveckému souboru Buřinky Petra Dudeška a jako jediný kluk zpíval i v dívčím sboru Berušky. Když měl sedm let, vyšla mu první sólová skladba u společnosti Panton.
Během dospívání vystupoval s kapelou Kroky Františka Janečka, kde působily hudební hvězdy jako Iveta Bartošová, Sagvan Tofi, Markéta Muchová nebo Pavel Horňák. V této kapele zpíval písně Vypusťte fantóma z láhve a Hříchy mládí. Poté založil skupinu s názvem Bolero, spolupracoval s Františkem Keslem (společná píseň Příběh šedesátých let).
Během svého života nahrál několik sólových alb, mezi které patří Vypusťte Fantóma z láhve/Hříchy mládí (1986), Sedmikráska/Dívka z předměstí (1986), Tak šťastnou cestu (2009), Láska je největší dar aneb písničky Marcela Zmožka (2011), Dlaně (2011) nebo Sváteční písničky (2014).
Zmožek psal písně pro další hudební umělce, např. pro Jiřího Zmožka (Bez nálady, Dál točí se svět, To býval ráj, aj.), pro Jakuba Smolíka (Ave Maria, Říkej mi táto, Slzy sedmi bolestí, Když se láska vrací k nám) a další. Napsal rovněž hudbu pro muzikál Velký příběh lásky, která přemohla svět.
Zmožek si zahrál také v televizních pohádkách Co takhle svatba, princi? (1986) a Ať přiletí čáp, královno! (1988). V pohádce Ať přiletí čáp, královno! také nazpíval několik písní hlavní postavy, kterou ztvárnil herec Miroslav Vladyka.Kdo je Marcel Zmožek? Životopis Marcel Zmožek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Marcel Zmožek

Národnost: česká
Datum narození: 25. 4. 1965
Místo narození: Karviná, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Marcel Zmožek s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Mantisa? Vzpomněli byste si co znamená slovo Archetyp? Rozumíte pojmu Inkontinence? Víte co je Astenik?

Klíčová slova: vysvětlení, národnost, Marcel Zmožek, popis, lexikon, wikipedie, biografie, životopis, Marcel Zmožek, wiki, osobnosti, datum narození, informace, hudba, narození, osobnost

Pojem Marcel Zmožek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Marcel Zmožek

Zkusit najít pojem Marcel Zmožek ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Marcel Zmožek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marcel Zmožek ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Marcel Zmožek na Google.cz

Hledat termín Marcel Zmožek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marcel Zmožek například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marcel Zmožek

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Marcel Zmožek? Kdy se narodil Marcel Zmožek? Kde se narodil Marcel Zmožek? Marcel Zmožek se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Marcel Zmožek např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marcel Zmožek i v jiné kategorii než je hudba.