Kdo je to?
Kdo je Manu Chao? Životopis Manu Chao, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Manu Chao

Kdo je Manu Chao? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Manu Chao je zpěvák a skladatel francouzského a španělského původu, který se stal celosvětovou ikonou latinsko-folkové muziky. Je známý svými sociálně a politicky uvědomělými texty, které se často zaměřují na témata globalizace, imigrace a boje dělnické třídy. Chaova hudba v sobě spojuje různé žánry, včetně punku, ska, reggae a latinskoamerické lidové hudby, a vytváří tak jedinečnou kombinaci, která má ohlas u posluchačů po celém světě.
Manu Chao (rodným jménem José-Manuel Thomas Arthur) se narodil v roce 1961 v Paříži ve Francii rodičům, kteří uprchli ze Španělska. Vyrůstal v multikulturním prostředí, jeho otec byl spisovatel a matka feministická aktivistka. Chao se od útlého věku setkával s nejrůznějšími hudebními styly, včetně flamenca, salsy a rocku, které později ovlivnily jeho vlastní hudební styl. První kapelu Hot Pants založil se skupinou přátel na počátku 80. let. Skupina hrála směs punku a funku a v roce 1984 vydala stejnojmenné album. Hvězdou se však Chao stal až s další kapelou Mano Negra. Ta vznikla v roce 1987 a rychle se stala jednou z nejpopulárnějších kapel ve Francii. Jejich hudba byla směsí punku, rocku a latinskoamerické lidové hudby a jejich živá vystoupení byla legendární svou energií a intenzitou. Mano Negra vydala v 90. letech řadu úspěšných alb.
Po rozpadu Mano Negra v roce 1995 se Manu Chao vydal na sólovou dráhu a v roce 1998 vydal své první album Clandestino. To mělo okamžitý úspěch a stalo se nejprodávanějším francouzsky zpívaným albem všech dob. V průběhu let se Chao proslavil svými živými vystoupeními, která mají vysokou energii a často trvají několik hodin. Vystupoval na řadě významných festivalů, včetně Glastonbury, Coachella a Roskilde, a má oddané fanoušky po celém světě.
Kromě hudby je Manu Chao známý také svým aktivismem a humanitární činností. V průběhu let se angažoval v řadě různých kauz, včetně antiglobalizačních a ekologických. Chao je také hlasitým zastáncem práv přistěhovalců a svou hudbou upozorňuje na problémy, které se týkají přistěhovaleckých komunit po celém světě.Kdo je Manu Chao? Životopis Manu Chao, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Manu Chao

Národnost: francouzská
Datum narození: 21.6.1961
Místo narození: Paříž, Francie

Sdílejte tuto stránku s osobností Manu Chao s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Fez? Víte co je Neuróza? Znáte definici termínu Morfologie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Savate?

Klíčová slova: vysvětlení, kdy se narodil Manu Chao?, hudba, narození, Manu Chao, životopis, hudba, místo narození, wikipedie, osobnosti, informace, národnost, popis, biografie, Manu Chao, datum narození

Pojem Manu Chao je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Manu Chao v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Manu Chao ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Manu Chao v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Manu Chao ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Manu Chao ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Manu Chao na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Manu Chao například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Manu Chao? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Manu Chao? Kdy se narodil Manu Chao? Kde se narodil Manu Chao? Manu Chao patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, sluchátka zlatá, manu Chao, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Manu Chao dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Manu Chao i v jiné kategorii než je hudba.