Kdo je to?
Kdo byl Rudolf Cortés? Životopis Rudolf Cortés, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Rudolf Cortés

Kdo byl Rudolf Cortés? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Rudolf Cortés, rodným jménem Rudolf Kraisinger, byl český zpěvák, divadelní a filmový herec. Cortés se narodil v Plzni do rodiny bednáře a jeho matky Mercedes Cortés původem z brazilského města São Paulo.
Rudolf se vyučil na kožešníka během let 1935-1942 a následně se přestěhoval do Prahy, kde pracoval ve Velkozávodě s kožešinami. Roku 1940 se stal členem pěveckého spolku Smetana. Ve spolku zpíval první bas. Poté působil v Komorní zpěvohře a také vystupoval s jazzovým Orchestrem Emila Ludvíka.
Po konci války se Cortés stal zpěvákem Orchestru Karla Vlacha.
Svou tvorbou se podílel na více než třech desítkách gramofonových desek. Mezi jeho nejznámější písně patří Čím víc tě mám rád, Nejmíň stárne klaun, Nelly Gray, Nebeští jezdci nebo Váš dům šel spát. Cortés patřil v 50. letech minulého století k nejpopulárnějším zpěvákům pop-music v Československu.
Rudolf Cortés se proslavil na televizních obrazovkách také jako herec. Zahrál si ve snímcích Pyšná princezna (1952), Z mého života (1955), Hvězda jede na jih, Hlavní výhra (1958), Zhasněte lampióny, Transport z ráje (1962), Limonádový Joe aneb Koňská opera, Kdyby tisíc klarinetů (1964) aj.
V padesátých letech účinkoval v Divadle estrády a satiry (později Divadlo ABC), kde se nejvíce proslavil jako hlavní postava v divadelní hře Limonádový Joe aneb Koňská opera. Ve stejnojmenném filmu si později zahrál, ale pouze menší roli.
Cortés se poprvé oženil v roce 1945. S manželkou Dagmar měl poté dceru Dagmar a syna Rudolfa. V roce 1965 se manželé rozvedli. Cortés se oženil později podruhé. S jeho ženou Alenou měl syna Davida. Roku 1978 získal titul Zasloužilý umělec.
Rudolf Cortés zemřel v roce 1986 ve věku 65 let na následky Alzheimerovy choroby.Kdo byl Rudolf Cortés? Životopis Rudolf Cortés, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Rudolf Cortés

Národnost: česká
Datum narození: 16. 3. 1921
Místo narození: Plzeň, Československo
Datum úmrtí: 12. 12. 1986

Popis osobnosti Rudolf Cortés můžete sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Bechtěrevova choroba? Vzpomenete si na definici slova Kybernetika? Vzpomněli byste si co znamená slovo Genius loci? Vzpomněli byste si na význam slova Horseball?

Klíčová slova: národnost, kde se narodil Rudolf Cortés?, Rudolf Cortés, hudba, národnost, hudba, osobnost, kdo je Rudolf Cortés?, kdo to je, Rudolf Cortés, wiki, život, popis, narození, biografie, životopis

Pojem Rudolf Cortés je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Rudolf Cortés ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Rudolf Cortés ve Wikipedii

Najít termín Rudolf Cortés na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Rudolf Cortés ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Rudolf Cortés ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rudolf Cortés například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Rudolf Cortés? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Rudolf Cortés? Kdy se narodil Rudolf Cortés? Kde se narodil Rudolf Cortés? Kdy zemřel Rudolf Cortés? Rudolf Cortés patří do kategorie Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Rudolf Cortés třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rudolf Cortés i v jiné kategorii než je hudba.