Kdo je to?
Kdo je Barbora Jánová? Životopis Barbora Jánová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Barbora Jánová

Kdo je Barbora Jánová? Životopis, informace, biografie, herectví

Barbora Jánová je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, produkční, dramaturgyně. Jánová se narodila v Benešově, ale poté žila až do svých 18 let ve Vlašimi. Ve Vlašimi navštěvovala Základní uměleckou školu, kde byla také školní mažoretkou. Po základní škole se hlásila na hereckou konzervatoř, ale nakonec nebyla přijata. Odešla tedy na obchodní akademii. Po maturitě na střední škole pracovala následující čtyři roky v Centru sociálních služeb v Praze na pozici úřednice. Během práce rovněž studovala obor sociální a mediální komunikace na Univerzitě J. A. Komenského v Praze. Zároveň pracovala jako asistentka režie v České televizi a jako koordinátorka měla na starost festival Mental Power Prague Film Festival a Český Tučňák. Její tehdejší přítel, herec Jiří Mádl, ji přemluvil, ať se věnuje herectví. V roce 2010 nastoupila na Vyšší odbornou hereckou školu v Praze, kterou úspěšně dokončila v roce 2013. V průběhu studií založila se spolužáky divadelní soubor La’My. V souboru zastávala pět let pozici principálky a produkční.
Roku 2015 založila spolu s hercem Williamem Valeriánem uměleckou skupinu Díra na trhu, ve které působí jako dramaturgyně a produkční. Dále hostovala v Divadle A. Dvořáka v Příbrami a v pražském Divadle AHA!
Jánová je známá svými rolemi v televizních seriálech jako Doktoři z Počátků (2013), Cirkus Bukowsky (2014), Specialisté (2017 a 2019), Labyrint (2017), Ohnivý kuře (2017-2018), Modrý kód (2018-2019) a Slunečná (2020-2022).
Jánová debutovala ve filmu Vodník a Karolínka (2010). Dále se objevila ve snímcích Vánoční hvězda a Probudím se včera (2012).
V roce 2022 se zúčastnila televizní reality show Survivor Česko a Slovensko.Kdo je Barbora Jánová? Životopis Barbora Jánová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Barbora Jánová

Národnost: česká
Datum narození: 18. 8. 1989
Místo narození: Benešov, Československo

Popis osobnosti Barbora Jánová můžete sdílet s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Řečnická otázka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Investigativní? Vzpomněli byste si na význam slova Verifikace? Víte co je Šuměnka?

Klíčová slova: životopis, zajímavosti, kdy se narodila Barbora Jánová?, život, herectví, kdo je Barbora Jánová?, národnost, osobnosti, wiki, Barbora Jánová, vysvětlení, biografie, narození, wikipedie, místo narození, herectví

Pojem Barbora Jánová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Barbora Jánová hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Barbora Jánová ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Barbora Jánová na Youtube

Hledat frázi Barbora Jánová ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Barbora Jánová ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Barbora Jánová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Barbora Jánová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Barbora Jánová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Barbora Jánová? Kdy se narodila Barbora Jánová? Kde se narodila Barbora Jánová? Barbora Jánová je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Barbora Jánová dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barbora Jánová i v jiné kategorii než je herectví.