Kdo je to?
Kdo byl Calvin Coolidge? Životopis Calvin Coolidge, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Calvin Coolidge

Kdo byl Calvin Coolidge? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Calvin Coolidge, celým jménem John Calvin Coolidge, Jr. byl 30. prezidentem Spojených států amerických. Prezidentský mandát zastával v letech 1923 až 1929, kdy Spojené státy zažívaly období nebývalé hospodářské prosperity. Patřil mezi konzervativce a aktivně hájil práva Afroameričanů.
Calvin Coolidge se narodil roku 1872 v americkém státě Vermont, a to do významné novoanglické rodiny. Jeho otec byl farmářem a obchodníkem, hrál však důležitou roli v místní komunální politice, takže syna od malička vedl k zájmu o veřejné dění. Ačkoliv byl spíše průměrným žákem, podařilo se mu dostat se na prestižní Amherst College St. Johnsbury Academy, kde své studijní výsledky znatelně vylepšil a odpromoval nakonec s vyznamenáním.
Politice se začal věnovat roku 1896, o dva roky později byl zvolen do městské rady a živil se jako právník. Později se stal předsedou místní republikánské strany, starostou města Northampton, senátorem a v roce 1918 guvernérem státu Massachusetts. Jako kandidát na prezidenta se snažil uspět již v roce 1920. Strana si jej za kandidáta nezvolila, stal se ale viceprezidentem. Po náhlém úmrtí prezidenta Warrena G. Hardinga v roce 1923 Coolidge do prezidentské funkce přece jen nastoupil.
Calvin Coolidge byl znám svou tichou a rezervovanou osobností, což mu vyneslo přezdívku „Tichý Cal“. Charakterizovala ho až chladná uváženost a suchý humor. I přes málomluvnost ale dokázal velmi dobře komunikovat s médii a jako první americký prezident začal k politickým účelům využívat rozhlas. Během Coolidgeovy prezidentské funkce Spojené státy prožívaly období hospodářské prosperity známé jako „divoká 20. léta“. Coolidge zavedl politiku, která snížila daně a omezila vládní výdaje, což pomohlo podpořit hospodářský růst země. Také podepsal Fordney-McCumber Tariff Act, který zvyšoval clo na dovážené zboží, aby chránil americké podniky. Bojoval také proti imigraci a podepsal jeden z nejpřísnějších imigračních zákonů v historii USA.
Coolidge otevřeně vystupoval proti rasismu a aktivně hájil práva Afroameričanů, Indiánů i Latinoameričanů. Od začátku své prezidentské funkce se snažil omezit vliv rasistické organizace Ku-klux-klan. V roce 1928 se rozhodl nekandidovat na opětovné zvolení a v roce 1929 tedy ukončil svou funkci. Odstěhoval se do svého domu v Northamptonu v Massachusetts, kde napsal své memoáry a sloužil jako správce Amherst College. Byl ženatý a měl dva syny.Kdo byl Calvin Coolidge? Životopis Calvin Coolidge, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Calvin Coolidge

Národnost: americká
Datum narození: 4.7.1872
Místo narození: Plymouth Notch, Vermont, Massachusetts
Datum úmrtí: 5.1.1933

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Calvin Coolidge sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Netbook? Pamatujete si definici pojmu Sepse? Pamatujete si definici pojmu Protektor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Apriori?

Klíčová slova: zajímavosti, kde se narodil Calvin Coolidge?, popis, politici, osobnost, informace, narození, kdo to je, biografie, wiki, nežijící, národnost, národnost, vysvětlení, Calvin Coolidge, datum úmrtí

Pojem Calvin Coolidge je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Calvin Coolidge

Hledat heslo Calvin Coolidge ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Calvin Coolidge ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Calvin Coolidge ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Calvin Coolidge ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Calvin Coolidge na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Calvin Coolidge například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Calvin Coolidge? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Calvin Coolidge? Kdy se narodil Calvin Coolidge? Kde se narodil Calvin Coolidge? Kdy zemřel Calvin Coolidge? Calvin Coolidge je v sekci Politici

Kategorie politici, poradkyně politička, calvin Coolidge, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Calvin Coolidge kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Calvin Coolidge i v jiné kategorii než je politici.