Kdo je to?
Kdo byl Calvin Coolidge? Životopis Calvin Coolidge, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Calvin Coolidge?

Kdo byl Calvin Coolidge? Životopis, informace, biografie, politici

Calvin Coolidge, celým jménem John Calvin Coolidge, Jr. byl 30. prezidentem Spojených států amerických. Prezidentský mandát zastával v letech 1923 až 1929, kdy Spojené státy zažívaly období nebývalé hospodářské prosperity. Patřil mezi konzervativce a aktivně hájil práva Afroameričanů.
Calvin Coolidge se narodil roku 1872 v americkém státě Vermont, a to do významné novoanglické rodiny. Jeho otec byl farmářem a obchodníkem, hrál však důležitou roli v místní komunální politice, takže syna od malička vedl k zájmu o veřejné dění. Ačkoliv byl spíše průměrným žákem, podařilo se mu dostat se na prestižní Amherst College St. Johnsbury Academy, kde své studijní výsledky znatelně vylepšil a odpromoval nakonec s vyznamenáním.
Politice se začal věnovat roku 1896, o dva roky později byl zvolen do městské rady a živil se jako právník. Později se stal předsedou místní republikánské strany, starostou města Northampton, senátorem a v roce 1918 guvernérem státu Massachusetts. Jako kandidát na prezidenta se snažil uspět již v roce 1920. Strana si jej za kandidáta nezvolila, stal se ale viceprezidentem. Po náhlém úmrtí prezidenta Warrena G. Hardinga v roce 1923 Coolidge do prezidentské funkce přece jen nastoupil.
Calvin Coolidge byl znám svou tichou a rezervovanou osobností, což mu vyneslo přezdívku „Tichý Cal“. Charakterizovala ho až chladná uváženost a suchý humor. I přes málomluvnost ale dokázal velmi dobře komunikovat s médii a jako první americký prezident začal k politickým účelům využívat rozhlas. Během Coolidgeovy prezidentské funkce Spojené státy prožívaly období hospodářské prosperity známé jako „divoká 20. léta“. Coolidge zavedl politiku, která snížila daně a omezila vládní výdaje, což pomohlo podpořit hospodářský růst země. Také podepsal Fordney-McCumber Tariff Act, který zvyšoval clo na dovážené zboží, aby chránil americké podniky. Bojoval také proti imigraci a podepsal jeden z nejpřísnějších imigračních zákonů v historii USA.
Coolidge otevřeně vystupoval proti rasismu a aktivně hájil práva Afroameričanů, Indiánů i Latinoameričanů. Od začátku své prezidentské funkce se snažil omezit vliv rasistické organizace Ku-klux-klan. V roce 1928 se rozhodl nekandidovat na opětovné zvolení a v roce 1929 tedy ukončil svou funkci. Odstěhoval se do svého domu v Northamptonu v Massachusetts, kde napsal své memoáry a sloužil jako správce Amherst College. Byl ženatý a měl dva syny.Kdo byl Calvin Coolidge? Životopis Calvin Coolidge, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Calvin Coolidge

Národnost: americká
Datum narození: 4.7.1872
Místo narození: Plymouth Notch, Vermont, Massachusetts
Datum úmrtí: 5.1.1933

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Calvin Coolidge? s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Mezonetový byt? Pamatujete si definici pojmu Baroko? Pamatujete si definici pojmu Asimilace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bit?

Klíčová slova: národnost, wikipedie, místo narození, život, osobnosti, životopis, osobnost, informace, datum narození, Kdy zemřel Calvin Coolidge, popis, narození, kdy se narodil Calvin Coolidge?, národnost, zajímavosti, datum úmrtí

Pojem Calvin Coolidge je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat výraz Calvin Coolidge ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Calvin Coolidge na Google.cz

Hledat videa s názvem Calvin Coolidge na Youtube

Zkusit najít pojem Calvin Coolidge ve Wikislovníku

Vyhledat termín Calvin Coolidge ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Calvin Coolidge například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Calvin Coolidge?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Calvin Coolidge? Kdy se narodil Calvin Coolidge? Kde se narodil Calvin Coolidge? Kdy zemřel Calvin Coolidge? Calvin Coolidge je v kategorii Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Calvin Coolidge kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Calvin Coolidge i v jiné kategorii než je politici.