Kdo je to?
Kdo je Petr Štěpánek? Životopis Petr Štěpánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Petr Štěpánek?

Kdo je Petr Štěpánek? Životopis, informace, biografie, herectví

Petr Štěpánek je český filmový, divadelní a seriálový herec, dabér. Štěpánek se narodil v Praze do rodiny herce Zdeňka Štěpánka. Jeho bratr Martin a sestra Jana jsou také herci. Studoval na gymnáziu v Praze, kde byl jeho spolužákem herec Jaromír Hanzlík. Po maturitě na gymnáziu začal studovat činoherní herectví na pražské DAMU, kterou studoval v letech 1966-70. Od roku 1969 hostoval v Národním Divadle a po studiích na DAMU roku 1970 zde získal stálé angažmá. V Národním Divadle působil až do roku 1993.
Štěpánek se díky své povaze, svému hlasu a sympatickému vzhledu snadno dostával k rolím, kdy hrál kladné hrdiny nebo pohádkové prince. Ve filmu debutoval roku 1968 ve snímku Údolí včel. Dále se objevil ve známých filmech Manon Lescaut (1970), Tajemství velikého vypravěče, svůj hlas propůjčil pohádce Princ Bajaja (1971), Vlak do stanice Nebe (1972), Zlatovláska (1973), Nezbedná pohádka (1976), Sněhurka (1978), Medailónek (1981), Tři mušketýři (1983), Bandité (1984), Tajemství staré bambitky (2011), Intimity (2014), Zločin v Polné (2016). Doposud si Štěpánek zahrál ve více než 130 filmech, z nichž byly většinou pohádky.
Štěpánek si zahrál také v televizních seriálech 30 případů majora Zemana (1978), Rodáci (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1990), Náhrdelník (1992), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003), Ordinace v růžové zahradě (2008-09, 2017-21), Gympl s (r)učením omezeným (2012), Ohnivý kuře (2016-17).
Jeho současnou manželkou je herečka Zlata Adamovská.Kdo je Petr Štěpánek? Životopis Petr Štěpánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Petr Štěpánek

Národnost: česká
Datum narození: 2. 10. 1948
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Petr Štěpánek? Potom se podělte s kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Akušroubovák? Znáte pojem Kalvádos? Znáte definici termínu Satira? Vzpomenete si na definici slova Filologie?

Klíčová slova: narození, kdo je Petr Štěpánek?, biografie, wikipedie, popis, datum narození, herectví, národnost, herectví, kde se narodil Petr Štěpánek?, životopis, Petr Štěpánek, wiki, kdy se narodil Petr Štěpánek?, vysvětlení, osobnost

Pojem Petr Štěpánek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Petr Štěpánek v dalších zdrojích

Vyhledat termín Petr Štěpánek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Petr Štěpánek na Google.cz

Zkusit najít výraz Petr Štěpánek ve Wikislovníku

Najít termín Petr Štěpánek na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Petr Štěpánek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Štěpánek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Štěpánek

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Petr Štěpánek? Kdy se narodil Petr Štěpánek? Kde se narodil Petr Štěpánek? Petr Štěpánek je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Štěpánek dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Štěpánek i v jiné kategorii než je herectví.