Kdo je to?
Kdo je Viktor Sheen? Životopis Viktor Sheen, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Viktor Sheen?

Kdo je Viktor Sheen? Životopis, informace, biografie, hudba

Viktor Sheen, vlastním jménem Viktor Dundič, je český rapper kazašského původu.
Narodil se v Kazachstánu, nicméně od velmi nízkého věku vyrůstal v České republice.
Hudbě, konkrétně rapu, se věnoval od útlého věku. Již v roce 2009 působil s kapelou Crap Crew. O rok později vydal Sheen debutový mixtape Pod povrchem. Následovaly spolupráce s řadou dalších tvůrců, zmiňme tu nejvýraznější: s Rennem Dangem vytvořili v roce 2015 Projekt Asia.
Samostatné debutové album Jungler vydal Viktor Sheen v roce 2016. Následovala spolupráce na albu Grál s dalším rapperem Jicksonem.
Průlom přišel v roce 2019 spolu s albem Černobílej svět, které vystřelilo Sheena na vrchol české hitparády. Za toto album byl také nominován na cenu Anděl. V roce 2021 zvítězil Sheen v anketě Český slavík v moderní kategorii Nejstreamovanější skladba roku. Podobný úspěch a ocenění kritiky mu přineslo i další album vydané o rok později: Barvy.
V roce 2021 poté vydal další album Příběh a sny. Jeho sólová alba jsou typická tím, že se na nich objevují i další zpěváci a rappeři a vzniká tak zajímavý mix domácí rappové scény.Kdo je Viktor Sheen? Životopis Viktor Sheen, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Viktor Sheen

Národnost: česká
Datum narození: 15. srpna 1993
Místo narození: Almaty, Kazachstán

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Viktor Sheen s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Jáhly? Vzpomněli byste si na význam slova Wikipedie? Vzpomněli byste si na význam slova Revmatologie? Znáte definici termínu Oxygenoterapie?

Klíčová slova: informace, vysvětlení, popis, wiki, lexikon, datum narození, kde se narodil Viktor Sheen?, Viktor Sheen, kdy se narodil Viktor Sheen?, kdo je Viktor Sheen?, místo narození, Viktor Sheen, národnost, narození, wikipedie, zajímavosti

Pojem Viktor Sheen je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Viktor Sheen v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Viktor Sheen ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Viktor Sheen ve Wikislovníku

Hledat termín Viktor Sheen na Google.cz

Hledat výraz Viktor Sheen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Viktor Sheen na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Viktor Sheen například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Viktor Sheen

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Viktor Sheen? Kdy se narodil Viktor Sheen? Kde se narodil Viktor Sheen? Viktor Sheen patří do kategorie Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Viktor Sheen např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Viktor Sheen i v jiné kategorii než je hudba.