Kdo je to?
Kdo byl Che Guevara? Životopis Che Guevara, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Che Guevara

Kdo byl Che Guevara? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Ernesto "Che" Guevara byl argentinský marxista, revolucionář, lékař, politik, partyzánský vůdce a diplomat. Spolu s Fidelem Castrem byl jednou z hlavních postav kubánské revoluce po které získal kubánské občanství, stal se ministrem průmyslu a řídil kubánskou národní banku. Po rozporech s Fidelem Castrem a SSSR začal znovu šířit revoluci v Africe (Kongo - dříve Zair) a latinské Americe (Bolívie). Che Guevara žil v roce 1966 dokonce několik měsíců v Československu v Ládví u Prahy. O rok později byl při šíření revoluce v Bolívii zadržen a popraven.
Pro své ideály, sympatický mladistvý vzhled a osud se Che Guevara stal hrdinou, symbolem vzpoury v populární kultuře. S jeho obličejem se tak můžete setkat na tričkách a čepicích ve většině částí světa.Kdo byl Che Guevara? Životopis Che Guevara, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Che Guevara

Národnost: Argentinská
Datum narození: 14. června 1928
Místo narození: Rosario, provincie Santa Fe, Argentina
Datum úmrtí: 9. října 1967

Popis osobnosti Che Guevara můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Kýla? Pamatujete si definici pojmu Přestupný rok? Pamatujete si definici pojmu Přirovnání? Vzpomněli byste si co znamená slovo Genocida?

Klíčová slova: informace, životopis, Che Guevara, zajímavosti, kdo to je, vysvětlení, popis, Kdy zemřel Che Guevara, nežijící, narození, lexikon, život, národnost, národnost, Che Guevara, wikipedie

Pojem Che Guevara je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Che Guevara lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Che Guevara ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Che Guevara ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Che Guevara na Google obrázcích

Vyhledat heslo Che Guevara na Google.cz

Vyhledat termín Che Guevara ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Che Guevara například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Che Guevara? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo byl Che Guevara? Kdy se narodil Che Guevara? Kde se narodil Che Guevara? Kdy zemřel Che Guevara? Che Guevara je v sekci Politici

Kategorie politici, blondýna politička, che Guevara, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Che Guevara dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Che Guevara i v jiné kategorii než je politici.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.