Kdo je to?
Kdo byl Che Guevara? Životopis Che Guevara, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Che Guevara?

Kdo to byl Che Guevara? Stručný životopis

Ernesto "Che" Guevara byl argentinský marxista, revolucionář, lékař, politik, partyzánský vůdce a diplomat. Spolu s Fidelem Castrem byl jednou z hlavních postav kubánské revoluce po které získal kubánské občanství, stal se ministrem průmyslu a řídil kubánskou národní banku. Po rozporech s Fidelem Castrem a SSSR začal znovu šířit revoluci v Africe (Kongo - dříve Zair) a latinské Americe (Bolívie). Che Guevara žil v roce 1966 dokonce několik měsíců v Československu v Ládví u Prahy. O rok později byl při šíření revoluce v Bolívii zadržen a popraven.
Pro své ideály, sympatický mladistvý vzhled a osud se Che Guevara stal hrdinou, symbolem vzpoury v populární kultuře. S jeho obličejem se tak můžete setkat na tričkách a čepicích ve většině částí světa.Kdo byl Che Guevara? Životopis Che Guevara, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Che Guevara

Národnost: Argentinská
Datum narození: 14. června 1928
Místo narození: Rosario, provincie Santa Fe, Argentina
Datum úmrtí: 9. října 1967

Tento text (Che Guevara) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Síla? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kinetóza? Pamatujete si definici pojmu Inline hokej? Znáte termín Bronz?

Klíčová slova: politici, etymologie, formulace, odborný výraz, informace, přesný význam, vysvětlení, význam slova, kdo je Che Guevara?, termín, slovo, co znamená, původ slova, lexikon, přesný výraz, wiki

Pojem Che Guevara je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Che Guevara ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Che Guevara ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Che Guevara na Youtube

Hledat pojem Che Guevara ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Che Guevara například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Che Guevara? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Che Guevara? Kdo to byl Che Guevara? Kdy se narodil Che Guevara? Kde se narodil Che Guevara? Kdy zemřel Che Guevara? Che Guevara je v sekci politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Che Guevara dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Che Guevara i v jiné kategorii než je politici.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.