Kdo je to?
Kdo byl Che Guevara? Životopis Che Guevara, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Che Guevara?

Kdo byl Che Guevara? Životopis, informace, biografie, politici

Ernesto "Che" Guevara byl argentinský marxista, revolucionář, lékař, politik, partyzánský vůdce a diplomat. Spolu s Fidelem Castrem byl jednou z hlavních postav kubánské revoluce po které získal kubánské občanství, stal se ministrem průmyslu a řídil kubánskou národní banku. Po rozporech s Fidelem Castrem a SSSR začal znovu šířit revoluci v Africe (Kongo - dříve Zair) a latinské Americe (Bolívie). Che Guevara žil v roce 1966 dokonce několik měsíců v Československu v Ládví u Prahy. O rok později byl při šíření revoluce v Bolívii zadržen a popraven.
Pro své ideály, sympatický mladistvý vzhled a osud se Che Guevara stal hrdinou, symbolem vzpoury v populární kultuře. S jeho obličejem se tak můžete setkat na tričkách a čepicích ve většině částí světa.Kdo byl Che Guevara? Životopis Che Guevara, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Che Guevara

Národnost: Argentinská
Datum narození: 14. června 1928
Místo narození: Rosario, provincie Santa Fe, Argentina
Datum úmrtí: 9. října 1967

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Che Guevara sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Síla? Znáte pojem Paradigma? Pamatujete si definici pojmu Došek? Vzpomenete si na definici slova Nemoc?

Klíčová slova: narození, popis, zajímavosti, osobnosti, vysvětlení, život, kdo to je, datum narození, biografie, osobnost, národnost, politici, kdy se narodil Che Guevara?, wiki, Che Guevara, kdo je Che Guevara?

Pojem Che Guevara je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Che Guevara na Youtube

Hledat frázi Che Guevara ve vyhledávači Qwant

Najít termín Che Guevara v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Che Guevara ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Che Guevara ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Che Guevara například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Che Guevara?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Che Guevara? Kdy se narodil Che Guevara? Kde se narodil Che Guevara? Kdy zemřel Che Guevara? Che Guevara patří do kategorie Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Che Guevara řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Che Guevara i v jiné kategorii než je politici.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.