Kdo je to?
Kdo byl Che Guevara? Životopis Che Guevara, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Che Guevara?

Kdo to byl Che Guevara? Stručný životopis

Ernesto "Che" Guevara byl argentinský marxista, revolucionář, lékař, politik, partyzánský vůdce a diplomat. Spolu s Fidelem Castrem byl jednou z hlavních postav kubánské revoluce po které získal kubánské občanství, stal se ministrem průmyslu a řídil kubánskou národní banku. Po rozporech s Fidelem Castrem a SSSR začal znovu šířit revoluci v Africe (Kongo - dříve Zair) a latinské Americe (Bolívie). Che Guevara žil v roce 1966 dokonce několik měsíců v Československu v Ládví u Prahy. O rok později byl při šíření revoluce v Bolívii zadržen a popraven.
Pro své ideály, sympatický mladistvý vzhled a osud se Che Guevara stal hrdinou, symbolem vzpoury v populární kultuře. S jeho obličejem se tak můžete setkat na tričkách a čepicích ve většině částí světa.Kdo byl Che Guevara? Životopis Che Guevara, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Che Guevara

Národnost: Argentinská
Datum narození: 14. června 1928
Místo narození: Rosario, provincie Santa Fe, Argentina
Datum úmrtí: 9. října 1967

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Che Guevara s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Disponibilní zůstatek? Rozumíte pojmu Lajkovat? Pamatujete si definici pojmu Kontraindikace? Znáte pojem Absurdní drama?

Klíčová slova: kdo je Che Guevara?, etymologie, odborný výraz, pojem, přesný význam, synonymum, politici, kdo to je, vysvětlení, slovo, popis, informace, co je to Che Guevara?, původ slova, heslo, význam pojmu

Pojem Che Guevara je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Che Guevara

Najít výraz Che Guevara ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Che Guevara ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Che Guevara ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Che Guevara na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Che Guevara například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Che Guevara?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Che Guevara? Kdo to byl Che Guevara? Kdy se narodil Che Guevara? Kde se narodil Che Guevara? Kdy zemřel Che Guevara? Che Guevara patří do sekce politici. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Che Guevara dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Che Guevara i v jiné kategorii než je politici.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.