Kdo je to?
Kdo je Blanka Tůmová? Životopis Blanka Tůmová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Blanka Tůmová

Kdo je Blanka Tůmová? Životopis, informace, biografie, hudba

Sedmdesáti dvou letá nestorka dechové hudby Blanka Tůmová se narodila ve východních Čechách do muzikální rodiny. Její otec hrával na klavír, maminka zpívala a malá Blanka kolem nich kroužila v tanečních kreacích. Když jí bylo sedm let, nastoupila na základní školu v Týništi nad Orlicí. Současně navštěvovala předhudební výchovu PHV. Tam se naučila veškeré hudební základy a hlavně noty. Zpívala ráda, a tak ji rodiče přihlásili na hru na klavír a zpěv.
Po absolvování základní školy nastoupila paní Blanka na gymnázium v Kostelci nad Orlicí. A protože měla sklony i k hraní divadla, stala se tam členkou studentského divadelního souboru. Táhlo ji to ale do Prahy, světa divadel a hudebních možností. Odešla proto právě tam a nastoupila na Střední knihovnickou školu v Braníku. Studovala obor osvěta, který úspěšně ukončila na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Blanka toužila hrát. Jejím snem bylo zpívání v muzikálu, což tehdy ještě nebylo. A snad právě proto se pustila do studia zpěvu a herectví na Lidové konzervatoři.
Kariéra paní Tůmové začala po skončení studia, kdy začala pracovat v Ústředním domu armády. Zde se připravovaly kompletní hudební pořady. Pokračovala do Československého rozhlasu, kde se představila jako metodička zájmové umělecké činnosti v hudebním vysílání. Studijní léta definitivně ukončila zkouškami na PKS. Stala se z ní zpěvačka a hudebnice z povolání. S dechovkovými kapelami vyjížděla nejen do českých měst, ale také do zahraničí. Nahrávala v televizi a v rozhlase. Nakonec skončila jako kmenová zpěvačka Veselky Ladislava Kubeše, kde působí dodnes.Kdo je Blanka Tůmová? Životopis Blanka Tůmová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Blanka Tůmová

Národnost: česká
Datum narození: 19. listopadu 1951
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Blanka Tůmová s jinými lidmina Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Lumbalgie? Víte, co je to Dyskalkulie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Behavioralismus? Rozumíte pojmu HACCP?

Klíčová slova: osobnosti, informace, wikipedie, národnost, zajímavosti, životopis, Blanka Tůmová, wiki, datum narození, kde se narodila Blanka Tůmová?, hudba, biografie, osobnost, narození, Blanka Tůmová, kdo je Blanka Tůmová?

Pojem Blanka Tůmová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít termín Blanka Tůmová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Blanka Tůmová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blanka Tůmová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Blanka Tůmová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Blanka Tůmová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanka Tůmová například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Blanka Tůmová?

Právě jste zjistili Kdo je to Blanka Tůmová? Kdy se narodila Blanka Tůmová? Kde se narodila Blanka Tůmová? Blanka Tůmová je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Blanka Tůmová kupř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Blanka Tůmová i v jiné kategorii než je hudba.