Kdo je to?
Kdo je Armand Duplantis? Životopis Armand Duplantis, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Armand Duplantis?

Kdo je Armand Duplantis? Životopis, informace, biografie, sport

Armand Duplantis je švédský atlet, olympijský vítěz, dvojnásobný mistr světa a trojnásobný mistr Evropy ve skoku o tyči. Duplantis se narodil v USA ve městě Lafayette do rodiny Američana a Švédky. Od mala se věnoval atletice, ve které začal později reprezentovat Švédsko ve skoku o tyči.
Poprvé dal o sobě vědět na Mistrovství světa v atletice do 17 let (2015) v Cali, kde jako šestnáctiletý získal zlatou medaili. Na Mistrovství světa juniorů v atletice 2016 v polské Bydhošti získal bronz a o rok později na Mistrovství Evropy juniorů 2017 v italském Grossetu vybojoval zlato.
Od roku 2018 závodil již mezi profesionály a hned v prvním roce si přivezl zlatou medaili z Mistrovství Evropy 2018 v Berlíně. O rok později skončil druhý na MS v atletice 2019 v Dauhá. V únoru 2020 překonal halový světový rekord se skokem 617 cm v polské Toruni. O týden později tento rekord překonal o další centimetr. V září téhož roku skočil v Římě 615 cm a překonal tak 26 let starý „venkovní“ světový rekord. Od té doby Duplantis drží dva světové rekordy jak venku, tak i v hale.
Duplantis získal v roce 2021 zlatou medaili na Halovém ME v atletice v Toruni a také na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu (hry se kvůli koronavirové pandemii konaly v létě 2021).
Velmi úspěšná je pro něj sezóna 2022, kdy získal celkem tři zlaté medaile. A to z MS v atletice v Eugene, z Halového MS v atletice v Bělehradě a z ME v atletice v Mnichově. Na MS v Bělehradě překonal světový rekord v hale, když skočil 620 cm. V červenci na MS v atletice v americkém Eugene překonal také svůj venkovní rekord, a to se skokem, který měřil 621 cm.
Armand Duplantis je známý také pod svou přezdívkou Mondo.Kdo je Armand Duplantis? Životopis Armand Duplantis, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Armand Duplantis

Národnost: švédská
Datum narození: 10. 11. 1999
Místo narození: Lafayette, Louisiana, Spojené státy americké

Sdílejte tuto stránku s osobností Armand Duplantis s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Pilates? Vzpomněli byste si na význam slova Trilogie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Válečný stav? Znáte definici termínu Konzervatismus?

Klíčová slova: narození, Armand Duplantis, Armand Duplantis, životopis, sport, sport, popis, wikipedie, datum narození, národnost, kdy se narodil Armand Duplantis?, místo narození, informace, kde se narodil Armand Duplantis?, osobnost, lexikon

Pojem Armand Duplantis je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Armand Duplantis v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Armand Duplantis ve Wikimedia Commons

Najít pojem Armand Duplantis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Armand Duplantis ve Wikislovníku

Vyhledat termín Armand Duplantis na Google.cz

Hledat heslo Armand Duplantis ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Armand Duplantis například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Armand Duplantis? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Armand Duplantis? Kdy se narodil Armand Duplantis? Kde se narodil Armand Duplantis? Armand Duplantis patří do kategorie Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Armand Duplantis dejme tomu v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Armand Duplantis i v jiné kategorii než je sport.