Kdo je to?
Kdo je Miroslav Bílek? Životopis Miroslav Bílek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Miroslav Bílek

Kdo je Miroslav Bílek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Miroslav Bílek je český zpěvák, který má za sebou několik desetiletí trvající pěveckou kariéru. V minulosti jej mohli diváci vidět na divadelních prknech Národního divadla Moravskoslezského, kde například na přelomu let 1957 a 1958 vystupoval v představení Její první ples v roli ševcovského tovaryše Nováka.
Na kontě má několik sólových alb. První z nich nesou názvy Všem láskám, které spatřilo světlo světa v roce 2016, a Já trumfů měl víc. Na nich lze najít skladby jako Jsi moje krásné prokletí, Tak mi řekni, kolik je ti let, Nebudem nad stářím brečet, Ona je krásná moc, Říkaj´ ti láska, Ten den je tu, Ne vždy se vyhrává, Jedna slza, Neříkej mi, lásko, Nebe na zemi, Řeka dnů, Vlak do dětství nebo Dobře to víš. Obě tato alba vyšla ve spolupráci s hudební televizí Šlágr TV.
Nejnovějším albem Miroslava Bílka je Naber si hvězdy do dlaní, na které jsou skladby jako Je krásné pro lásku žít, Nádherné ráno, Svoji cestu každý má, To jsem ještě býval kluk, Moje hříchy z dospělosti, Proč právě já, Dívám se ti do očí, Uplakaná či I když už nejsme mladí. Vydavatelem tohoto CD je Česká Muzika a vyšlo v roce 2021.
Kromě toho, že písně na jeho CD zpívá, stojí i za vznikem mnohých z nich coby skladatel.Kdo je Miroslav Bílek? Životopis Miroslav Bílek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Miroslav Bílek

Národnost: československá, česká

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Miroslav Bílek? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Roblox? Víte co je Prednison? Rozumíte pojmu Tinder? Vzpomněli byste si co označuje výraz Třtinový cukr?

Klíčová slova: hudba, biografie, wiki, informace, zajímavosti, osobnosti, kdo je Miroslav Bílek?, wikipedie, hudba, život, vysvětlení, Miroslav Bílek, lexikon, národnost, osobnost, životopis

Pojem Miroslav Bílek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Miroslav Bílek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Miroslav Bílek na Google.cz

Zkusit najít slovo Miroslav Bílek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Miroslav Bílek na Google obrázcích

Vyhledat slovo Miroslav Bílek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Bílek například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Miroslav Bílek?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Miroslav Bílek? Miroslav Bílek je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, oranžová kytara, miroslav Bílek, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Bílek dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Bílek i v jiné kategorii než je hudba.