Kdo je to?
Kdo je to Arciděkan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Arciděkan? Lidé, křesťanství

Kdo je to Arciděkan?

Jaký je význam slova Arciděkan? Co to znamená?

Arciděkan je titul využívaný v některých křesťanských církvích. Obvykle jej získává děkan, který vede některou z farností, jež je buď významná, nebo jí označení arciděkanství náleží historicky.
Tento výraz původně vznikal jako titul pro děkany, kteří spravovali více děkanství. Postupně se vyvinul spíše v čestný titul.
Slovo děkan pochází z latinského decanus - tedy zástupce deseti. To znamená, že by měl mít na starost deset farností, nicméně v současné době to nemusí být pravidlem. Arci je ustálená předpona, která má funkci významového zdůraznění či zvýšení hodnosti.
Nadřízeným děkana či arciděkana je biskup, který jej obvykle také jmenuje.Kdo je to Arciděkan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Arciděkan? Lidé, křesťanství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Arciděkan sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Vkladomat? Znáte pojem Starý zákon? Vzpomněli byste si na význam slova Básnická licence? Vzpomenete si na definici slova Pučálka?

Klíčová slova: etymologie, Arciděkan, lexikon, slovo, definice, synonymum, přesný význam, odborný výraz, křesťanství, význam pojmu, popis, termín, přesný výraz, význam slova, křesťanství, původ slova

Pojem Arciděkan je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Arciděkan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Arciděkan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Arciděkan ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Arciděkan ve Wikipedii

Najít slovo Arciděkan na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arciděkan například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Arciděkan

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Arciděkan? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Arciděkan? Definice pojmu Arciděkan je v kategorii Křesťanství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít pojem, text, definici, například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Křesťanství).