Kdo je to?
Kdo je to Arciděkan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Arciděkan? Lidé, křesťanství

Arciděkan

Jaký je význam slova Arciděkan? Co to znamená?

Arciděkan je titul využívaný v některých křesťanských církvích. Obvykle jej získává děkan, který vede některou z farností, jež je buď významná, nebo jí označení arciděkanství náleží historicky.
Tento výraz původně vznikal jako titul pro děkany, kteří spravovali více děkanství. Postupně se vyvinul spíše v čestný titul.
Slovo děkan pochází z latinského decanus - tedy zástupce deseti. To znamená, že by měl mít na starost deset farností, nicméně v současné době to nemusí být pravidlem. Arci je ustálená předpona, která má funkci významového zdůraznění či zvýšení hodnosti.
Nadřízeným děkana či arciděkana je biskup, který jej obvykle také jmenuje.Kdo je to Arciděkan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Arciděkan? Lidé, křesťanství

Tento text (Arciděkan) můžete sdílet s jinými lidmina Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Zdravá škola? Znáte pojem Sebereflexe? Vzpomněli byste si na význam slova Nihilismus? Vzpomenete si na definici slova Zimnice?

Klíčová slova: definice, křesťanství, pojem, informace, formulace, význam, heslo, křesťanství, původ slova, popis, přesný význam, význam pojmu, wiki, synonymum, wikipedie, co znamená

Pojem Arciděkan je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Arciděkan ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Arciděkan ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Arciděkan ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Arciděkan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Arciděkan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Arciděkan například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Arciděkan

Právě jste zjistili Kdo je to Arciděkan? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Arciděkan? Definice pojmu Arciděkan patří do kategorie Křesťanství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Arciděkan i v jiné kategorii než je sekce křesťanství.