Kdo je to?
Kdo je to Arciděkan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Arciděkan? Lidé, křesťanství

Kdo je to Arciděkan?

Jaký je význam slova Arciděkan? Co to znamená?

Arciděkan je titul využívaný v některých křesťanských církvích. Obvykle jej získává děkan, který vede některou z farností, jež je buď významná, nebo jí označení arciděkanství náleží historicky.
Tento výraz původně vznikal jako titul pro děkany, kteří spravovali více děkanství. Postupně se vyvinul spíše v čestný titul.
Slovo děkan pochází z latinského decanus - tedy zástupce deseti. To znamená, že by měl mít na starost deset farností, nicméně v současné době to nemusí být pravidlem. Arci je ustálená předpona, která má funkci významového zdůraznění či zvýšení hodnosti.
Nadřízeným děkana či arciděkana je biskup, který jej obvykle také jmenuje.Kdo je to Arciděkan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Arciděkan? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Arciděkan s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Vkladomat? Vzpomenete si na definici slova Supravodivost? Vzpomněli byste si na význam slova Afirmace? Vzpomněli byste si na význam slova Fanka?

Klíčová slova: křesťanství, pojem, lexikon, přesný význam, odborný výraz, přesný výraz, slovo, definice, křesťanství, přesný výraz, wiki, význam, heslo, popis, formulace, co znamená

Pojem Arciděkan je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Arciděkan ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Arciděkan ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Arciděkan ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Arciděkan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Arciděkan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Arciděkan například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Arciděkan, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Arciděkan? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Arciděkan? Definice pojmu Arciděkan se nachází v sekci Křesťanství

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Arciděkan i v jiné sekci než v křesťanství.