Kdo je to?
Kdo byl František Josef I? Životopis František Josef I, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to František Josef I?

Kdo to byl František Josef I? Stručný životopis

František Josef I. byl císařem rakouským, českým a uherským králem, dále králem benátským, lombardským a dalšími. Nastupoval na trůn v době absolutistické vlády, postupně přecházel ke konstituční monarchii.
Stal se legendárním panovníkem, kterému se podařilo udržovat jako celek mnohonárodnostní říši. Jeho manželkou byla legendární Alžběta Bavorská, řečená Sissi.Kdo byl František Josef I? Životopis František Josef I, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě František Josef I

Národnost: rakouská
Datum narození: 18. srpna 1830
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 21. listopadu 1916

Zaujala vás biografie osobnosti František Josef I? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Štědrovka? Víte, co je to Oxidační stres? Vzpomněli byste si co označuje výraz AČR? Rozumíte pojmu Franchising?

Klíčová slova: formulace, informace, panovníci, definice, přesný výraz, kdo to je, význam pojmu, etymologie, odborný výraz, původ slova, co znamená, František Josef I, význam, termín, synonymum, co je to František Josef I?

Pojem František Josef I je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín František Josef I ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem František Josef I na Youtube

Najít termín František Josef I ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem František Josef I ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo František Josef I například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby František Josef I

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to František Josef I? Kdo to byl František Josef I? Kdy se narodil František Josef I? Kde se narodil František Josef I? Kdy zemřel František Josef I? František Josef I se nachází v sekci panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka František Josef I řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Josef I i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?