Kdo je to?
Kdo je Adam Hložek? Životopis Adam Hložek, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Adam Hložek

Kdo je Adam Hložek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Adam Hložek je profesionální fotbalový útočník, hráč české reprezentace a kmenový hráč českého prvoligového klubu AC Sparta Praha. Hložek se narodil v Ivančicích, kde také začal hrát fotbal za místní fotbalový klub FC Ivančice. Poté chvíli působil ve fotbalovém klubu FC Zbrojovka Brno. Odtud v roce 2014 přestoupil do klubu AC Sparta Praha.
Díky skvělým výkonům se probojoval přes mládežnické kategorie Sparty Praha a v sezóně 2018/19 debutoval v A-týmu v českém ligovém poháru. Ve svém prvním zápase dokonce poprvé vstřelil branku. Debut v nejvyšší české soutěži přišel o měsíc později proti týmu FK Karviná, kdy se stal nejmladším debutantem v historii ligy. Bylo mu teprve šestnáct let. Rovněž se stal nejmladším hráčem v historii ligy, když vstřelil první ligovou branku proti týmu FK Viktoria Plzeň.
V následující sezóně 2019/2020 vyhrál anketu Fotbalista roku v kategorii Talent roku a připsal si první branku v Evropské lize proti tureckému klubu Trabzonspor.
Ve třetí sezóně za Spartu Adam Hložek vstřelil 15 branek a stal se nejlepším střelcem soutěže (kvůli zranění vynechal 14 zápasů). V tomto ročníků Hložek vsítil také svůj první hattrick v kariéře (proti SFC Opava) a v poslední ligovém zápase proti FC Zbrojovce Brno vsítil celkem čtyři branky.
V reprezentaci se Hložek objevoval již v kategoriích U15, U16 a U17. V roce 2019 si zahrál dokonce za reprezentaci do 21 let (v 17 letech). V 18 letech se dostal na Euro 2020 (hráno v roce 2021), kde odehrál celkem několik minut během tří zápasů v základní skupině. S týmem se dostal do čtvrtfinále, kde nestačili na reprezentanty z Dánska.Kdo je Adam Hložek? Životopis Adam Hložek, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Adam Hložek

Národnost: česká
Datum narození: 25. 7. 2002
Místo narození: Ivančice, Česká republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Adam Hložek s jinými lidmina specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Chorizo? Znáte pojem Extraverze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Apple Pay? Vzpomenete si na definici slova Kardio cvičení?

Klíčová slova: osobnost, lexikon, informace, popis, wiki, datum narození, kde se narodil Adam Hložek?, biografie, sport, osobnosti, sport, kdo je Adam Hložek?, životopis, kdy se narodil Adam Hložek?, vysvětlení, zajímavosti

Pojem Adam Hložek je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Adam Hložek na Youtube

Najít heslo Adam Hložek ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Adam Hložek na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Adam Hložek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Adam Hložek na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Hložek například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Adam Hložek?

Právě jste zjistili Kdo je to Adam Hložek? Kdy se narodil Adam Hložek? Kde se narodil Adam Hložek? Adam Hložek patří do kategorie Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Adam Hložek dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Hložek i v jiné kategorii než je sport.