Kdo je to?
Kdo je Van Morrison? Životopis Van Morrison, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Van Morrison

Kdo je Van Morrison? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Van Morrison je irský zpěvák a hudebník.
Je jedním z nejvýraznějších hudebníků 20. století. Jeho hudební tvorba je multižánrová; obvykle je považován za rockového zpěváka, inspiruje se však soulem, blues, jazzem nebo irsko-keltskou tradicí a světovými básníky.
Na začátku kariéry vystupoval se skupinou Them, s níž sbíral první hudební úspěchy. Rozhodl se však dál jít cestou sólového umělce. Většina singlů pochází z jeho vlastní tvorby, která je vysoce oceňovaná jako originální, neotřelá a hluboce promyšlená a propracovaná.
Jeho první album nese název Astral Weeks (1968) a ve své době rozčeřilo světové hudební vody. Následovala další alba (např. Moondance, 1970; His Band and the Street Choir, 1970; It’s Too Late to Stop Now, 1974), které jsou typické mixem hudebních žánrů, originálním pojetím a kvalitním zpracováním.
V 80. letech rostla jeho sláva. V tomto období se v jeho tvorbě čím dál víc projevovala básnická složka, stejně jako inspirace známými básníky (např. Common One, 1980; Beautiful Vision, 1982; A Sense of Wonder, 1985).
V hudební kariéře pokračoval i na přelomu tisíciletí a i v pokročilém věku zůstal aktivním hudebníkem.
Van Morrison vydal několik desítek alb, z nichž většina zasáhla do hudebních dějin, přepisovala dobové trendy a představovala širokou škálu Morrisonových muzikálních i básnických schopností. Za celý život sesbíral mnoho hudebních cen, často je oceňován za celoživotní dílo a celkový přínos hudbě.Kdo je Van Morrison? Životopis Van Morrison, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Van Morrison

Národnost: irská
Datum narození: 31. srpna 1945
Místo narození: Belfast

Líbí se stručný životopis s osobou Van Morrison? Pak se podělte s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Kvórum? Znáte definici termínu Power bank? Vzpomněli byste si na význam slova Šek? Pamatujete si definici pojmu Ketodieta?

Klíčová slova: wikipedie, narození, kde se narodil Van Morrison?, Van Morrison, datum narození, hudba, národnost, místo narození, biografie, kdy se narodil Van Morrison?, životopis, vysvětlení, osobnosti, život, wiki, kdo je Van Morrison?

Pojem Van Morrison je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Van Morrison ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Van Morrison ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Van Morrison ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Van Morrison ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Van Morrison na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Van Morrison například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Van Morrison? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Van Morrison? Kdy se narodil Van Morrison? Kde se narodil Van Morrison? Van Morrison je v sekci Hudba

Kategorie hudba, basa nástroj, van Morrison, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Van Morrison dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Van Morrison i v jiné kategorii než je hudba.