Kdo je to?
Kdo je to Van Morrison? Životopis Van Morrison, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Van Morrison?

Kdo je to Van Morrison? Stručný životopis

Van Morrison je irský zpěvák a hudebník.
Je jedním z nejvýraznějších hudebníků 20. století. Jeho hudební tvorba je multižánrová; obvykle je považován za rockového zpěváka, inspiruje se však soulem, blues, jazzem nebo irsko-keltskou tradicí a světovými básníky.
Na začátku kariéry vystupoval se skupinou Them, s níž sbíral první hudební úspěchy. Rozhodl se však dál jít cestou sólového umělce. Většina singlů pochází z jeho vlastní tvorby, která je vysoce oceňovaná jako originální, neotřelá a hluboce promyšlená a propracovaná.
Jeho první album nese název Astral Weeks (1968) a ve své době rozčeřilo světové hudební vody. Následovala další alba (např. Moondance, 1970; His Band and the Street Choir, 1970; It\'s Too Late to Stop Now, 1974), které jsou typické mixem hudebních žánrů, originálním pojetím a kvalitním zpracováním.
V 80. letech rostla jeho sláva. V tomto období se v jeho tvorbě čím dál víc projevovala básnická složka, stejně jako inspirace známými básníky (např. Common One, 1980; Beautiful Vision, 1982; A Sense of Wonder, 1985).
V hudební kariéře pokračoval i na přelomu tisíciletí a i v pokročilém věku zůstal aktivním hudebníkem.
Van Morrison vydal několik desítek alb, z nichž většina zasáhla do hudebních dějin, přepisovala dobové trendy a představovala širokou škálu Morrisonových muzikálních i básnických schopností. Za celý život sesbíral mnoho hudebních cen, často je oceňován za celoživotní dílo a celkový přínos hudbě.Kdo je to Van Morrison? Životopis Van Morrison, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Van Morrison

Národnost: irská
Datum narození: 31. srpna 1945
Místo narození: Belfast

Popis osobnosti Van Morrison můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Krevní plazma? Znáte definici termínu Parkán? Vzpomněli byste si na význam slova Pověst? Pamatujete si definici pojmu Koliformní bakterie?

Klíčová slova: kdo to je, termín, heslo, hudba, popis, vysvětlení, definice, lexikon, etymologie, pojem, kdo je Van Morrison?, význam, přesný výraz, přesný význam, význam slova, informace

Pojem Van Morrison je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Van Morrison na Youtube

Zkusit najít slovo Van Morrison na Google.cz

Vyhledat pojem Van Morrison ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Van Morrison ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Van Morrison například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Van Morrison? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Van Morrison? Kdo to byl Van Morrison? Kdy se narodil Van Morrison? Kde se narodil Van Morrison? Van Morrison se nachází v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Van Morrison třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Van Morrison i v jiné kategorii než je hudba.