Kdo je to?
Kdo je Josef Dvořák? Životopis Josef Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Josef Dvořák?

Kdo je Josef Dvořák? Životopis, informace, biografie, herectví

Josef Dvořák je český herec a komik.
Divadelní kariéra Josefa Dvořáka začala v ochotnickém divadle a pokračovala v Kladivadle. Popularitu a výrazné herecké zkušenosti získal v divadle Semafor, kde hrál téměř dvacet let. Po odchodu ze Semaforu založil vlastní kočovnou Divadelní společnost Josefa Dvořáka.
V rámci Semaforu dlouho spolupracoval s Jiřím Suchý a Jitkou Molavcovou. Právě zde vznikla řada nezapomenutelných projektů, které Dvořáka představily jako prvotřídního českého komika.
Oblibu mezi diváky si vydobyl hlavní rolí v populárním seriálovém projektu Rozpaky kuchaře Svatopluka, jehož koncept umožňoval televizním divákům ovlivňovat děj. Už před Svatoplukem se však objevoval v úspěšných filmech a seriálech, např.: Nemocnice na kraji města, Arabela, Návštěvníci nebo Jáchyme, hoď ho do stroje. V osmdesátých a devadesátých letech pokračoval v dobře rozjeté filmové a seriálové kariéře a ztvárnil role v Cirkusu Humberto, Hospodě nebo porevolučních Černých baronech.
Nezanedbatelná je i jeho tvorba pro děti. Jeho hlas zní z večerníčků (Příhody Maxipsa Fíka, Bob a Bobek - králíci z klobouku), spoluvytvářel sérii dětských pořadů Malý televizní kabaret a do povědomí se zapsal celou řadu vodnických rolí.Kdo je Josef Dvořák? Životopis Josef Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Josef Dvořák

Národnost: česká
Datum narození: 25. dubna 1942
Místo narození: Horní Cerekev

Tento text (Josef Dvořák) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Dynamo? Znáte definici termínu Tvrz? Vzpomněli byste si na význam slova Mandragora? Pamatujete si definici pojmu Karob?

Klíčová slova: Josef Dvořák, kdo je Josef Dvořák?, místo narození, život, narození, herectví, wikipedie, životopis, popis, lexikon, národnost, biografie, wiki, kde se narodil Josef Dvořák?, kdy se narodil Josef Dvořák?, zajímavosti

Pojem Josef Dvořák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Josef Dvořák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Josef Dvořák ve Wikipedii

Najít termín Josef Dvořák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Josef Dvořák ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Josef Dvořák ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Dvořák například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Josef Dvořák?

Nyní již víte Kdo je to Josef Dvořák? Kdy se narodil Josef Dvořák? Kde se narodil Josef Dvořák? Josef Dvořák se nachází v kategorii Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Josef Dvořák například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Dvořák i v jiné kategorii než je herectví.