Kdo je to?
Kdo je to Josef Dvořák? Životopis Josef Dvořák, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Josef Dvořák?

Kdo je to Josef Dvořák? Stručný životopis

Josef Dvořák je český herec a komik.
Divadelní kariéra Josefa Dvořáka začala v ochotnickém divadle a pokračovala v Kladivadle. Popularitu a výrazné herecké zkušenosti získal v divadle Semafor, kde hrál téměř dvacet let. Po odchodu ze Semaforu založil vlastní kočovnou Divadelní společnost Josefa Dvořáka.
V rámci Semaforu dlouho spolupracoval s Jiřím Suchý a Jitkou Molavcovou. Právě zde vznikla řada nezapomenutelných projektů, které Dvořáka představily jako prvotřídního českého komika.
Oblibu mezi diváky si vydobyl hlavní rolí v populárním seriálovém projektu Rozpaky kuchaře Svatopluka, jehož koncept umožňoval televizním divákům ovlivňovat děj. Už před Svatoplukem se však objevoval v úspěšných filmech a seriálech, např.: Nemocnice na kraji města, Arabela, Návštěvníci nebo Jáchyme, hoď ho do stroje. V osmdesátých a devadesátých letech pokračoval v dobře rozjeté filmové a seriálové kariéře a ztvárnil role v Cirkusu Humberto, Hospodě nebo porevolučních Černých baronech.
Nezanedbatelná je i jeho tvorba pro děti. Jeho hlas zní z večerníčků (Příhody Maxipsa Fíka, Bob a Bobek - králíci z klobouku), spoluvytvářel sérii dětských pořadů Malý televizní kabaret a do povědomí se zapsal celou řadu vodnických rolí.Kdo je to Josef Dvořák? Životopis Josef Dvořák, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Josef Dvořák

Národnost: česká
Datum narození: 25. dubna 1942
Místo narození: Horní Cerekev

Sdílejte tuto stránku s osobností Josef Dvořák s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Dynamo? Znáte termín Skipas? Vzpomněli byste si na význam slova Životospráva? Víte, co je to Obstrukce?

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, termín, definice, co je to Josef Dvořák?, popis, kdo je Josef Dvořák?, popis, význam pojmu, vysvětlení, slovo, pojem, heslo, přesný význam, synonymum, Josef Dvořák

Pojem Josef Dvořák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Josef Dvořák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Josef Dvořák ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Josef Dvořák ve Wikislovníku

Hledat slovo Josef Dvořák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Dvořák například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Josef Dvořák?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Josef Dvořák? Kdo to byl Josef Dvořák? Kdy se narodil Josef Dvořák? Kde se narodil Josef Dvořák? Josef Dvořák je v kategorii herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Josef Dvořák například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Dvořák i v jiné kategorii než je herectví.