Kdo je to?
Kdo byl Fridrich Öttinger? Životopis Fridrich Öttinger, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Kdo byl Fridrich Öttinger?

Kdo byl Fridrich Öttinger? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Fridrich Christoph Öttinger byl německý teolog a luterán. Öttinger se narodil v německém městě Göppingen nedaleko Stuttgartu. V letech 1722 – 1728 studoval filosofii a luteránskou teologii ve městě Tübingen. Zde se zamiloval do práce německých filosofů Jakoba Böhme, G. B. Leibnize a Christiana Wolffa. Ke konci studií strávil pár let cestováním. Po úspěšných studiích navštívil v roce 1730 město Hernhut, kde následně pobýval několik měsíců a vyučoval řečtinu a hebrejštinu. Během jeho cest poznal několik mystiků, separatistů, křesťanů, teologů a doktorů. Byl také ovlivněn přijmout apokatastasis, což je teologický termín, který označuje konečné obnovení veškerého stvoření v jeho původní dokonalosti a bezhříšnosti.
Od roku 1738 se stal pastorem. V roce 1746 se usídlil ve Walddorfu poblíž Tübingenu, kde studoval alchymii a experimentoval. Za to byl mnohými nepochopen.
V těch dobách Oetinger přeložil část díla Filosofie nebe a země od švédského vědce a filosofa Emanuela Swedenboroga a k tomu přidal vlastní poznatky. Roku 1760 Swedenborga pozval na návštěvu do Německa. O pět let později vyšla kniha Swedenborg’s and other Earthly and Heavenly Philosophies (1765). Kvůli jeho překladům na něj byla uvalena cenzura, avšak byl chráněncem vévodou z Württembergu. Ve stejném roce se stal správcem kostelů poblíž Weinsbergu a Herrenbergu. V témže roce se stal prelátem v Murrhardtu, kde působil až do své smrti v roce 1782.
Fridrich Öttinger zemřel ve věku 79 let.Kdo byl Fridrich Öttinger? Životopis Fridrich Öttinger, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Hlavní informace o osobě Fridrich Öttinger

Národnost: německá
Datum narození: 2. 5. 1702
Místo narození: Göppingen, Německo
Datum úmrtí: 10. 2. 1782

Popis osobnosti Fridrich Öttinger můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Řečnická otázka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Valkýra? Víte, co je to Indukčnost? Znáte termín Podloubí?

Klíčová slova: nežijící, datum úmrtí, Kdy zemřel Fridrich Öttinger, životopis, kdo to je, popis, biografie, narození, život, osobnosti, wikipedie, zajímavosti, křesťanství, Fridrich Öttinger, informace, kdo je Fridrich Öttinger?

Pojem Fridrich Öttinger je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Fridrich Öttinger

Zkusit najít slovo Fridrich Öttinger ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Fridrich Öttinger ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Fridrich Öttinger v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Fridrich Öttinger na Youtube

Zkusit najít výraz Fridrich Öttinger na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fridrich Öttinger například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Fridrich Öttinger

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Fridrich Öttinger? Kdy se narodil Fridrich Öttinger? Kde se narodil Fridrich Öttinger? Kdy zemřel Fridrich Öttinger? Fridrich Öttinger se nachází v kategorii Křesťanství

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Fridrich Öttinger např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fridrich Öttinger i v jiné kategorii než je křesťanství.