Kdo je to?
Kdo byl Fridrich Öttinger? Životopis Fridrich Öttinger, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Fridrich Öttinger

Kdo byl Fridrich Öttinger? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, křesťanství

Fridrich Christoph Öttinger byl německý teolog a luterán. Öttinger se narodil v německém městě Göppingen nedaleko Stuttgartu. V letech 1722 – 1728 studoval filosofii a luteránskou teologii ve městě Tübingen. Zde se zamiloval do práce německých filosofů Jakoba Böhme, G. B. Leibnize a Christiana Wolffa. Ke konci studií strávil pár let cestováním. Po úspěšných studiích navštívil v roce 1730 město Hernhut, kde následně pobýval několik měsíců a vyučoval řečtinu a hebrejštinu. Během jeho cest poznal několik mystiků, separatistů, křesťanů, teologů a doktorů. Byl také ovlivněn přijmout apokatastasis, což je teologický termín, který označuje konečné obnovení veškerého stvoření v jeho původní dokonalosti a bezhříšnosti.
Od roku 1738 se stal pastorem. V roce 1746 se usídlil ve Walddorfu poblíž Tübingenu, kde studoval alchymii a experimentoval. Za to byl mnohými nepochopen.
V těch dobách Oetinger přeložil část díla Filosofie nebe a země od švédského vědce a filosofa Emanuela Swedenboroga a k tomu přidal vlastní poznatky. Roku 1760 Swedenborga pozval na návštěvu do Německa. O pět let později vyšla kniha Swedenborg’s and other Earthly and Heavenly Philosophies (1765). Kvůli jeho překladům na něj byla uvalena cenzura, avšak byl chráněncem vévodou z Württembergu. Ve stejném roce se stal správcem kostelů poblíž Weinsbergu a Herrenbergu. V témže roce se stal prelátem v Murrhardtu, kde působil až do své smrti v roce 1782.
Fridrich Öttinger zemřel ve věku 79 let.Kdo byl Fridrich Öttinger? Životopis Fridrich Öttinger, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Hlavní data o osobě Fridrich Öttinger

Národnost: německá
Datum narození: 2. 5. 1702
Místo narození: Göppingen, Německo
Datum úmrtí: 10. 2. 1782

Tento text (Fridrich Öttinger) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Futurismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spíž? Víte, co je to Lečo? Znáte termín HIV?

Klíčová slova: Kdy zemřel Fridrich Öttinger, datum úmrtí, wikipedie, národnost, datum narození, osobnost, místo narození, wiki, kdo je Fridrich Öttinger?, národnost, narození, vysvětlení, kdo to je, Fridrich Öttinger, životopis, popis

Pojem Fridrich Öttinger je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Fridrich Öttinger ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Fridrich Öttinger ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Fridrich Öttinger na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fridrich Öttinger ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Fridrich Öttinger ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fridrich Öttinger například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Fridrich Öttinger

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Fridrich Öttinger? Kdy se narodil Fridrich Öttinger? Kde se narodil Fridrich Öttinger? Kdy zemřel Fridrich Öttinger? Fridrich Öttinger je v sekci Křesťanství

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Fridrich Öttinger řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fridrich Öttinger i v jiné kategorii než je křesťanství.