Kdo je to?
Kdo byl Fridrich Öttinger? Životopis Fridrich Öttinger, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Kdo byl Fridrich Öttinger?

Kdo byl Fridrich Öttinger? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Fridrich Christoph Öttinger byl německý teolog a luterán. Öttinger se narodil v německém městě Göppingen nedaleko Stuttgartu. V letech 1722 – 1728 studoval filosofii a luteránskou teologii ve městě Tübingen. Zde se zamiloval do práce německých filosofů Jakoba Böhme, G. B. Leibnize a Christiana Wolffa. Ke konci studií strávil pár let cestováním. Po úspěšných studiích navštívil v roce 1730 město Hernhut, kde následně pobýval několik měsíců a vyučoval řečtinu a hebrejštinu. Během jeho cest poznal několik mystiků, separatistů, křesťanů, teologů a doktorů. Byl také ovlivněn přijmout apokatastasis, což je teologický termín, který označuje konečné obnovení veškerého stvoření v jeho původní dokonalosti a bezhříšnosti.
Od roku 1738 se stal pastorem. V roce 1746 se usídlil ve Walddorfu poblíž Tübingenu, kde studoval alchymii a experimentoval. Za to byl mnohými nepochopen.
V těch dobách Oetinger přeložil část díla Filosofie nebe a země od švédského vědce a filosofa Emanuela Swedenboroga a k tomu přidal vlastní poznatky. Roku 1760 Swedenborga pozval na návštěvu do Německa. O pět let později vyšla kniha Swedenborg’s and other Earthly and Heavenly Philosophies (1765). Kvůli jeho překladům na něj byla uvalena cenzura, avšak byl chráněncem vévodou z Württembergu. Ve stejném roce se stal správcem kostelů poblíž Weinsbergu a Herrenbergu. V témže roce se stal prelátem v Murrhardtu, kde působil až do své smrti v roce 1782.
Fridrich Öttinger zemřel ve věku 79 let.Kdo byl Fridrich Öttinger? Životopis Fridrich Öttinger, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Základní informace o osobě Fridrich Öttinger

Národnost: německá
Datum narození: 2. 5. 1702
Místo narození: Göppingen, Německo
Datum úmrtí: 10. 2. 1782

Líbí se stručný životopis s osobou Fridrich Öttinger? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Psychopatie? Víte, co je to IrfanView? Víte, co je to Kalorie? Rozumíte pojmu Komiks?

Klíčová slova: vysvětlení, místo narození, datum úmrtí, kdo to je, kdo je Fridrich Öttinger?, Fridrich Öttinger, křesťanství, kdy se narodil Fridrich Öttinger?, křesťanství, Fridrich Öttinger, wiki, národnost, Kdy zemřel Fridrich Öttinger, životopis, národnost, biografie

Pojem Fridrich Öttinger je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat frázi Fridrich Öttinger ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Fridrich Öttinger na Google.cz

Hledat heslo Fridrich Öttinger ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Fridrich Öttinger ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Fridrich Öttinger na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fridrich Öttinger například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Fridrich Öttinger?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Fridrich Öttinger? Kdy se narodil Fridrich Öttinger? Kde se narodil Fridrich Öttinger? Kdy zemřel Fridrich Öttinger? Fridrich Öttinger je v sekci Křesťanství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Fridrich Öttinger řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fridrich Öttinger i v jiné kategorii než je křesťanství.