Kdo je to?
Kdo je to Bolek Polívka? Životopis Bolek Polívka, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Bolek Polívka?

Kdo je to Bolek Polívka? Stručný životopis

Bolek Polívka je herec, komik, mim, scénárista a dramatik. Je absolventem JAMU v Brně a spoluzakladatelem Divadla Husa na provázku. Založil i vlastní Divadlo Boka Polívky. Vystupuje v televizi, divadle a filmu. V divadelní tvorbě vyniká jako autor inscenací, ve kterých je režisérem i hercem hlavní role – např. Šašek a královna, Trosečník a jiné.
Bolek Polívka ztvárnil řadu filmových rolí a je nositelem řady ocenění. K jeho nejvýraznějším filmům patří Zapomenuté světlo, Musíme si pomáhat, Kalamita, Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Jeho vlastním televizním pořadem byla Manéž Bolka Polívky nebo Bolkoviny. Je autorem projektu Valašské království, jeho podnik – farma v Olšanech však nebyla podnikatelsky úspěšná.Kdo je to Bolek Polívka? Životopis Bolek Polívka, lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Bolek Polívka

Národnost: česká
Datum narození: 31. července 1949
Místo narození: Vizovice

Líbí se stručný životopis s osobou Bolek Polívka? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Soucit? Vzpomněli byste si na význam slova Diskriminace? Znáte definici termínu QOS? Znáte definici termínu Diverzifikace?

Klíčová slova: co je to Bolek Polívka?, heslo, co znamená, wiki, slovo, přesný výraz, popis, formulace, vysvětlení, kdo je Bolek Polívka?, odborný výraz, význam slova, přesný význam, popis, synonymum, etymologie

Pojem Bolek Polívka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Bolek Polívka

Hledat videa s názvem Bolek Polívka na Youtube

Vyhledat slovo Bolek Polívka ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Bolek Polívka ve Wikislovníku

Hledat heslo Bolek Polívka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bolek Polívka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Bolek Polívka?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bolek Polívka? Kdo to byl Bolek Polívka? Kdy se narodil Bolek Polívka? Kde se narodil Bolek Polívka? Bolek Polívka je v kategorii herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Bolek Polívka třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bolek Polívka i v jiné kategorii než je herectví.