Kdo je to?
Kdo je Bolek Polívka? Životopis Bolek Polívka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Bolek Polívka

Kdo je Bolek Polívka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Bolek Polívka je herec, komik, mim, scénárista a dramatik. Je absolventem JAMU v Brně a spoluzakladatelem Divadla Husa na provázku. Založil i vlastní Divadlo Boka Polívky. Vystupuje v televizi, divadle a filmu. V divadelní tvorbě vyniká jako autor inscenací, ve kterých je režisérem i hercem hlavní role – např. Šašek a královna, Trosečník a jiné.
Bolek Polívka ztvárnil řadu filmových rolí a je nositelem řady ocenění. K jeho nejvýraznějším filmům patří Zapomenuté světlo, Musíme si pomáhat, Kalamita, Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Jeho vlastním televizním pořadem byla Manéž Bolka Polívky nebo Bolkoviny. Je autorem projektu Valašské království, jeho podnik – farma v Olšanech však nebyla podnikatelsky úspěšná.Kdo je Bolek Polívka? Životopis Bolek Polívka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Bolek Polívka

Národnost: česká
Datum narození: 31. července 1949
Místo narození: Vizovice

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Bolek Polívka sdílet s ostatnímina Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Performance? Vzpomněli byste si na význam slova Právní norma? Znáte definici termínu UPS? Znáte definici termínu Ilustrace?

Klíčová slova: osobnost, život, herectví, biografie, místo narození, vysvětlení, zajímavosti, osobnosti, národnost, lexikon, wikipedie, životopis, Bolek Polívka, herectví, popis, informace

Pojem Bolek Polívka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Bolek Polívka v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Bolek Polívka na Youtube

Zkusit najít Bolek Polívka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Bolek Polívka ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Bolek Polívka ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Bolek Polívka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bolek Polívka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bolek Polívka

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Bolek Polívka? Kdy se narodil Bolek Polívka? Kde se narodil Bolek Polívka? Bolek Polívka patří do kategorie Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Bolek Polívka např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bolek Polívka i v jiné kategorii než je herectví.