Kdo je to?
Kdo je Lída Nopová? Životopis Lída Nopová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Lída Nopová

Kdo je Lída Nopová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Lída Nopová je česká zpěvačka, hudební pedagožka, klávesistka, aranžérka a hudební skladatelka. Nopová se narodila v Domažlicích a po základní škole odešla studovat hru na klavír na Plzeňskou konzervatoř. Zpěv a kompozici studovala u soukromého učitele.
Po úspěšném dokončení konzervatoře v Plzni začala v roce 1970 zpívat v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého, kde strávila dva roky. Následně v letech 1972-1973 zpívala se skupinou Country Beat Jiřího Brabce. Odtud přešla do dívčího pěveckého tria Bezinky, kde zpívala celých deset let (1973-1983). V letech 1979-1987 také spolupracovala s Orchestrem Ladislava Štaidla, se kterým doprovázela Karla Gotta při jeho koncertech. Od roku 1986 spolupracovala s Pavlem Bobkem a od roku 2002 s Hanou Zagorovou. Hanu Zagorovou doprovázela Nopová také hrou na klávesy.
Po hudební stránce se podílela Nopová na televizních filmech Anděl s ďáblem v těle (1983), Anděl svádí ďábla (1988).
V roce 1987 získala práci na Pražské konzervatoři, kde vyučovala zpěv. Mezi její žáky patří zpěváci Monika Absolonová, David Koller, Petr Muk, Radůza, Patrik Stoklasa, Josef Vágner a další. Nopová byla v roce 1993 jmenována vedoucí oddělení populární hudby na konzervatoři. Mimo jiné vyučuje také na Konzervatoři Jana Deyla.
Lída Nopová má se svým manželem dceru Lindu Finkovou. Její dcera byla provdána za moderátora a tanečníka Richarda Genzera.Kdo je Lída Nopová? Životopis Lída Nopová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Lída Nopová

Národnost: česká
Datum narození: 9. 5. 1947
Místo narození: Domažlice, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Lída Nopová? Potom se podělte s vaším okruhem známých osob na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Mezoterapie? Víte co je Noční můra? Vzpomněli byste si co označuje výraz Síla? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cytisin?

Klíčová slova: biografie, hudba, Lída Nopová, kdy se narodila Lída Nopová?, zajímavosti, národnost, osobnost, Lída Nopová, narození, hudba, popis, kdo je Lída Nopová?, wikipedie, kde se narodila Lída Nopová?, informace, datum narození

Pojem Lída Nopová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Lída Nopová

Hledat heslo Lída Nopová ve Wikislovníku

Hledat frázi Lída Nopová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Lída Nopová na Google.cz

Zkusit najít pojem Lída Nopová ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Lída Nopová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lída Nopová například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lída Nopová

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Lída Nopová? Kdy se narodila Lída Nopová? Kde se narodila Lída Nopová? Lída Nopová patří do sekce Hudba

Kategorie hudba, housle, lída Nopová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Lída Nopová řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lída Nopová i v jiné kategorii než je hudba.