Kdo je to?
Kdo je Barry Manilow? Životopis Barry Manilow, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Barry Manilow

Kdo je Barry Manilow? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Barry Manilow, vlastním jménem Barry Alan Pincus, je skladatel, zpěvák, pianista a jeden z nejprodávanějších zpěváků v historii pop music v USA. Manilow se narodil v New Yorku v Brooklynu. Po základní škole začal studovat na konzervatoři v New Yorku. Od 18 let psal hudbu na zakázky. Později vytvořil hudbu pro muzikál The Drukard a v roce 1976 vytvořil hudbu pro televizní seriál Callback. Na svém kontě má hudbu pro několik televizních reklam. Manilow působil jako pianista v duu Jeanne and Barry. Později se seznámil se zpěvačkou Bette Midlerovou, které začal následně dělat pianistu, aranžéra a dirigenta. Podílel se na jejím úspěšném LP The Divine Miss M, za které dostala cenu Grammy.
V roce 1974 se Manilow vydal na sólovou dráhu zpěváka. Debutové album Barry Manilow vydal již roku 1973. Následovaly alba jako Barry Manilow II (1974), Tryin’ to Get the Feeling (1975), This One’s for You (1976), Even Now (1978) a další. Jeho poslední album Night Songs II vyšlo v roce 2020. Doposud vydal více než 3 desítky alb, kterých se prodalo kolem 80 milionů kusů. Za svá alba získal několik zlatých a platinových desek.
Mezi jeho nejznámější písně patří Mandy, která nastartovala roku 1974 jeho pěveckou kariéru. Mezi další známé písně patří Copacabana nebo Could it be magic. Za písně I write the songs (1977) a Copacabana (1979) získal hudební cenu Grammy. V letech 1978-1980 získal ocenění American Music Awards a roku 2006 cenu Emmy.
Manilow věnuje značnou část svých výdělků potřebným lidem, které postihla nějaká přírodní katastrofa a je také součástí několika charitativních organizací. Zabývá se bojem proti onemocnění AIDS.
Od roku 2014 je v registrovaném partnerství se svým manažerem Garrym Kiefem.Kdo je Barry Manilow? Životopis Barry Manilow, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Barry Manilow

Národnost: americká
Datum narození: 17. 6. 1943
Místo narození: Brooklyn, New York, New York, USA

Tento text (Barry Manilow) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Windy.com? Víte co je Karaoke? Rozumíte pojmu Buzola? Vzpomněli byste si co označuje výraz Metafikce?

Klíčová slova: Barry Manilow, kdo je Barry Manilow?, životopis, popis, wikipedie, osobnosti, wiki, zajímavosti, hudba, Barry Manilow, lexikon, kde se narodil Barry Manilow?, biografie, vysvětlení, národnost, datum narození

Pojem Barry Manilow je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Barry Manilow na Google.cz

Hledat videa s názvem Barry Manilow na Youtube

Hledat slovo Barry Manilow ve Wikislovníku

Zkusit najít Barry Manilow ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Barry Manilow ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Barry Manilow například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Barry Manilow?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Barry Manilow? Kdy se narodil Barry Manilow? Kde se narodil Barry Manilow? Barry Manilow patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, zelené housle, barry Manilow, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Barry Manilow řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barry Manilow i v jiné kategorii než je hudba.