Kdo je to?
Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Kdo je to Papež?

Co znamená a jaký je význam slova Papež?

Papež je nejvyšší představený katolické církve. Je považován za zástupce (náměstka) Ježíše Krista na Zemi a podle církevních regulí je neodvolatelný. Sídlem papeže je Vatikán v Římě. Za prvního papeže je považován apoštol sv. Petr. Úřad papeže je zpravidla doživotní, ale není vyloučena možnost odstoupit např.ze zdravotních důvodů, jako to udělal Benedikt XVI. V případě úmrtí nebo rezignace papeže se sejdou ve Vatikánu kardinálové za účelem nové volby. Ta se tradičně koná v Sixtinské kapli a nazývá se konkláve (z latinského con clave - "bez klíče"). V průběhu volby jsou kardinálové v kapli zamčeni a výsledek volby označují kouřem z komína(černý - volba nebyla úspěšná, bílý - byl zvolen nový papež). Kandidátovi na papeže musí být méně než 80 let a musí být zvolen alespoň dvoutřetinovou většinou přítomných kardinálů.Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Papež s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Romance? Rozumíte pojmu Outdoor? Znáte pojem Skleníkový efekt? Znáte pojem Smetana?

Klíčová slova: pojem, informace, původ slova, přesný výraz, co je to Papež?, kdo to je, etymologie, význam slova, termín, přesný význam, význam pojmu, definice, co znamená, synonymum, slovo, kdo je Papež?

Pojem Papež je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Papež v následujících zdrojích

Najít výraz Papež ve vyhledávači Qwant

Najít termín Papež ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Papež na Youtube

Najít pojem Papež v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Papež například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Papež, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Papež? Kdo to byl Papež? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Papež? Definice pojmu Papež se nachází v sekci křesťanství. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít pojem, text, definici, např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než křesťanství).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?