Kdo je to?
Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Kdo je to Papež?

Co znamená a jaký je význam slova Papež?

Papež je nejvyšší představený katolické církve. Je považován za zástupce (náměstka) Ježíše Krista na Zemi a podle církevních regulí je neodvolatelný. Sídlem papeže je Vatikán v Římě. Za prvního papeže je považován apoštol sv. Petr. Úřad papeže je zpravidla doživotní, ale není vyloučena možnost odstoupit např.ze zdravotních důvodů, jako to udělal Benedikt XVI. V případě úmrtí nebo rezignace papeže se sejdou ve Vatikánu kardinálové za účelem nové volby. Ta se tradičně koná v Sixtinské kapli a nazývá se konkláve (z latinského con clave - "bez klíče"). V průběhu volby jsou kardinálové v kapli zamčeni a výsledek volby označují kouřem z komína(černý - volba nebyla úspěšná, bílý - byl zvolen nový papež). Kandidátovi na papeže musí být méně než 80 let a musí být zvolen alespoň dvoutřetinovou většinou přítomných kardinálů.Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Papež s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Romance? Znáte termín Skafocefalie? Znáte pojem Ekvalizér? Víte, co je to Rýma?

Klíčová slova: vysvětlení, kdo to je, wiki, termín, pojem, odborný výraz, přesný význam, popis, co je to Papež?, synonymum, význam slova, Papež, formulace, přesný výraz, heslo, co znamená

Pojem Papež je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Papež lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Papež v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Papež ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Papež ve Wikipedii

Zkusit najít Papež ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Papež například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Co znamená Papež? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Papež? Kdo to byl Papež? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Papež? Definice pojmu Papež se nachází v kategorii křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než křesťanství).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?