Kdo je to?
Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Kdo je to Papež?

Co znamená a jaký je význam slova Papež?

Papež je nejvyšší představený katolické církve. Je považován za zástupce (náměstka) Ježíše Krista na Zemi a podle církevních regulí je neodvolatelný. Sídlem papeže je Vatikán v Římě. Za prvního papeže je považován apoštol sv. Petr. Úřad papeže je zpravidla doživotní, ale není vyloučena možnost odstoupit např.ze zdravotních důvodů, jako to udělal Benedikt XVI. V případě úmrtí nebo rezignace papeže se sejdou ve Vatikánu kardinálové za účelem nové volby. Ta se tradičně koná v Sixtinské kapli a nazývá se konkláve (z latinského con clave - "bez klíče"). V průběhu volby jsou kardinálové v kapli zamčeni a výsledek volby označují kouřem z komína(černý - volba nebyla úspěšná, bílý - byl zvolen nový papež). Kandidátovi na papeže musí být méně než 80 let a musí být zvolen alespoň dvoutřetinovou většinou přítomných kardinálů.Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Tento text (Papež) můžete sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Romance? Pamatujete si definici pojmu Akronym? Znáte pojem Skleníkový efekt? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zaručená mzda?

Klíčová slova: termín, definice, lexikon, význam, původ slova, pojem, synonymum, Papež, informace, slovo, heslo, odborný výraz, formulace, přesný význam, etymologie, kdo to je

Pojem Papež je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Papež na Youtube

Najít výraz Papež v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Papež ve Wikislovníku

Najít slovo Papež na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Papež například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Papež

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Papež? Kdo to byl Papež? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Papež? Definice pojmu Papež je v kategorii křesťanství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít výraz, slovo, definici, slovíčko třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Papež v jiné sekci než křesťanství.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?