Kdo je to?
Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Kdo je to Papež?

Co znamená a jaký je význam slova Papež?

Papež je nejvyšší představený katolické církve. Je považován za zástupce (náměstka) Ježíše Krista na Zemi a podle církevních regulí je neodvolatelný. Sídlem papeže je Vatikán v Římě. Za prvního papeže je považován apoštol sv. Petr. Úřad papeže je zpravidla doživotní, ale není vyloučena možnost odstoupit např.ze zdravotních důvodů, jako to udělal Benedikt XVI. V případě úmrtí nebo rezignace papeže se sejdou ve Vatikánu kardinálové za účelem nové volby. Ta se tradičně koná v Sixtinské kapli a nazývá se konkláve (z latinského con clave - "bez klíče"). V průběhu volby jsou kardinálové v kapli zamčeni a výsledek volby označují kouřem z komína(černý - volba nebyla úspěšná, bílý - byl zvolen nový papež). Kandidátovi na papeže musí být méně než 80 let a musí být zvolen alespoň dvoutřetinovou většinou přítomných kardinálů.Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Papež? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Romance? Vzpomněli byste si co znamená slovo Quo vadis? Znáte pojem Ekvalizér? Víte co je Transparentní účet?

Klíčová slova: původ slova, křesťanství, odborný výraz, synonymum, popis, heslo, kdo je Papež?, definice, přesný význam, Papež, popis, etymologie, vysvětlení, formulace, informace, co je to Papež?

Pojem Papež je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Papež na Google.cz

Hledat výraz Papež v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Papež ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Papež ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Papež například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Papež, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Papež? Kdo to byl Papež? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Papež? Definice pojmu Papež je v kategorii křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat pojem, termín, výraz, heslo řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Papež i v jiné kategorii než v křesťanství.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?