Kdo je to?
Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Walt Disney?

Kdo to byl Walt Disney? Stručný životopis

Walt Disney byl známým producentem a tvůrcem animovaných filmů. Narodil se v Chicagu, ale celé své dětství strávil na farmě v Missouri. V šestnácti letech odsud odešel na univerzitu do Chicaga, kde studoval umění. Zde se seznámil s Ubem Iverksem,se kterým založil společnost zabývající se výrobou animovaných spotů. Ta však brzy zkrachovala. V roce 1923 přesídlili oba přátelé do Hollywoodu. Zde založil Walt Disney studio a sám se přestal věnovat práci animátora. Raději tvořil nové postavy a vymýšlel příběhy. V roce 1928 po několika méně úspěšných pokusech vytvořil myšáka Mickey Mouse, který okamžitě vzbudil velký ohlas.
Vždy se snažil udržet krok s nejnovějšími technologiemi, které uplatnil v příbězích populárních postaviček Pluta, Goofyho,Kačera Donalda a dalších. Kromě prací pro děti byl také tvůrcem vzdělávacích,dokumentárních, hraných i celovečerních filmů a majitelem dvou Disneylandů. Získal také řadu ocenění a Disney studia pokračují v jeho díle.Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Základní údaje o osobě Walt Disney

Národnost: USA
Datum narození: 5.12.1901
Místo narození: Chicago
Datum úmrtí: 15.12.1966

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Walt Disney s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Free running? Víte, co je to Yolo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kostní dřeň? Rozumíte pojmu Obecné ohrožení?

Klíčová slova: informace, etymologie, vysvětlení, původ slova, přesný význam, podnikání, slovo, synonymum, heslo, přesný výraz, formulace, wiki, Walt Disney, termín, lexikon, kdo je Walt Disney?

Pojem Walt Disney je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Walt Disney na Youtube

Vyhledat heslo Walt Disney ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Walt Disney ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Walt Disney v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Walt Disney například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Walt Disney? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Walt Disney? Kdo to byl Walt Disney? Kdy se narodil Walt Disney? Kde se narodil Walt Disney? Kdy zemřel Walt Disney? Walt Disney se nachází v kategorii podnikání. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Walt Disney dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Walt Disney i v jiné kategorii než je podnikání.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.