Kdo je to?
Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo byl Walt Disney?

Kdo byl Walt Disney? Životopis, informace, biografie, podnikání

Walt Disney byl známým producentem a tvůrcem animovaných filmů. Narodil se v Chicagu, ale celé své dětství strávil na farmě v Missouri. V šestnácti letech odsud odešel na univerzitu do Chicaga, kde studoval umění. Zde se seznámil s Ubem Iverksem,se kterým založil společnost zabývající se výrobou animovaných spotů. Ta však brzy zkrachovala. V roce 1923 přesídlili oba přátelé do Hollywoodu. Zde založil Walt Disney studio a sám se přestal věnovat práci animátora. Raději tvořil nové postavy a vymýšlel příběhy. V roce 1928 po několika méně úspěšných pokusech vytvořil myšáka Mickey Mouse, který okamžitě vzbudil velký ohlas.
Vždy se snažil udržet krok s nejnovějšími technologiemi, které uplatnil v příbězích populárních postaviček Pluta, Goofyho,Kačera Donalda a dalších. Kromě prací pro děti byl také tvůrcem vzdělávacích,dokumentárních, hraných i celovečerních filmů a majitelem dvou Disneylandů. Získal také řadu ocenění a Disney studia pokračují v jeho díle.Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní informace o osobě Walt Disney

Národnost: USA
Datum narození: 5.12.1901
Místo narození: Chicago
Datum úmrtí: 15.12.1966

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Walt Disney? s dalšími lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Chanelling? Vzpomněli byste si na význam slova Litý mramor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mapa? Znáte definici termínu Puzzle?

Klíčová slova: informace, zajímavosti, Kdy zemřel Walt Disney, národnost, wikipedie, národnost, vysvětlení, osobnosti, místo narození, lexikon, osobnost, datum úmrtí, podnikání, Walt Disney, kdy se narodil Walt Disney?, nežijící

Pojem Walt Disney je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Walt Disney na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Walt Disney v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Walt Disney ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Walt Disney na Youtube

Najít heslo Walt Disney ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Walt Disney například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Walt Disney? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Walt Disney? Kdy se narodil Walt Disney? Kde se narodil Walt Disney? Kdy zemřel Walt Disney? Walt Disney patří do kategorie Podnikání

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Walt Disney dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Walt Disney i v jiné kategorii než je podnikání.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.