Kdo je to?
Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Walt Disney?

Kdo to byl Walt Disney? Stručný životopis

Walt Disney byl známým producentem a tvůrcem animovaných filmů. Narodil se v Chicagu, ale celé své dětství strávil na farmě v Missouri. V šestnácti letech odsud odešel na univerzitu do Chicaga, kde studoval umění. Zde se seznámil s Ubem Iverksem,se kterým založil společnost zabývající se výrobou animovaných spotů. Ta však brzy zkrachovala. V roce 1923 přesídlili oba přátelé do Hollywoodu. Zde založil Walt Disney studio a sám se přestal věnovat práci animátora. Raději tvořil nové postavy a vymýšlel příběhy. V roce 1928 po několika méně úspěšných pokusech vytvořil myšáka Mickey Mouse, který okamžitě vzbudil velký ohlas.
Vždy se snažil udržet krok s nejnovějšími technologiemi, které uplatnil v příbězích populárních postaviček Pluta, Goofyho,Kačera Donalda a dalších. Kromě prací pro děti byl také tvůrcem vzdělávacích,dokumentárních, hraných i celovečerních filmů a majitelem dvou Disneylandů. Získal také řadu ocenění a Disney studia pokračují v jeho díle.Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Hlavní data o osobě Walt Disney

Národnost: USA
Datum narození: 5.12.1901
Místo narození: Chicago
Datum úmrtí: 15.12.1966

Tento text (Walt Disney) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Falešná svíčková? Vzpomenete si na definici slova Hlaholice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Online hra? Vzpomněli byste si na význam slova Kolokvium?

Klíčová slova: podnikání, odborný výraz, wiki, Walt Disney, kdo je Walt Disney?, význam pojmu, popis, etymologie, popis, přesný výraz, co je to Walt Disney?, lexikon, informace, kdo to je, heslo, termín

Pojem Walt Disney je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Walt Disney na Youtube

Hledat frázi Walt Disney ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Walt Disney ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Walt Disney ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Walt Disney například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Walt Disney?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Walt Disney? Kdo to byl Walt Disney? Kdy se narodil Walt Disney? Kde se narodil Walt Disney? Kdy zemřel Walt Disney? Walt Disney je v kategorii podnikání. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Walt Disney dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Walt Disney i v jiné kategorii než je podnikání.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.