Kdo je to?
Kdo byl Karel Kachyňa? Životopis Karel Kachyňa, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Karel Kachyňa?

Kdo byl Karel Kachyňa? Životopis, informace, biografie, umělci

Karel Kachyňa byl proslulý český filmový režisér a scénárista. Kachyňa se narodil ve Vyškově, kde žil do svých čtyř let. Jeho otec byl státní úředník a byl párkrát přeložen a museli se stěhovat za jeho prací. Od čtyř do osmi let vyrůstal Karel v Dačicích a nakonec se usadili v Kroměříži, kde se jeho otec stal okresním hejtmanem a roku 1934 místopředsedou v místní skupině Masarykova letecká liga na letišti v Kroměříži.
Po střední škole a po maturitě se Kachyňa přihlásil ke studiu na FAMU v Praze. Ke studiu byl přijat a během let 1947-51 studoval režii. Nejdříve se věnoval dokumentům, později přešel na televizní filmy a seriály.
První filmy natáčí Kachyňa se svým spolužákem Vojtěchem Jasným, kteří spolu vytvořili snímky Nic není zamračeno (1950), Neobyčejná léta (1952) a Lidé jednoho srdce (1953). Po tomto filmu spolupráce s Jasným končí a Kachyňa pokračuje v režimních ideologických filmech s válečnou tematikou jako Ztracená Stopa (1955), Tenkrát o Vánocích (1958), Král Šumavy (1959) nebo legendární snímek Práče (1960). Mezi další jeho známé snímky rozhodně patří Ať žije republika (1965), Kočár do Vídně (1966), Už zase skáču přes kaluže, Ucho (1970), Robinsonka (1974), Malá mořská víla (1975), Setkání v červenci (1977), Zlatí úhoři (1979), Pozor, vizita!, Počítání oveček (1981), Sestřičky (1983), Smrt krásných srnců (1986), Duhová kulička (1987), Městem chodí Mikuláš (1992), Kráva (1994), Fany (1995), Tři králové (1998) a poslední snímek Cesta byla suchá, místy mokrá (2003).
Mezi jeho známé seriály bezesporu patří Vlak dětství a naděje (1985), Prima sezona (1994) a Tři králové (1998).
Karel Kachyňa se objevil sám ve filmu Nejistá sezóna (1988) a Obecná škola (1991).
Roku 1995 mu byla udělena cena Český lev za přínos české kinematografii a na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v roce 1999 získal zvláštní cenu za přínos světovému filmu.
Kachyňa zemřel v roce 2004 ve věku 79 let.Kdo byl Karel Kachyňa? Životopis Karel Kachyňa, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Karel Kachyňa

Národnost: česká
Datum narození: 1. 5. 1924
Místo narození: Vyškov, Československo
Datum úmrtí: 12. 3. 2004

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Kachyňa sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Exaktní? Znáte pojem Wegenerova granulomatóza? Rozumíte pojmu Finanční leasing? Vzpomenete si na definici slova Melancholie?

Klíčová slova: Karel Kachyňa, kdo je Karel Kachyňa?, Karel Kachyňa, lexikon, umělci, umělci, datum narození, wiki, národnost, biografie, informace, kdo to je, životopis, osobnosti, národnost, kde se narodil Karel Kachyňa?

Pojem Karel Kachyňa je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Karel Kachyňa zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Karel Kachyňa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Karel Kachyňa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Karel Kachyňa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Karel Kachyňa na Google.cz

Zkusit najít Karel Kachyňa na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Kachyňa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Kachyňa

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Karel Kachyňa? Kdy se narodil Karel Kachyňa? Kde se narodil Karel Kachyňa? Kdy zemřel Karel Kachyňa? Karel Kachyňa se nachází v kategorii Umělci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Karel Kachyňa např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kachyňa i v jiné kategorii než je umělci.