Kdo je to?
Kdo byl Karel Kachyňa? Životopis Karel Kachyňa, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Karel Kachyňa

Kdo byl Karel Kachyňa? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Karel Kachyňa byl proslulý český filmový režisér a scénárista. Kachyňa se narodil ve Vyškově, kde žil do svých čtyř let. Jeho otec byl státní úředník a byl párkrát přeložen a museli se stěhovat za jeho prací. Od čtyř do osmi let vyrůstal Karel v Dačicích a nakonec se usadili v Kroměříži, kde se jeho otec stal okresním hejtmanem a roku 1934 místopředsedou v místní skupině Masarykova letecká liga na letišti v Kroměříži.
Po střední škole a po maturitě se Kachyňa přihlásil ke studiu na FAMU v Praze. Ke studiu byl přijat a během let 1947-51 studoval režii. Nejdříve se věnoval dokumentům, později přešel na televizní filmy a seriály.
První filmy natáčí Kachyňa se svým spolužákem Vojtěchem Jasným, kteří spolu vytvořili snímky Nic není zamračeno (1950), Neobyčejná léta (1952) a Lidé jednoho srdce (1953). Po tomto filmu spolupráce s Jasným končí a Kachyňa pokračuje v režimních ideologických filmech s válečnou tematikou jako Ztracená Stopa (1955), Tenkrát o Vánocích (1958), Král Šumavy (1959) nebo legendární snímek Práče (1960). Mezi další jeho známé snímky rozhodně patří Ať žije republika (1965), Kočár do Vídně (1966), Už zase skáču přes kaluže, Ucho (1970), Robinsonka (1974), Malá mořská víla (1975), Setkání v červenci (1977), Zlatí úhoři (1979), Pozor, vizita!, Počítání oveček (1981), Sestřičky (1983), Smrt krásných srnců (1986), Duhová kulička (1987), Městem chodí Mikuláš (1992), Kráva (1994), Fany (1995), Tři králové (1998) a poslední snímek Cesta byla suchá, místy mokrá (2003).
Mezi jeho známé seriály bezesporu patří Vlak dětství a naděje (1985), Prima sezona (1994) a Tři králové (1998).
Karel Kachyňa se objevil sám ve filmu Nejistá sezóna (1988) a Obecná škola (1991).
Roku 1995 mu byla udělena cena Český lev za přínos české kinematografii a na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v roce 1999 získal zvláštní cenu za přínos světovému filmu.
Kachyňa zemřel v roce 2004 ve věku 79 let.Kdo byl Karel Kachyňa? Životopis Karel Kachyňa, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Karel Kachyňa

Národnost: česká
Datum narození: 1. 5. 1924
Místo narození: Vyškov, Československo
Datum úmrtí: 12. 3. 2004

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel Kachyňa s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Zonky? Víte co je Charakter? Rozumíte pojmu Enkaustika? Vzpomněli byste si co označuje výraz NWO?

Klíčová slova: biografie, životopis, zajímavosti, datum úmrtí, život, lexikon, kde se narodil Karel Kachyňa?, národnost, nežijící, narození, Karel Kachyňa, umělci, wiki, osobnosti, národnost, informace

Pojem Karel Kachyňa je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Karel Kachyňa

Hledat videa s názvem Karel Kachyňa na Youtube

Hledat pojem Karel Kachyňa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Karel Kachyňa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Karel Kachyňa na Google.cz

Najít heslo Karel Kachyňa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Kachyňa například v Google obrázcích, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Karel Kachyňa?

Teďka již bezesporu víte Kdo byl Karel Kachyňa? Kdy se narodil Karel Kachyňa? Kde se narodil Karel Kachyňa? Kdy zemřel Karel Kachyňa? Karel Kachyňa se nachází v kategorii Umělci

Kategorie umělci, malíř, karel Kachyňa, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Karel Kachyňa řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kachyňa i v jiné kategorii než je umělci.