Kdo je to?
Kdo byl Karel Kachyňa? Životopis Karel Kachyňa, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Karel Kachyňa?

Kdo byl Karel Kachyňa? Životopis, informace, biografie, umělci

Karel Kachyňa byl proslulý český filmový režisér a scénárista. Kachyňa se narodil ve Vyškově, kde žil do svých čtyř let. Jeho otec byl státní úředník a byl párkrát přeložen a museli se stěhovat za jeho prací. Od čtyř do osmi let vyrůstal Karel v Dačicích a nakonec se usadili v Kroměříži, kde se jeho otec stal okresním hejtmanem a roku 1934 místopředsedou v místní skupině Masarykova letecká liga na letišti v Kroměříži.
Po střední škole a po maturitě se Kachyňa přihlásil ke studiu na FAMU v Praze. Ke studiu byl přijat a během let 1947-51 studoval režii. Nejdříve se věnoval dokumentům, později přešel na televizní filmy a seriály.
První filmy natáčí Kachyňa se svým spolužákem Vojtěchem Jasným, kteří spolu vytvořili snímky Nic není zamračeno (1950), Neobyčejná léta (1952) a Lidé jednoho srdce (1953). Po tomto filmu spolupráce s Jasným končí a Kachyňa pokračuje v režimních ideologických filmech s válečnou tematikou jako Ztracená Stopa (1955), Tenkrát o Vánocích (1958), Král Šumavy (1959) nebo legendární snímek Práče (1960). Mezi další jeho známé snímky rozhodně patří Ať žije republika (1965), Kočár do Vídně (1966), Už zase skáču přes kaluže, Ucho (1970), Robinsonka (1974), Malá mořská víla (1975), Setkání v červenci (1977), Zlatí úhoři (1979), Pozor, vizita!, Počítání oveček (1981), Sestřičky (1983), Smrt krásných srnců (1986), Duhová kulička (1987), Městem chodí Mikuláš (1992), Kráva (1994), Fany (1995), Tři králové (1998) a poslední snímek Cesta byla suchá, místy mokrá (2003).
Mezi jeho známé seriály bezesporu patří Vlak dětství a naděje (1985), Prima sezona (1994) a Tři králové (1998).
Karel Kachyňa se objevil sám ve filmu Nejistá sezóna (1988) a Obecná škola (1991).
Roku 1995 mu byla udělena cena Český lev za přínos české kinematografii a na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v roce 1999 získal zvláštní cenu za přínos světovému filmu.
Kachyňa zemřel v roce 2004 ve věku 79 let.Kdo byl Karel Kachyňa? Životopis Karel Kachyňa, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Karel Kachyňa

Národnost: česká
Datum narození: 1. 5. 1924
Místo narození: Vyškov, Československo
Datum úmrtí: 12. 3. 2004

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel Kachyňa s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Exaktní? Vzpomenete si na definici slova Palmarín? Rozumíte pojmu Spektiv? Vzpomněli byste si na význam slova Surrealismus?

Klíčová slova: umělci, biografie, kdy se narodil Karel Kachyňa?, Karel Kachyňa, Kdy zemřel Karel Kachyňa, Karel Kachyňa, životopis, popis, místo narození, kde se narodil Karel Kachyňa?, národnost, lexikon, kdo to je, osobnosti, život, osobnost

Pojem Karel Kachyňa je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Karel Kachyňa ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Karel Kachyňa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Kachyňa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Karel Kachyňa na Google.cz

Hledat videa s názvem Karel Kachyňa na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Kachyňa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Karel Kachyňa? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Karel Kachyňa? Kdy se narodil Karel Kachyňa? Kde se narodil Karel Kachyňa? Kdy zemřel Karel Kachyňa? Karel Kachyňa je v sekci Umělci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Karel Kachyňa dejme tomu v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kachyňa i v jiné kategorii než je umělci.