Kdo je to?
Kdo je to Starobní důchodce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Starobní důchodce? Lidé, státní správa

Kdo je to Starobní důchodce?

Co znamená a jaký je význam slova Starobní důchodce?

Starobní důchodce je člověk, který pobírá starobní důchod.
Po dosažení hranice důchodového věku odchází člověk z aktivní práce do důchodu, kde je mu (pokud splnil podmínky) v rámci důchodového systému vyplácen starobní důchod. Podmínku, aby se člověk mohl stát starobním důchodcem, je naplnění stanoveného počtu let, během kterého dotyčný odváděl ze své mzdy tzv. důchodové pojištění.
Lze též požádat o předčasný důchod, v takovém případě se však krátí částka, kterou by důchodce dostával při řádném odchodu do důchodu.
Věková hranice odchodu do důchodu se v České republice liší podle data narození a pravidelně se mění.Kdo je to Starobní důchodce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Starobní důchodce? Lidé, státní správa

Sdílejte tuto stránku se slovem Starobní důchodce s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Rakije? Vzpomněli byste si na význam slova Kremrole? Znáte termín Lynčování? Znáte definici termínu Morbus perthes?

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, popis, vysvětlení, wikipedie, slovo, termín, definice, přesný výraz, synonymum, význam slova, wiki, co znamená, Starobní důchodce, význam pojmu, pojem

Pojem Starobní důchodce je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Starobní důchodce ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Starobní důchodce na Youtube

Zkusit najít heslo Starobní důchodce ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Starobní důchodce na Google.cz

Zkusit najít pojem Starobní důchodce na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Starobní důchodce například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Starobní důchodce, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Starobní důchodce? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Starobní důchodce? Definice pojmu Starobní důchodce je v kategorii Státní správa

Napsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Pokuste se najít termín Starobní důchodce i v jiné kategorii než v státní správa.