Kdo je to?
Kdo je to Starobní důchodce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Starobní důchodce? Lidé, státní správa

Starobní důchodce

Co znamená a jaký je význam slova Starobní důchodce?

Starobní důchodce je člověk, který pobírá starobní důchod.
Po dosažení hranice důchodového věku odchází člověk z aktivní práce do důchodu, kde je mu (pokud splnil podmínky) v rámci důchodového systému vyplácen starobní důchod. Podmínku, aby se člověk mohl stát starobním důchodcem, je naplnění stanoveného počtu let, během kterého dotyčný odváděl ze své mzdy tzv. důchodové pojištění.
Lze též požádat o předčasný důchod, v takovém případě se však krátí částka, kterou by důchodce dostával při řádném odchodu do důchodu.
Věková hranice odchodu do důchodu se v České republice liší podle data narození a pravidelně se mění.Kdo je to Starobní důchodce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Starobní důchodce? Lidé, státní správa

Sdílejte tento text s heslem Starobní důchodce s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Roční obrat? Víte co je Rádlo? Znáte termín Pohrabáč? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fleece?

Klíčová slova: wiki, definice, informace, význam, význam slova, přesný výraz, popis, přesný výraz, vysvětlení, státní správa, Starobní důchodce, pojem, státní správa, co znamená, přesný význam, formulace

Pojem Starobní důchodce je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Starobní důchodce ve Wikipedii

Vyhledat výraz Starobní důchodce ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Starobní důchodce ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Starobní důchodce ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Starobní důchodce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Starobní důchodce například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Starobní důchodce? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Právě jste zjistili Kdo je to Starobní důchodce? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Starobní důchodce? Definice pojmu Starobní důchodce patří do kategorie Státní správa

Kategorie státní správa, vězení cela, starobní důchodce, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Starobní důchodce i v jiné sekci než v státní správa.