Kdo je to?
Kdo je to Farizej? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Farizej? Lidé, náboženství

Kdo je to Farizej?

Co znamená a jaký je význam slova Farizej?

Farizej je stoupenec judaizmu z antického období. První zástupci tohoto ideového proudu jsou známi z 2. století před naším letopočtem. O farizejích se hovoří i v Novém zákoně, kde jsou označeni jako pokrytečtí, protože dělají něco jiného, než hlásají.
Toto označení pak přešlo do běžného jazyka, takže dnes je jako farizej označován právě pokrytec, ačkoli takové přenesení není považováno za zcela spravedlivé.Kdo je to Farizej? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Farizej? Lidé, náboženství

Text s definicí výrazu Farizej doporučujeme sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Schizma? Znáte termín Islám? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nikáb? Víte, co je to Pracharanda?

Klíčová slova: Farizej, lexikon, wiki, náboženství, definice, význam, co znamená, popis, Farizej, etymologie, náboženství, vysvětlení, informace, synonymum, formulace, význam slova

Pojem Farizej je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Farizej ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Farizej na Google.cz

Vyhledat výraz Farizej ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Farizej ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Farizej ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Farizej například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Farizej

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Farizej? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Farizej? Definice pojmu Farizej se nachází v sekci Náboženství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste najít informace pojem, definici, text, výraz kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství).

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.