Kdo je to?
Kdo je to, byl Farizej? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Farizej? Lidé, náboženství

Kdo je to Farizej?

Co znamená a jaký je význam slova Farizej?

Farizej je stoupenec judaizmu z antického období. První zástupci tohoto ideového proudu jsou známi z 2. století před naším letopočtem. O farizejích se hovoří i v Novém zákoně, kde jsou označeni jako pokrytečtí, protože dělají něco jiného, než hlásají.
Toto označení pak přešlo do běžného jazyka, takže dnes je jako farizej označován právě pokrytec, ačkoli takové přenesení není považováno za zcela spravedlivé.Kdo je to, byl Farizej? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Farizej? Lidé, náboženství

Definici slova Farizej můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Spála? Znáte pojem Atmosféra? Vzpomněli byste si co znamená slovo Jet lag? Vzpomenete si na definici slova Canisterapie?

Klíčová slova: odborný výraz, informace, původ slova, pojem, význam, přesný výraz, co je to Farizej?, termín, slovo, heslo, přesný význam, kdo to je, náboženství, synonymum, formulace, význam pojmu

Pojem Farizej je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Farizej

Vyhledat výraz Farizej ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Farizej ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Farizej ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Farizej v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Farizej například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Farizej, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Farizej? Kdo to byl Farizej? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Farizej? Definice pojmu Farizej se nachází v sekci náboženství. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Farizej i v jiných kategoriích (než náboženství).

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.