Kdo je to?
Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světec?

Co znamená a jaký je význam slova Světec?

Světec nebo také svatý je člověk, který je vnímán jako blízký Bohu, jako ideální vyznavač nějakého náboženství, který se bezezbytku řídí všemi zásadami. Světec se tak stává modelem - vzorem hodným následování pro ostatní věřící. Křesťanství má asi přes tisíc svatých. Svatým se člověk mohl stát jen tehdy, pokud splňoval kritétia daná církví (musel vykonat zázraky, které lze potvrdit a podobně). V křesťanství jsou svatí zobrazováni se svatozáří. Než je někdo prohlášen za svatého, je nejprve blahořečen. V počátcích křesťanství byli lidé prohlašováni za svaté ještě během života, což je nyní nemožné vzhledem ke zpřísnění podmínek pro svatořečení.Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Definici slova Světec můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Úvěr? Rozumíte pojmu Tilápie? Vzpomenete si na definici slova Toner? Znáte pojem Falafel?

Klíčová slova: přesný výraz, křesťanství, etymologie, slovo, význam, heslo, kdo je Světec?, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, synonymum, popis, informace, původ slova, lexikon

Pojem Světec je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Světec doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Světec na Google.cz

Vyhledat slovo Světec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Světec ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Světec ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Světec například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Světec, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Světec? Kdo to byl Světec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světec? Definice pojmu Světec se nachází v sekci křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Světec i v jiné sekci než v křesťanství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?