Kdo je to?
Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světec?

Co znamená a jaký je význam slova Světec?

Světec nebo také svatý je člověk, který je vnímán jako blízký Bohu, jako ideální vyznavač nějakého náboženství, který se bezezbytku řídí všemi zásadami. Světec se tak stává modelem - vzorem hodným následování pro ostatní věřící. Křesťanství má asi přes tisíc svatých. Svatým se člověk mohl stát jen tehdy, pokud splňoval kritétia daná církví (musel vykonat zázraky, které lze potvrdit a podobně). V křesťanství jsou svatí zobrazováni se svatozáří. Než je někdo prohlášen za svatého, je nejprve blahořečen. V počátcích křesťanství byli lidé prohlašováni za svaté ještě během života, což je nyní nemožné vzhledem ke zpřísnění podmínek pro svatořečení.Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Tento text (Světec) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Úvěr? Víte co je Streptokok? Vzpomenete si na definici slova Toner? Vzpomněli byste si co označuje výraz First minute?

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, kdo je Světec?, význam, wiki, lexikon, co je to Světec?, vysvětlení, informace, termín, Světec, původ slova, kdo to je, popis, co znamená, význam slova

Pojem Světec je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Světec na Youtube

Vyhledat výraz Světec na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světec ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Světec ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Světec například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Světec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Světec? Kdo to byl Světec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světec? Definice pojmu Světec je v sekci křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Světec v jiné sekci než křesťanství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?