Kdo je to?
Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světec?

Co znamená a jaký je význam slova Světec?

Světec nebo také svatý je člověk, který je vnímán jako blízký Bohu, jako ideální vyznavač nějakého náboženství, který se bezezbytku řídí všemi zásadami. Světec se tak stává modelem - vzorem hodným následování pro ostatní věřící. Křesťanství má asi přes tisíc svatých. Svatým se člověk mohl stát jen tehdy, pokud splňoval kritétia daná církví (musel vykonat zázraky, které lze potvrdit a podobně). V křesťanství jsou svatí zobrazováni se svatozáří. Než je někdo prohlášen za svatého, je nejprve blahořečen. V počátcích křesťanství byli lidé prohlašováni za svaté ještě během života, což je nyní nemožné vzhledem ke zpřísnění podmínek pro svatořečení.Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Světec se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín UNESCO? Znáte definici termínu Sousloví? Vzpomenete si na definici slova Erasmus? Pamatujete si definici pojmu EKG?

Klíčová slova: co znamená, slovo, informace, etymologie, kdo to je, wiki, význam slova, křesťanství, termín, co je to Světec?, přesný význam, význam pojmu, původ slova, formulace, lexikon, pojem

Pojem Světec je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Světec ve Wikislovníku

Hledat frázi Světec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světec ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Světec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Světec například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Světec, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Světec? Kdo to byl Světec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světec? Definice pojmu Světec je v kategorii křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Světec hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?