Kdo je to?
Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světec?

Co znamená a jaký je význam slova Světec?

Světec nebo také svatý je člověk, který je vnímán jako blízký Bohu, jako ideální vyznavač nějakého náboženství, který se bezezbytku řídí všemi zásadami. Světec se tak stává modelem - vzorem hodným následování pro ostatní věřící. Křesťanství má asi přes tisíc svatých. Svatým se člověk mohl stát jen tehdy, pokud splňoval kritétia daná církví (musel vykonat zázraky, které lze potvrdit a podobně). V křesťanství jsou svatí zobrazováni se svatozáří. Než je někdo prohlášen za svatého, je nejprve blahořečen. V počátcích křesťanství byli lidé prohlašováni za svaté ještě během života, což je nyní nemožné vzhledem ke zpřísnění podmínek pro svatořečení.Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Definici slova Světec můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín UNESCO? Vzpomněli byste si co znamená slovo Acidóza? Vzpomenete si na definici slova Erasmus? Víte co je Esovka?

Klíčová slova: význam slova, pojem, slovo, kdo to je, Světec, přesný význam, význam pojmu, význam, synonymum, termín, přesný výraz, vysvětlení, popis, etymologie, wiki, lexikon

Pojem Světec je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat frázi Světec ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Světec ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Světec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Světec na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Světec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Světec, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Světec? Kdo to byl Světec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světec? Definice pojmu Světec se nachází v sekci křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se také najít výraz, slovo, definici, termín řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Světec i v jiné sekci než je kategorie křesťanství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?