Kdo je to?
Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světec?

Co znamená a jaký je význam slova Světec?

Světec nebo také svatý je člověk, který je vnímán jako blízký Bohu, jako ideální vyznavač nějakého náboženství, který se bezezbytku řídí všemi zásadami. Světec se tak stává modelem - vzorem hodným následování pro ostatní věřící. Křesťanství má asi přes tisíc svatých. Svatým se člověk mohl stát jen tehdy, pokud splňoval kritétia daná církví (musel vykonat zázraky, které lze potvrdit a podobně). V křesťanství jsou svatí zobrazováni se svatozáří. Než je někdo prohlášen za svatého, je nejprve blahořečen. V počátcích křesťanství byli lidé prohlašováni za svaté ještě během života, což je nyní nemožné vzhledem ke zpřísnění podmínek pro svatořečení.Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Líbí se vám definice kdo je to Světec? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín UNESCO? Rozumíte pojmu Adherence? Vzpomenete si na definici slova Ferrata? Znáte pojem Trichomoniáza?

Klíčová slova: wiki, lexikon, definice, etymologie, heslo, informace, vysvětlení, slovo, kdo je Světec?, synonymum, formulace, co znamená, kdo to je, termín, pojem, význam slova

Pojem Světec je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Světec na Youtube

Vyhledat termín Světec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Světec ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Světec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Světec například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Světec

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Světec? Kdo to byl Světec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světec? Definice pojmu Světec je v kategorii křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, definici, slovo, termín například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v křesťanství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?