Kdo je to?
Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světec?

Co znamená a jaký je význam slova Světec?

Světec nebo také svatý je člověk, který je vnímán jako blízký Bohu, jako ideální vyznavač nějakého náboženství, který se bezezbytku řídí všemi zásadami. Světec se tak stává modelem - vzorem hodným následování pro ostatní věřící. Křesťanství má asi přes tisíc svatých. Svatým se člověk mohl stát jen tehdy, pokud splňoval kritétia daná církví (musel vykonat zázraky, které lze potvrdit a podobně). V křesťanství jsou svatí zobrazováni se svatozáří. Než je někdo prohlášen za svatého, je nejprve blahořečen. V počátcích křesťanství byli lidé prohlašováni za svaté ještě během života, což je nyní nemožné vzhledem ke zpřísnění podmínek pro svatořečení.Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Světec? Potom se podělte s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín UNESCO? Znáte pojem Lipom? Vzpomenete si na definici slova Erasmus? Vzpomenete si na definici slova Ortodoxie?

Klíčová slova: etymologie, formulace, význam pojmu, termín, popis, co znamená, co je to Světec?, Světec, heslo, definice, přesný význam, pojem, lexikon, význam, kdo je Světec?, křesťanství

Pojem Světec je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít Světec ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Světec ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světec ve Wikimedia Commons

Hledat termín Světec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Světec například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Světec

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Světec? Kdo to byl Světec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světec? Definice pojmu Světec patří do sekce křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Světec i v jiné kategorii než je sekce křesťanství.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?