Kdo je to?
Kdo je to Paroháč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Paroháč? Lidé, hanlivé

Kdo je to Paroháč?

Jaký je význam slova Paroháč? Co to znamená?

Paroháč je slovo používané pro pojmenování muže, kterému žena byla nebo je nevěrná. Pojmenování nebo výraz nasadit parohy se užívají v mnoha jazycích a jsou známá i z literatury.
Původ názvu paroháč se odvozuje buď od chování samců jelenů, kdy v období říje odhánějí všechny možné soky od svých laní, nebo historicky od byzantského císaře Andronika Komnéna, který měl ve zvyku darovat mužům svých milostnic jelení parohy, kterými jim propůjčoval různé výhody, například právo lovit v císařských revírech.


Kdo je to Paroháč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Paroháč? Lidé, hanlivé

Zaujala vás definice slova Paroháč? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Acerola? Znáte pojem Bungalov? Znáte definici termínu Fiála? Vzpomenete si na definici slova Deteriorace?

Klíčová slova: pojem, termín, wikipedie, přesný výraz, lexikon, hanlivé, Paroháč, definice, etymologie, význam, informace, přesný význam, wiki, význam pojmu, popis, slovo

Pojem Paroháč je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Paroháč ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Paroháč na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paroháč ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Paroháč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Paroháč na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Paroháč například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Paroháč

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Paroháč? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paroháč? Definice pojmu Paroháč je v kategorii Hanlivé

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace pojem, text, definici, řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Hanlivé).