Kdo je to?
Kdo je to Regionalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Regionalista? Lidé, věda

Regionalista

Co znamená a jaký je význam slova Regionalista?

Regionalista je odborník, který se specializuje na studium či zkoumání regionálních aspektů a charakteristik. Tato disciplína se zabývá určitými geografickými oblastmi (regiony, provincie, státy nebo i větší lokality) a zkoumá jejich kulturní, historické, ekonomické, sociální a politické rysy.
Regionalisté se snaží porozumět jedinečným vlastnostem a identitě různých regionů a tomu, jakým způsobem se tyto rysy projevují v různých aspektech života. To může zahrnovat studium regionální historie, tradic, kultury, jazyka a jeho dialektů, obyvatelstva, ekonomiky či politického vývoje. Cílem regionalistů je zachovat a zdokumentovat regionální dědictví a pochopit jeho místo v širším kontextu.
Regionalistika je multioborová disciplína, která se ustavila kolem 50. let 20. století. Často je důležitá pro zachování kulturní rozmanitosti a pro hlubší porozumění různým částem světa. I regionalistika hrála obrovskou úlohu ve formování novodobých států, v době jejich národního obrození. Regionalisté mohou i dnes hrát roli při plánování a rozvoji regionálních politik a projektů. Tato disciplína se často prolíná s oblastmi, jako je geografie, etnologie, kulturní antropologie nebo sociologie.
Mezi české regionalisty můžeme počítat: Josefa Kratochvíla, Jana Krinese, Jiřího Kučeru nebo Václava Zemka.Kdo je to Regionalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Regionalista? Lidé, věda

Tento text (Regionalista) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Drobný hmotný majetek? Vzpomněli byste si na význam slova Prank? Vzpomněli byste si co znamená slovo Antropologie? Znáte definici termínu Houžev?

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, wikipedie, význam slova, synonymum, popis, význam pojmu, význam, heslo, Regionalista, lexikon, wiki, definice, formulace

Pojem Regionalista je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít Regionalista ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Regionalista ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Regionalista ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Regionalista na Youtube

Vyhledat termín Regionalista ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Regionalista například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Regionalista

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Regionalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Regionalista? Definice pojmu Regionalista patří do kategorie Věda

Kategorie věda, medička mladá, regionalista, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda).