Kdo je to?
Kdo byl Grázl? Životopis Grázl, slavní lidé, osobnosti z hanlivé

Kdo je to Grázl?

Kdo to byl Grázl? Stručný životopis

Grázl je nadávka, která označuje hrubého člověka, lumpa, zloděje, někdy i vraha. Samo označení pochází ze jména loupežníka a vraha Johanna Georga Grasela, odsouzeného za více než dvě stovky krádeží a loupeží a dvě prokázané vraždy. Po své popravě se stal legendou a hrdinou různých knih, pověstí a písní.
Někteří lidé ho považovali za šlechetného lupiče, který okrádal pouze bohaté a chudým pomáhal.Kdo byl Grázl? Životopis Grázl, slavní lidé, osobnosti z hanlivé

Hlavní informace o osobě Grázl

Datum narození: 4. dubna 1790
Místo narození: Nové Syrovice u Moravských Budějovic
Datum úmrtí: 31. ledna 1818

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Grázl sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Apartheid? Znáte definici termínu Kapary? Znáte definici termínu Akronym? Pamatujete si definici pojmu Aloha?

Klíčová slova: hanlivé, etymologie, původ slova, slovo, přesný výraz, co je to Grázl?, termín, wiki, popis, pojem, kdo to je, definice, význam pojmu, synonymum, kdo je Grázl?, heslo

Pojem Grázl je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Grázl

Vyhledat heslo Grázl ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Grázl na Google.cz

Zkusit najít slovo Grázl ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Grázl ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Grázl například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Grázl? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Grázl? Kdo to byl Grázl? Kdy se narodil Grázl? Kde se narodil Grázl? Kdy zemřel Grázl? Grázl se nachází v kategorii hanlivé. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Grázl třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Grázl i v jiné kategorii než je hanlivé.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.