Kdo je to?
Kdo byl Grázl? Životopis Grázl, slavní lidé, osobnosti z hanlivé

Kdo je to Grázl?

Kdo to byl Grázl? Stručný životopis

Grázl je nadávka, která označuje hrubého člověka, lumpa, zloděje, někdy i vraha. Samo označení pochází ze jména loupežníka a vraha Johanna Georga Grasela, odsouzeného za více než dvě stovky krádeží a loupeží a dvě prokázané vraždy. Po své popravě se stal legendou a hrdinou různých knih, pověstí a písní.
Někteří lidé ho považovali za šlechetného lupiče, který okrádal pouze bohaté a chudým pomáhal.


Kdo byl Grázl? Životopis Grázl, slavní lidé, osobnosti z hanlivé

Základní informace o osobě Grázl

Datum narození: 4. dubna 1790
Místo narození: Nové Syrovice u Moravských Budějovic
Datum úmrtí: 31. ledna 1818

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Grázl? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Biret? Znáte definici termínu Lurex? Znáte definici termínu Ikterus? Pamatujete si definici pojmu Floskule?

Klíčová slova: Grázl, přesný význam, popis, hanlivé, význam pojmu, odborný výraz, pojem, vysvětlení, slovo, popis, původ slova, co je to Grázl?, co znamená, kdo je Grázl?, synonymum, význam slova

Pojem Grázl je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Grázl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Grázl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Grázl ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Grázl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Grázl například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Grázl? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Grázl? Kdo to byl Grázl? Kdy se narodil Grázl? Kde se narodil Grázl? Kdy zemřel Grázl? Grázl je v sekci hanlivé. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Grázl třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Grázl i v jiné kategorii než je hanlivé.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.