Kdo je to?
Kdo je Alexandr Dugin? Životopis Alexandr Dugin, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Alexandr Dugin?

Kdo je Alexandr Dugin? Životopis, informace, biografie, politici

Alexandr Dugin je ruský politik a publicista. Jde o kontroverzní osobnost zastávající ultranacionalistické postoje; jeho ideologie se zaměřuje především na vytvoření euroasijského prostoru, jakožto mocenského bloku pod vedením Ruska.
Alexandr Dugin je ideolog konstruující vlastní komplexní filozofii a světonázor. Jde o poměrně komplikovaný myšlenkový systém, nicméně v jeho centru stojí silné militaristické a nacionalistické ideje a víra v to, že ruský národ má vytvořit a vládnout rozsáhlé euroasijské říši. Kromě toho v jeho centru stojí silné protiamerické, respektive protizápadní tendence. Na tuto myšlenkovou základnu se napojuje spleť dalších teorií, převzatých z různých jiných ideologií - od socialismu, přes fašismus či nacismus až po mystické nauky.
Dugin se narodil do rodiny vysoce postaveného sovětského vojáka. Sám však zastával antikomunistické postoje a především v 80. letech byl považován za disidenta. Už v tomto období se začal nořit do studia filozofie i okultismu a nacistických teorií, což posléze silně ovlivnilo jeho vlastní myšlenkový svět. Hned z počátku 90. let se po boku Eduarda Limonova začal angažovat v Nacionálně bolševické straně. Z té však po konfliktu odešel. V roce 2001 potom založil Euroasijskou stranu, která měla prosazovat jeho ideje.
Alexandr Dugin je někdy označován za Putinova filozofa nebo za ideologa putinovského režimu, neboť jeho vize velkoruské říše, silný militarismus a nacionalismus, stejně jako kritika západu a důraz na konzervativní hodnoty korespondují s idejemi putinovského režimu a sbližují se především po roce 2014.
Dugin je autorem mnoha knih, článků a esejí. Za zásadní je považován kniha z roku 1997 Základy geopolitika: geopolitická budoucnost Ruska, kde Dugin nastínil svůj myšlenkový směr. Tato kniha ho v Rusku posunula na společenském žebříčku nahoru a měla vliv na vnímání geopolitické situace Ruska mezi představiteli ruského režimu.
V roce 2022 zemřela Duginova dcera Darja při výbuchu auta. Spekulovalo se, že atentát nebyl namířen na ni, ale právě na Alexandra Dugina. Útočník ani motiv nebyly (v roce 2022) objasněny. Uváděla se souvislost s probíhající válkou na Ukrajině (tj. ukrajinští či proukrajinští útočníci), ale i mocenský boj v rámci ruských tajných služeb či v rámci nacionalistické scény.Kdo je Alexandr Dugin? Životopis Alexandr Dugin, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Alexandr Dugin

Národnost: ruská
Datum narození: 7. ledna 1962
Místo narození: Moskva

Líbí se stručný životopis s osobou Alexandr Dugin? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Kyberšikana? Znáte termín Předsudek? Rozumíte pojmu BBQ? Víte, co je to Ulitý start?

Klíčová slova: osobnost, politici, lexikon, datum narození, kde se narodil Alexandr Dugin?, biografie, narození, wiki, osobnosti, Alexandr Dugin, Alexandr Dugin, zajímavosti, život, kdy se narodil Alexandr Dugin?, vysvětlení, národnost

Pojem Alexandr Dugin je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Alexandr Dugin na Google obrázcích

Hledat slovo Alexandr Dugin ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Alexandr Dugin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alexandr Dugin ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Alexandr Dugin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexandr Dugin například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Alexandr Dugin?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alexandr Dugin? Kdy se narodil Alexandr Dugin? Kde se narodil Alexandr Dugin? Alexandr Dugin se nachází v sekci Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alexandr Dugin třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexandr Dugin i v jiné kategorii než je politici.