Kdo je to?
Kdo je Josefína Mutzenbacher? Životopis Josefína Mutzenbacher, osobnosti, slavný člověk z kategorie fikce

Josefína Mutzenbacher

Kdo je Josefína Mutzenbacher? Životopis, informace, biografie, fikce

Josefina Mutzenbacher, nebo česky také Josefina Mutzenbacherová, je fiktivní postava a zároveň hlavní postava rakouského erotického románu ze začátku 20. století.
Josefina Mutzenbacher je vídeňská kurtizána/nevěstka/prostitutka, která ve svých 50 letech zpětně v ich-formě vypráví svůj životní příběh. Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že vypráví o svých zážitcích prostitutky, největší část díla se odehrává v jejích dětských letech, tj. od 5 do 12 let, tedy než se oficiálně stala prostitutkou. I když poplatně své době je zde používáno mnoho eufemismů pro různé části těla, přesto za nimi stojí zcela pornografický popis, který ztělesňuje všechny do té doby známé sexuální praktiky (incest, znásilnění, prostituci, homosexualitu aj.).
K dílu se oficiálně jako autor nikdo nepřihlásil, dobovými vědci bylo připisováno buď Felixi Saltenovi, nebo Arthuru Snitzlerovi, později už zůstal podle literárních historiků jediným možným autorem Salten. Jedná se o téhož spisovatele, který napsal také knihu „Bambi, život v lesích“, podle níž americké studio Disney natočilo animovaný příběh Bambi. Jinak byla kniha zřejmě ovlivněna předtím vydaným dílem „100 dnů Sodomy markýze de Sade“, která byla inspirována sadistickými večírky pořádanými autorem, a jako plná sexuálního násilí a vulgarismů také v mnoha zemích zakázána. Avšak samotná kniha Josefina Mutzenbacher se dočkala 2 pokračování, u nichž opět neznáme autory, ale také mnoha filmových a televizních zpracování (v letech 1970 až 1994). Upravené verze se hrají i na divadlech a jako kabaretní představení. Jako audiokniha vznikla jak samotná původní verze, tak i další dvě pokračování.Kdo je Josefína Mutzenbacher? Životopis Josefína Mutzenbacher, osobnosti, slavný člověk z kategorie fikce

Hlavní informace o osobě Josefína Mutzenbacher

Národnost: -----

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josefína Mutzenbacher sdílet s kolegy na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Kryptoměna? Vzpomenete si na definici slova Aneurysma? Rozumíte pojmu Epigram? Vzpomněli byste si na význam slova HPP?

Klíčová slova: Josefína Mutzenbacher, wikipedie, Josefína Mutzenbacher, národnost, život, vysvětlení, osobnost, biografie, životopis, osobnosti, fikce, kdo je Josefína Mutzenbacher?, zajímavosti, popis, wiki, lexikon

Pojem Josefína Mutzenbacher je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Josefína Mutzenbacher hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Josefína Mutzenbacher ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Josefína Mutzenbacher ve Wikislovníku

Zkusit najít Josefína Mutzenbacher na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josefína Mutzenbacher ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Josefína Mutzenbacher na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Josefína Mutzenbacher například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Josefína Mutzenbacher? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Josefína Mutzenbacher? Josefína Mutzenbacher patří do sekce Fikce

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Josefína Mutzenbacher dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josefína Mutzenbacher i v jiné kategorii než je fikce.