Kdo je to?
Kdo je Josefína Mutzenbacher? Životopis Josefína Mutzenbacher, osobnosti, slavná žena z kategorie fikce

Josefína Mutzenbacher

Kdo je Josefína Mutzenbacher? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, fikce

Josefina Mutzenbacher, nebo česky také Josefina Mutzenbacherová, je fiktivní postava a zároveň hlavní postava rakouského erotického románu ze začátku 20. století.
Josefina Mutzenbacher je vídeňská kurtizána/nevěstka/prostitutka, která ve svých 50 letech zpětně v ich-formě vypráví svůj životní příběh. Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že vypráví o svých zážitcích prostitutky, největší část díla se odehrává v jejích dětských letech, tj. od 5 do 12 let, tedy než se oficiálně stala prostitutkou. I když poplatně své době je zde používáno mnoho eufemismů pro různé části těla, přesto za nimi stojí zcela pornografický popis, který ztělesňuje všechny do té doby známé sexuální praktiky (incest, znásilnění, prostituci, homosexualitu aj.).
K dílu se oficiálně jako autor nikdo nepřihlásil, dobovými vědci bylo připisováno buď Felixi Saltenovi, nebo Arthuru Snitzlerovi, později už zůstal podle literárních historiků jediným možným autorem Salten. Jedná se o téhož spisovatele, který napsal také knihu „Bambi, život v lesích“, podle níž americké studio Disney natočilo animovaný příběh Bambi. Jinak byla kniha zřejmě ovlivněna předtím vydaným dílem „100 dnů Sodomy markýze de Sade“, která byla inspirována sadistickými večírky pořádanými autorem, a jako plná sexuálního násilí a vulgarismů také v mnoha zemích zakázána. Avšak samotná kniha Josefina Mutzenbacher se dočkala 2 pokračování, u nichž opět neznáme autory, ale také mnoha filmových a televizních zpracování (v letech 1970 až 1994). Upravené verze se hrají i na divadlech a jako kabaretní představení. Jako audiokniha vznikla jak samotná původní verze, tak i další dvě pokračování.Kdo je Josefína Mutzenbacher? Životopis Josefína Mutzenbacher, osobnosti, slavná žena z kategorie fikce

Hlavní informace o osobě Josefína Mutzenbacher

Národnost: -----

Popis osobnosti Josefína Mutzenbacher můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Mramor? Pamatujete si definici pojmu Porodní plán? Rozumíte pojmu Selenium? Vzpomněli byste si co znamená slovo Semolina?

Klíčová slova: osobnosti, životopis, biografie, wiki, fikce, fikce, Josefína Mutzenbacher, život, informace, wikipedie, lexikon, zajímavosti, popis, vysvětlení, národnost, osobnost

Pojem Josefína Mutzenbacher je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Josefína Mutzenbacher v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Josefína Mutzenbacher ve vyhledávači Qwant

Najít termín Josefína Mutzenbacher ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Josefína Mutzenbacher v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Josefína Mutzenbacher na Youtube

Zkusit najít frázi Josefína Mutzenbacher ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josefína Mutzenbacher například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josefína Mutzenbacher

Právě nyní již víte Kdo je to Josefína Mutzenbacher? Josefína Mutzenbacher je v sekci Fikce

Kategorie fikce, stroj času velký, josefína Mutzenbacher, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Josefína Mutzenbacher např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josefína Mutzenbacher i v jiné kategorii než je fikce.