Kdo je to?
Kdo je Tereza Voborníková? Životopis Tereza Voborníková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Tereza Voborníková

Kdo je Tereza Voborníková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Tereza Voborníková je česká biatlonistka, juniorská mistryně světa a reprezentantka. Voborníková se narodila ve Vrchlabí a vyrůstala v obci Hostinné. V dětství se učila na hudební škole hrát na kytaru a docházela také na lekce baletu. Po základní škole studovala na gymnáziu v Jilemnici, kde úspěšně maturovala roku 2020. Po maturitě se rozhodla pro studium na Masarykově univerzitě v Brně.
V mládí se začala učit jezdit na lyžích a v roce 2014 začala s biatlonem. Na Mistrovství světa dorostenců ve slovenském Brezno-Osrblie získala 2 stříbrné medaile, a to ve vytrvalostním a ve stíhacím závodě. Tereza debutovala v závodě světového poháru v 19 letech na začátku roku 2020 ve sprintu v německém Oberhofu.
Ve věku 21 let v sezóně 2021/2022 vybojovala Voborníková na Mistrovství světa juniorů v americkém Soldier Hollow dvě zlaté medaile (sprint a stíhací závod) a jednu bronzovou medaili (vytrvalostní závod).
Voborníková reprezentovala Českou republiku na Zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022, kde ve vytrvalostním závodě skončila na 34. místě.
V norském Holmenkollenu skončila v sezóně 2022/2023 na šestém místě ve sprintu a vylepšila si tak své nejlepší umístění mezi seniory.
Závodí v týmu SKP Kornspitz Jablonec.Kdo je Tereza Voborníková? Životopis Tereza Voborníková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Tereza Voborníková

Národnost: česká
Datum narození: 31. 5. 2000
Místo narození: Vrchlabí, Česká republika

Tento text (Tereza Voborníková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Alcantara? Víte co je Impakt? Vzpomněli byste si na význam slova Modem? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cholerik?

Klíčová slova: život, informace, osobnost, narození, sport, národnost, osobnosti, kde se narodila Tereza Voborníková?, Tereza Voborníková, životopis, wiki, místo narození, vysvětlení, kdo je Tereza Voborníková?, lexikon, Tereza Voborníková

Pojem Tereza Voborníková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Tereza Voborníková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Tereza Voborníková ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Tereza Voborníková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Tereza Voborníková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Tereza Voborníková na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tereza Voborníková například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Tereza Voborníková?

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Tereza Voborníková? Kdy se narodila Tereza Voborníková? Kde se narodila Tereza Voborníková? Tereza Voborníková patří do kategorie Sport

Kategorie sport, basketbalistka, tereza Voborníková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tereza Voborníková řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tereza Voborníková i v jiné kategorii než je sport.