Kdo je to?
Kdo je Tereza Voborníková? Životopis Tereza Voborníková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Tereza Voborníková

Kdo je Tereza Voborníková? Životopis, informace, biografie, sport

Tereza Voborníková je česká biatlonistka, juniorská mistryně světa a reprezentantka. Voborníková se narodila ve Vrchlabí a vyrůstala v obci Hostinné. V dětství se učila na hudební škole hrát na kytaru a docházela také na lekce baletu. Po základní škole studovala na gymnáziu v Jilemnici, kde úspěšně maturovala roku 2020. Po maturitě se rozhodla pro studium na Masarykově univerzitě v Brně.
V mládí se začala učit jezdit na lyžích a v roce 2014 začala s biatlonem. Na Mistrovství světa dorostenců ve slovenském Brezno-Osrblie získala 2 stříbrné medaile, a to ve vytrvalostním a ve stíhacím závodě. Tereza debutovala v závodě světového poháru v 19 letech na začátku roku 2020 ve sprintu v německém Oberhofu.
Ve věku 21 let v sezóně 2021/2022 vybojovala Voborníková na Mistrovství světa juniorů v americkém Soldier Hollow dvě zlaté medaile (sprint a stíhací závod) a jednu bronzovou medaili (vytrvalostní závod).
Voborníková reprezentovala Českou republiku na Zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022, kde ve vytrvalostním závodě skončila na 34. místě.
V norském Holmenkollenu skončila v sezóně 2022/2023 na šestém místě ve sprintu a vylepšila si tak své nejlepší umístění mezi seniory.
Závodí v týmu SKP Kornspitz Jablonec.Kdo je Tereza Voborníková? Životopis Tereza Voborníková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Tereza Voborníková

Národnost: česká
Datum narození: 31. 5. 2000
Místo narození: Vrchlabí, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Tereza Voborníková s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Šoulet? Znáte termín Lež? Vzpomněli byste si na význam slova Doktrína? Víte, co je to Ebola?

Klíčová slova: wikipedie, život, osobnost, datum narození, informace, životopis, osobnosti, kdo je Tereza Voborníková?, Tereza Voborníková, wiki, popis, kde se narodila Tereza Voborníková?, kdy se narodila Tereza Voborníková?, biografie, sport, místo narození

Pojem Tereza Voborníková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Tereza Voborníková ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Tereza Voborníková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Tereza Voborníková na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Tereza Voborníková na Youtube

Najít pojem Tereza Voborníková ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tereza Voborníková například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Tereza Voborníková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Tereza Voborníková? Kdy se narodila Tereza Voborníková? Kde se narodila Tereza Voborníková? Tereza Voborníková je v kategorii Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Tereza Voborníková dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tereza Voborníková i v jiné kategorii než je sport.