Kdo je to?
Kdo byl Jiřina Jirásková? Životopis Jiřina Jirásková, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jiřina Jirásková?

Kdo to byl Jiřina Jirásková? Stručný životopis

Jiřina Jirásková byla známá divadelní i filmová herečka, dlouholetá členka souboru Divadla na Vinohradech, kde později působila i jako ředitelka. Jejím partnerem byl režisér Zdeněk Podskalský. Byla Absolventkou DAMU, svou kariéru začala v Hradci Králové.
Jiřina Jirásková hrála nejčastěji komediální postavy, po nějakou dobu nesměla z politických důvodů vystupovat. Odehrála přes 140 rolí.Kdo byl Jiřina Jirásková? Životopis Jiřina Jirásková, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Jiřina Jirásková

Národnost: česká
Datum narození: 17. února 1931
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 7. ledna 2013

Tento text (Jiřina Jirásková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Daňové přiznání? Vzpomněli byste si co označuje výraz Roráty? Rozumíte pojmu Nevědomí? Znáte termín Činžovní dům?

Klíčová slova: heslo, pojem, herectví, původ slova, vysvětlení, popis, etymologie, co je to Jiřina Jirásková?, definice, odborný výraz, význam slova, přesný význam, lexikon, význam, přesný výraz, popis

Pojem Jiřina Jirásková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Jiřina Jirásková na Youtube

Hledat pojem Jiřina Jirásková na Google.cz

Hledat heslo Jiřina Jirásková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Jiřina Jirásková ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiřina Jirásková například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Jiřina Jirásková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiřina Jirásková? Kdo to byl Jiřina Jirásková? Kdy se narodil Jiřina Jirásková? Kde se narodil Jiřina Jirásková? Kdy zemřel Jiřina Jirásková? Jiřina Jirásková je v kategorii herectví. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jiřina Jirásková třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiřina Jirásková i v jiné kategorii než je herectví.