Kdo je to?
Kdo byl Jiřina Jirásková? Životopis Jiřina Jirásková, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jiřina Jirásková?

Kdo to byl Jiřina Jirásková? Stručný životopis

Jiřina Jirásková byla známá divadelní i filmová herečka, dlouholetá členka souboru Divadla na Vinohradech, kde později působila i jako ředitelka. Jejím partnerem byl režisér Zdeněk Podskalský. Byla Absolventkou DAMU, svou kariéru začala v Hradci Králové.
Jiřina Jirásková hrála nejčastěji komediální postavy, po nějakou dobu nesměla z politických důvodů vystupovat. Odehrála přes 140 rolí.Kdo byl Jiřina Jirásková? Životopis Jiřina Jirásková, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Jiřina Jirásková

Národnost: česká
Datum narození: 17. února 1931
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 7. ledna 2013

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jiřina Jirásková? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Infantilismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Přitažlivost? Rozumíte pojmu Oligarchie? Znáte termín Frigidita?

Klíčová slova: herectví, původ slova, význam, pojem, odborný výraz, etymologie, lexikon, definice, termín, kdo to je, wiki, kdo je Jiřina Jirásková?, co znamená, Jiřina Jirásková, přesný výraz, slovo

Pojem Jiřina Jirásková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Jiřina Jirásková ve vyhledávači Yandex

Najít termín Jiřina Jirásková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jiřina Jirásková ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Jiřina Jirásková na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiřina Jirásková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Jiřina Jirásková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jiřina Jirásková? Kdo to byl Jiřina Jirásková? Kdy se narodil Jiřina Jirásková? Kde se narodil Jiřina Jirásková? Kdy zemřel Jiřina Jirásková? Jiřina Jirásková je v sekci herectví. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jiřina Jirásková dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiřina Jirásková i v jiné kategorii než je herectví.